Şimdi Ara

2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MZAksu

quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

2016 Kasım ayından beri bekliyordum dün direklerle bina içine kadar kalın siyah bir kablo çekip gittiler. Direkten gelen kablo vdsl değildir herhalde, adsldir diye tahmin ediyorum doğru muyum?

Türk Telekom'a başvursam ankastre bağlantısını vs hallediyorlar mı yoksa elektrikçi şart mı? Sitesinde halledildiği yazıyor ama bir sorayım dedim gene.

Yo Vdsl de olabilir. Nereye bağlandığına bağlı. Genellikle Adsl oluyor ancak direkten saha dolabına giden kablolama da mevcut.

Türk Telekom gelir bina içine regletini koyar gider(altyapıcılar).

Sonra eğer Türk Telekomdan hizmet alacaksanız, gelip binanın kendi regleti (bu size ait, telekom dolabına inip bakabilirsiniz var mı diye) ile türk telekom altyapıcıların getirmiş olduğu reglet arasına 2 adet kablo çakarlar, böylece işlem tamamlanır.

Ama başka bir ISSten hizmet alacaksanız , türk telekom gelir kendi regletine kabloyu çakar üzerine de bir kağıt takar etiket gibi ,işte şu kişinin şu iss ten interneti gibi.mesela ben türknetten aldım, 2018 den önce teknik ekibi yok idi türknetin , elektrikçiye yaptırdım. Ama artık kendi ekibide mevcut olduğunu gördüm.

Olay özetle bu..

Vdsl çıkar umarım bunca beklemeden sonra 8-10 Megabit hız alacaksam telefonla devam edeyim

Bina içindeki ufacık kutuda ne reglet var ne bir şey sadece daire kabloları var.

Türk Telekom'un sitesinden başvuru yaptım aradılar, kontrol sonucunca doğal olarak altyapınız yok dediler ben de durumu

anlattım ankastre bağlantısı vs yapılması lazım diye sonra bana müdürlüğe dilekçe bırakın dediler gene intihar edesim

geldi, ne zor işmiş arkadaş ya. Daha sonra aynı gün Twitter'dan TTdesteğe yazdım ankastre bağlantısı yapılması lazım

şeklinde, bu sefer de arayıp "durumun aciliyetini ilçe müdürlüğüne bildirdim en kısa zamanda takarlar." gibisinden pek

inandırıcı olmayan cümle kurdular, sonra da bana mobil paket opsiyonlarını anlatmamı ister misiniz falan diyorlar :S. Bu nasıl bir dünyadır nasıl bir hizmettir 1 gram uğraşasım kalmadı artık okul bitiyor zaten taşınıp gideceğim ister getirsinler ister getirmesinler.

Görüntü şu şekilde bu arada
    2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var

@BoraNb
    OO siz de hayli beklemişsiniz, çok sinir bozucu ve yıpratıcı bir durum maalesef.

Fiber geldiğine sevindim. Vdsl yoksa cidden büyük saçmalık ama şaşırtır mı? Bir damla şaşırtmaz.

@plusnettr

Vdsl de olabilir yani anladım, teşekkürler bilgi için.

@cronaldo2

Öyle değildir umarım.

• quote:

quote:

quote:

2016 Kasım ayından beri bekliyordum dün direklerle bina içine kadar kalın siyah bir kablo çekip gittiler. Direkten gelen kablo vdsl değildir herhalde, adsldir diye tahmin ediyorum doğru muyum?

Türk Telekom'a başvursam ankastre bağlantısını vs hallediyorlar mı yoksa elektrikçi şart mı? Sitesinde halledildiği yazıyor ama bir sorayım dedim gene.

Yo Vdsl de olabilir. Nereye bağlandığına bağlı. Genellikle Adsl oluyor ancak direkten saha dolabına giden kablolama da mevcut.

Sonra eğer Türk Telekomdan hizmet alacaksanız, gelip binanın kendi regleti (bu size ait, telekom dolabına inip bakabilirsiniz var mı diye) ile türk telekom altyapıcıların getirmiş olduğu reglet arasına 2 adet kablo çakarlar, böylece işlem tamamlanır.

Ama başka bir ISSten hizmet alacaksanız , türk telekom gelir kendi regletine kabloyu çakar üzerine de bir kağıt takar etiket gibi ,işte şu kişinin şu iss ten interneti gibi.mesela ben türknetten aldım, 2018 den önce teknik ekibi yok idi türknetin , elektrikçiye yaptırdım. Ama artık kendi ekibide mevcut olduğunu gördüm.

Olay özetle bu..

Vdsl çıkar umarım bunca beklemeden sonra 8-10 Megabit hız alacaksam telefonla devam edeyim

Bina içindeki ufacık kutuda ne reglet var ne bir şey sadece daire kabloları var.

Türk Telekom'un sitesinden başvuru yaptım aradılar, kontrol sonucunca doğal olarak altyapınız yok dediler ben de durumu

anlattım ankastre bağlantısı vs yapılması lazım diye sonra bana müdürlüğe dilekçe bırakın dediler gene intihar edesim

geldi, ne zor işmiş arkadaş ya. Daha sonra aynı gün Twitter'dan TTdesteğe yazdım ankastre bağlantısı yapılması lazım

şeklinde, bu sefer de arayıp "durumun aciliyetini ilçe müdürlüğüne bildirdim en kısa zamanda takarlar." gibisinden pek

inandırıcı olmayan cümle kurdular, sonra da bana mobil paket opsiyonlarını anlatmamı ister misiniz falan diyorlar :S. Bu nasıl bir dünyadır nasıl bir hizmettir 1 gram uğraşasım kalmadı artık okul bitiyor zaten taşınıp gideceğim ister getirsinler ister getirmesinler.

2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var

@BoraNb
    OO siz de hayli beklemişsiniz, çok sinir bozucu ve yıpratıcı bir durum maalesef.

Fiber geldiğine sevindim. Vdsl yoksa cidden büyük saçmalık ama şaşırtır mı? Bir damla şaşırtmaz.

@plusnettr

@cronaldo2

Öyle değildir umarım.

Ben bu sene eve çıktım. Altyapı yoktu. Yalnız değilsiniz emin olun. Çok çaba sarfettim ben de burada. O gördüğünüz gri kablolar binanın kabloları. Bina yeni mi acaba? Binayı yapan elektrikçiyi çağırın ücretsiz olarak gelip regleti taksın. Anladığım kadarıyla siyah kablo TT nin getirdiği kablo. Bunu da aynı şekilde reglete takacaklar ama bunu TT yapacak.

TT tarafından verilen bilgilere maalesef itibar etmemek lazım, çünkü onlarda altyapı çalışmaları ile direkt iletişim kuramıyorlar. Vdsl demek aslında FTTC (fibertothecurb) demek. Yani saha dolabına kadar fiber gelir. Kabloyu takip ederseniz yakındaki bir saha dolabına gidiyor ise, 16-100 arası bir hız almanız mümkündür .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olay özetle bu..

@BoraNb

@plusnettr

@cronaldo2

Öyle değildir umarım.

Ben bu sene eve çıktım. Altyapı yoktu. Yalnız değilsiniz emin olun. Çok çaba sarfettim ben de burada. O gördüğünüz gri kablolar binanın kabloları. Bina yeni mi acaba? Binayı yapan elektrikçiyi çağırın ücretsiz olarak gelip regleti taksın. Anladığım kadarıyla siyah kablo TT nin getirdiği kablo. Bunu da aynı şekilde reglete takacaklar ama bunu TT yapacak.

TT tarafından verilen bilgilere maalesef itibar etmemek lazım, çünkü onlarda altyapı çalışmaları ile direkt iletişim kuramıyorlar. Vdsl demek aslında FTTC (fibertothecurb) demek. Yani saha dolabına kadar fiber gelir. Kabloyu takip ederseniz yakındaki bir saha dolabına gidiyor ise, 16-100 arası bir hız almanız mümkündür .

Bina yapılalı 3 yıl olmuş, elektrikçi kimdir nedir hiç bilmem TT regleti takmıyor mu?

Siyah kablo evet direkten gelen kablo ucu açık bekliyor, ethernet kablosu gibi renkli ince kablolar var.

Kabloyu yarın takip edeceğim bakayım nereye gidiyor, sanki görmüştüm yerdeki TT rögarının yanındaki topraktan direğe çıkıyordu.

Evet, telefonda söylenenlere itibar etmemeyi öğrendim bunca geçen zamanda :D

Yani benim şuan ne yapmam gerekiyor reglet vs tüm ankastre işlemlerinin yapılması için? İlçe müdürlüğüne mi gidip görüşeceğim yine?

Kafa gitti yemin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 21 Mart 2018; 22:17:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ciclista kullanıcısına yanıt
    Elektrikçi gelip ankastre taksa bile genelde telekom beğenmeyip kendi ankastresini takıyor müdürlüğe gitmeniz işleri çok hızlandıracaktır mesela vdsl için müdürlükte paket seçtim eve geldiğimde sinyal gelmişti normalde 1 hafta süren taşıma işlemi 2-3 günde halloldu
    Vallaha etrafta kabin vs var mi bilmiyorum vdsl icin bir sey diyemem. Ama direk fiber cekip ilerisini bakirla iletip n azindan ta 100mbps verilebilirdi. Bolgede fiber yok yada adamlar gene dusuk hizmet yuksek fiyat diye gecisdiriyor.

Paul Doany yaz tweetter da pm olarak yaz kendisine

• Yeni binalara artık DSL altyapısı çekmiyorlar diye duymuştum? Bölgede fiber hiç mi yok acaba?

Ya da yakınlarınızda saha dolabı konulmuştur, eğer öyleyse yine iyi hız alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Elektrikçi gelip ankastre taksa bile genelde telekom beğenmeyip kendi ankastresini takıyor müdürlüğe gitmeniz işleri çok hızlandıracaktır mesela vdsl için müdürlükte paket seçtim eve geldiğimde sinyal gelmişti normalde 1 hafta süren taşıma işlemi 2-3 günde halloldu

Anladım, o zaman bir gidip görüşeyim. Teşekkürler.

@cronaldo2 @BoraNb
    1 sokak ötede siteler var, orada vdsl olduğunu biliyorum. 300-350metre ötedeki caddede de beyaz bir kabin var, o kabin buradan mı sorumlu bilmiyorum ama bakacağım bi etrafa başka var mı diye ara sokaklarda vs.

Teşekkür ediyorum cevaplar için sonucu yazarım buraya

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olay özetle bu..

@BoraNb

@plusnettr

@cronaldo2

Öyle değildir umarım.

Bina yapılalı 3 yıl olmuş, elektrikçi kimdir nedir hiç bilmem TT regleti takmıyor mu?

Siyah kablo evet direkten gelen kablo ucu açık bekliyor, ethernet kablosu gibi renkli ince kablolar var.

Kabloyu yarın takip edeceğim bakayım nereye gidiyor, sanki görmüştüm yerdeki TT rögarının yanındaki topraktan direğe çıkıyordu.

Evet, telefonda söylenenlere itibar etmemeyi öğrendim bunca geçen zamanda :D

Yani benim şuan ne yapmam gerekiyor reglet vs tüm ankastre işlemlerinin yapılması için? İlçe müdürlüğüne mi gidip görüşeceğim yine?

Kafa gitti yemin ediyorum.

Dediğim gibi, TT bina ankastresine karışmaz. Binanın kablolarını da ayarlamaz.

• Açıkçası benim binamda 2 tane ankastre var telekom eletrikçinin taktığını beğenmedi kendi de taktı sonra ona göre bağladı ve altyapım daha 7-8 aylık bilginiz güncel olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 22 Mart 2018; 22:34:17 >
    Sizin ankastreyi takmalari gerekiyorken takmadan çekip gitmişler baştan savma iş yapmişlar taşeron firmalar türk telekom çalışanlara ya iyi davranmıyor yada şımarıyolar kutuyu takmaları gerekliydi bana direk kutuyu taktilar ona bağladilar kabloyu sinyale bakıp gittiler siz kendiniz elektrikçiyi çağirin ona taktirin türk telekom çalışanlarinin gelmeleri uzun sürer yine büyük ihtimal kutunun içindeki bileşenler ucuz 10-15 lira bile değil bu kdar bekletip tamamlamadan sadece kablo çekip gitmeler beni bile kızdırdı açıkçası

• türk telekom kadar adi terbiyesiz bir firma yok. Aralık ayında istanbul / kadıköy / göztepe' ye 0 bir binaya taşındım. Sokakta fiber ve dsl var. Yan apartmanımızda fiber var.
    Baktım ki hiçbir alt yapı yok, binadakilere sordum dilekçe verdik dediler , gittik bizde verdik 2 hafta içinde bağlanır dediler.
    o 2 haftalar bir türlü bitmedi , paul doany' ye mi yazmadım ,btk ya mı yazmadım twitter 'a mı hiçbirisi olumlu sonuçlanmadı

en son ne zaman bağlayacağımız belli değil dediler kestiler iletişimi.

Bir kaç gün sonra bi baktım aşağıya kutuyu takmışlar ooo dedim iş çözüldü. Gel gelelim bu sefer kabloyu çekmemişler 2 haftada öyle gitti. Kablo geldi bu sefer satışa açmadı falan bende sinir tavan. Bir tanıdık buldum valla ne zaman açılır belli değil dedi..

Sonra bigün bi baktım kablonet geldi , kutuyu taktı ertesi günde başvuruyu açtı. Hemen zıpladım tabi bağlattım. Bağlatana kadar ankastreydi falan uğraştım ama değdi mi değdi ? İnternet var mı var !

Sonra geçen gün telekom gelmiş altyapıyı bağladık gelin müşterimiz olun. Hadi lan dedim kapıdan kovdum oraya buraya kart bırakmışlar hepsini kopardım yırttım..

• telekomda tanıdık birileri varsa 1şimdiye çözülmüştü altyapı sorunum vardı 1 ayın içinde netim baglandı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

Sizin ankastreyi takmalari gerekiyorken takmadan çekip gitmişler baştan savma iş yapmişlar taşeron firmalar türk telekom çalışanlara ya iyi davranmıyor yada şımarıyolar kutuyu takmaları gerekliydi bana direk kutuyu taktilar ona bağladilar kabloyu sinyale bakıp gittiler siz kendiniz elektrikçiyi çağirin ona taktirin türk telekom çalışanlarinin gelmeleri uzun sürer yine büyük ihtimal kutunun içindeki bileşenler ucuz 10-15 lira bile değil bu kdar bekletip tamamlamadan sadece kablo çekip gitmeler beni bile kızdırdı açıkçası

Artık içimden tepki bile gösteremiyorum resmen internetsizliğe alıştım bunca geçen zaman içinde, ne desem bilemiyorum... İlçe telekoma gidip görüşeceğim belli değil derlerse ankastre için yapacak bir şey yok gene beklemek zorunda kalacağım. O değil de ben bir de ankastre takıldıktan sonra bunlar boş port yok derler diye korkuyorum :D zavallı bir haldeyim şuan.

@airarmada

Sinir bozucu bir durum, telekomdan internet almamanız sevindirici. Keşke buraya da gelseydi de kablonet vs ben de onlardan alsaydım.

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun ama anlattığınız durum normal bir durum tekel bir firmadan bahsediyoruz o yüzden rahatlar alternatifler sadece kurulumları hızlı yapıyor fiyatlar telekom dan da kötü telekom da 85 tl ye 100 mbps alabiliyorken kablonet anca 50 mbps veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

Hislerinizi anlayabiliyorum. Bende aynı süreçlerden geçmiştim ve Türk Telekom tarafından alt yapının getirilip aktif edilmesi 3 sene sürdü.

Tek tesellim fiber gelmesi oldu.

Sizde şaşırdığım konu da bu esasen, bu kadar beklettikten sonra ADSL getireceklerse saçmalık değil mi?

asıl para adslden geliyor,

hep fiber konululuyor yada reklamları yapılıyor ama türkiyede kaç kişide fiber var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

türk telekom kadar adi terbiyesiz bir firma yok. Aralık ayında istanbul / kadıköy / göztepe' ye 0 bir binaya taşındım. Sokakta fiber ve dsl var. Yan apartmanımızda fiber var.
    Baktım ki hiçbir alt yapı yok, binadakilere sordum dilekçe verdik dediler , gittik bizde verdik 2 hafta içinde bağlanır dediler.
    o 2 haftalar bir türlü bitmedi , paul doany' ye mi yazmadım ,btk ya mı yazmadım twitter 'a mı hiçbirisi olumlu sonuçlanmadı

en son ne zaman bağlayacağımız belli değil dediler kestiler iletişimi.

Bir kaç gün sonra bi baktım aşağıya kutuyu takmışlar ooo dedim iş çözüldü. Gel gelelim bu sefer kabloyu çekmemişler 2 haftada öyle gitti. Kablo geldi bu sefer satışa açmadı falan bende sinir tavan. Bir tanıdık buldum valla ne zaman açılır belli değil dedi..

Sonra bigün bi baktım kablonet geldi , kutuyu taktı ertesi günde başvuruyu açtı. Hemen zıpladım tabi bağlattım. Bağlatana kadar ankastreydi falan uğraştım ama değdi mi değdi ? İnternet var mı var !

Sonra geçen gün telekom gelmiş altyapıyı bağladık gelin müşterimiz olun. Hadi lan dedim kapıdan kovdum oraya buraya kart bırakmışlar hepsini kopardım yırttım..

internet gelsede bişey fark etmiyor, gene terbiyesiz bunlar yine adi bunlar,

eskiden yoktu şimdi bir ay geçmeden faturamı geçirirsem anında kesiyorlar ve ister 1 ay olsun ister 2 gün geçsin kapatma ücreti talep ediyorlar pardon talep etmiyorlar faturadan tahsil ediyorlar,

üstelik 1 ay yada 2 gün kapalı kalsa dahi o aya fatura çıkıyor,

şuan ekonomik krizdeyiz ne yapalım yıllardır aksatmasız ödemişim yıllardır oto ödeme talimatı devredeydi, şimdi ilk fırsatta nerden para kaparız (açma ücreti, kapatma ücreti koltukta rahat rahat oturup para kazanırken osurduk onun ücreti) derdindeler gerçi eskidende öyleydi ama şimdi tecrübeyle sabit teknikleri hem artmış hem gelişmiş....

• TD-W9970_V3 T kullanıcısına yanıt
    16,2 milyon haneye fiber götürüyor telekom buna fttc kabine kadar fiber sistemini de dahil ediyor sizin mesafeniz de önemli bu sistemde

Çoğu kullanıcı belki 100 mbps 1000mbps alabileceği yerde altyapısının desteklediğini bilmediği için yüksek hız almıyor

kaynak:http://www.ttyatirimciiliskileri.com.tr/Raporlar/2017/Yat%C4%B1r%C4%B1mc%C4%B1%20Sunumu%204%C3%87%20'17_Final_web.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 24 Mart 2018; 9:47:33 >
  • Bina yöneticisi başvurmuş, gelip direkten gelen kablonun dışını kesip kabloları açığa çıkarmışlar ama daire kablolarına bağlantıyı yapmamışlar. Yönetici işteymiş, ekibi görmemiş, bana muhtemelen reglet olmadığı için yapmadan gitmişlerdir." dedi ama çocuklarım evdeydi zili çalan vs olmamış dedi. Yani ekip geliyor sadece siyah kablonun dışını kesip gidiyor, ne şu lazım diyor ne de başka bir şey diyor. Çıldırmak garanti. Yönetici elektrikçi getireceğim dedi en son bakalım.

• 2 yıl altyapı beklemek, ankastre bağlantısı leş gibi olsa da sonunda internetim var
    Bir tane şu kroneden takıp yöneticinin bağlantısını yapmışlar ama inanılmaz karışık çalışmışlar resmen ip yumağına dönmüş. Ben de başvuru yapacağım ama telekomdan almak istemiyorum, sanırım telekomdan almazsam diğer alacağım iss'nın kendi ekibi yoksa daire kablosunun uçlarını benim bağlamam gerekiyor kroneye.

• quote:

Bir tane şu kroneden takıp yöneticinin bağlantısını yapmışlar ama inanılmaz karışık çalışmışlar resmen ip yumağına dönmüş. Ben de başvuru yapacağım ama telekomdan almak istemiyorum, sanırım telekomdan almazsam diğer alacağım iss'nın kendi ekibi yoksa daire kablosunun uçlarını benim bağlamam gerekiyor kroneye.
    Ben türknet kullanıyorum. Tavsiye ederim. Altyapınız yeni olduğu için sorun çıkacağını düşünmüyorum. Ama hangisini tercih edersiniz edin , taahhüt vermeyin.. bağlamayın kendinizi..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.