Şimdi Ara

2 Veya 3 Km Çekicek Wifi Alıcısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler evim mahallenin en tepesinde önüne geçen engelyen bina 🏢 yok. Bizim binamız yeni ve altyapı yok bina sakinleri daha yerleşmedi evler boş. Alt yapı için ise baya miktar para lazim her neyse. Ben evimden halamgile bağlanmak istiyorum yaklaşık 1.7km var aramızda aramazda koca bir boş arazi var fotoğraf da göründüğü gibi benim evim mahallenin en tepesinde daha yukarda olan yok halam gil ise TOKİ tarzı yüksek bir binanın en üst katındalar modemin olduğu yer direk bizim eve bakıyor. Burdan bakınca bizim ev görünüyor yani.

Kısacası ben evime wifi alıcısı alicağim 2 tane değil yanlış anlaşılma olmasın sadice kendi evime alıp halamgilin internetine bağlanacağım. Hangi aleti/cihazı kullanmalıyım?

2 evinde konumu gayet uygun aramızda kocaman bir boş arazi var fazla bina girmiyor.

Fotoğraf larda şu şekilde;

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar ;

Sadece kendi evinize cihaz alarak çözemezsiniz, sizin aldıgınız cihaz 100km mesafeden çekim kapasitesi de olsa diğer evdeki modem in sinyal iletme kapasitesi yeterli olmayacaktır 2 adet cihaz alarak çözebilirsiniz. Microtik ve ubnt ürünlerini inceleyebilirsiniz.
  • Hadi ya başka i çözüm yokmu :( kaçak internete kullanmak istemiyorum haram sonucda.

• Modem 100 km ilettikden sonra zaten pc nin wifisi havadaki veriyi yakalamaz mi? Hadi pc dekinin guclu olmasinin anlamsiz oldugunu anladimda modem tek basina neden yetmiyor onu anlamadim, aydinlatirsaniz sevinirim.
    Mesaji daha gondermeden aklima geldi pc ninde modeme geri donut yaptigini komut verdigini upload yaptigini dusunursek gerekli :)
    Sonucda gelen veriye binip hadi geri cek beni demiyor modeme degil mi ? :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahmeret00 kullanıcısına yanıt
    Başka yolu halangilden kendine cat7 kablo çekmen

• Çanak antenli wi-fi sistemleri var. En temiz bunlarla olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Modem 100 km ilettikden sonra zaten pc nin wifisi havadaki veriyi yakalamaz mi? Hadi pc dekinin guclu olmasinin anlamsiz oldugunu anladimda modem tek basina neden yetmiyor onu anlamadim, aydinlatirsaniz sevinirim.
    Mesaji daha gondermeden aklima geldi pc ninde modeme geri donut yaptigini komut verdigini upload yaptigini dusunursek gerekli :)
    Sonucda gelen veriye binip hadi geri cek beni demiyor modeme degil mi ? :D
    Selamlar ;

Öncelikle iyi bayramlar, aynen yazarken aklına geldiği şekilde diyebliriz genel olarak. Wireless projelerınde yapılan en genel ve basit hatalardan biri iletişimin 2 yönlü olması gerektiğini öngöremeyip yüksek mesafeli cihazlar ile projenın başlatılması ve sonrası malum BOOOOOOMMM :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: luzumsuzdur

Başka yolu halangilden kendine cat7 kablo çekmen
    Selamlar ;

1.7 km mesafeden bahsediliyor ca7 ile o mesafeden veri taşınamaz kablolu çözüm isteniyorsa fiber tek alternatif, yanlış yönlendirmeyelim lütfen.
  • Dalga geçtim orada anlar herhalde cat7 100 metresi 500 lira yapıyor zaten o mesafede 8.500 lira yapıyor ha yapsada zayıflama yüzünden çalışmaz dediğiniz gibi orası ayrı

• 100m de bir tekrarlayıcı yerine fiber çekmek daha uygun ve performanslı olur.
  • Ah be kaçak internete kaldık desenize ;(

• Fiyat aralığı ne bilmiyorum ama aşağıda verdiğim linkte ki seti kullanarak interneti tasiyabilirsin

https://www.poyraznetwork.com/mikrotik-lite-5-set-5-km-mesafeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oursoft -- 17 Haziran 2018; 22:44:33 >
  • TP link 5210 bu işi yapabilir
    Araştırmanda fayda var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.