Şimdi Ara

2 tane 9800gtx mi bi tane 9800gx2 mi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ==== Fiyatlara bakarsak iki tane ayri kart alip sli yapmak daha ucuza geliyo ..acaba performans nasil olur .......neredeyse hiç 9800gtx sli yapan görmedim de ??

======Bilgisi olan yada link verebilecek olan varsa sevinirim

• 4870'de shuttering olmadığı söyleniyor. Söylentiler doğruysa tercihin 4870x2 olsun, çünkü gerçekten önemli bir konu...
  • bence 4850 CF yap
    illede nvidia yapacaksan gtx260 sli yap

quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

4870'de shuttering olmadığı söyleniyor. Söylentiler doğruysa tercihin 4870x2 olsun, çünkü gerçekten önemli bir konu...

hocam bu konuda diger cift gpu lu ekran kartı kullanan arkadaslar yorum yaparsa süper olacak ama ( detaylı gözlem ile )
  • 9800gtx yaparsan iyi olur ama sen en iyisi gtx280 amp edition u 2li sli yapsan yeter daha fazlasına gerek yok
  • shutturutututut nedir yaw:D shuttering:P
  • kesinlikle 9800 gtx slı bende su anda tek 9800gtx war oc siz e 8400 işlemcim ile 1680*1050 çözünürlükte crysis ve grid i very high detailde
    aa lar açıkken grid de 16xqcaa (son nokta yani) çok rahat oynuorm (>>>1680*1050<<<<)
  • bence ilk seçenekten 2 tane al ve sli yap çünkü x2 kartlarda bir miktar performans kaybı muhakkak oluyor ısınmadan ötürü... bir dost olarak önerim ati 4000 serisine de bi bak çünkü crossfire konusunda ati çok daha başarılı ve fiyatlar da rakibine göre çok daha ucuz
  • Sakın 9800gtx SLI veya GX2 niyetine girme. Nasıl olsa GTX280 fiyatına mal oluyor. Gidip bir adet GTX280 al mis gibi kullan. Çünkü diğerleri çift kart yani stuttering denen bir olay var yani sen fraps ile yüksek fps alıyor gibi gözüksen de 25-35 gibi sınır fps lerde görüntüyü atlıyor gibi görürsün. Ancak tek kart 25 fps alsa bile diğerinin 35 fps sinden çok daha akıcı oluyor. GTX280 yakışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: halik

kesinlikle 9800 gtx slı bende su anda tek 9800gtx war oc siz e 8400 işlemcim ile 1680*1050 çözünürlükte crysis ve grid i very high detailde
    aa lar açıkken grid de 16xqcaa (son nokta yani) çok rahat oynuorm (>>>1680*1050<<<<)

Crysis te 9800GTX ile, AA açık hemde 1680x1050 very high detail öyle mi? 10fps ile oyun oynamayı çok seviyorsun herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 13 Temmuz 2008; 22:37:54 >
  • quote:

Crysis te 9800GTX ile, AA açık hemde 1680x1050 very high detail öyle mi? 10fps ile oyun oynamayı çok seviyorsun herhalde...

+12312313

ben bıle very hıghda o grafkte dusunuyorm benım bılmedıgım bısımı bılıyon
  • 1 tane 4870 yada gtx260 neyine yetmiyor uğraşma 2 gpuyla falan.
  • İyi hoş foruma danışmışsın hangisini yapayım diye, birçok kişi de sana bu kartlara bulaşma, 4870x2 yi bekle cinsinden yanıtlar vermiş ama gördüğüm kadarıyla pek de tınlamamışsın. Madem tınlamayıp kendi kafana göre birşeyler yapacaksın ne diye buradasın? Nvidia ile ne gibi bir ilişkin vardır bilemem ama emin ol bu forumda birçok kullanıcının 2 firma ile de bir zoru yok. Hepimiz son kullanıcıyız, kartlar çıkar incelenir ve fiyat - performansı en iyi olan kart en çok rağbeti görür. Yorum yapanların büyük bir bölümü bulaşma diyorsa emin ol ki vardır bir bildikleri, ben de kesinlikle katılıyorum kesinlikle 4870x2'yi beklemelisin. Ondan sonra oldu da bekleneni veremedi duruma göre yaparsın değerlendirmeni. Ama sonuç olarak para senin karar senin sen bilirsin yine de, iyi şanslar.
  • ^ Adam bir konuşuyor pir konuşuyor ya.
  • ==== Basit bir soru sordum detayli cevaplar aldim ilginize teşekkürler

=== Cevabimi beklemeden hakkimda eleştiri yapan arkadaşar da sağolsun ....... Topicime renk katmiş oldular :)

===== Son olarak 4870x2 ve 4870 CF testlerini beklemeye karar verdim ama yinede muhtemelen yeşil renk takintimdan dolayi karar vermekte zorlanacagim ....hadi kolay gelsin hepimize
  • Sli İşine girme benden tavsiye..
  • annihilator'un incelemelerden haberin yok galiba
  • Belki sorunun cevabı olmayacan özür dilerim ama SLI yada CrosF yapınca işlemci,Psu,ram gereksinimi çok ölçüde artarmı acaba :..
  • işlemci+psu artar.
    +anakart masrafı çıkar
    +kasa sogutmasının da iyi olması gerekir.
    .
    .
    .

• http://forum.donanimhaber.com/m_24770556/mpage_3/key_annihilator/tm.htm

==== Üstteki topic de gerçekten çok güsel bilgiler var ama hala bulamadim 4870 CF yada 4870x2 ( geldi mi tr ye bilmiyorm ) testlerini .....gözümden kaçti ise kusura bakmayin
  • sen 3 kurşluk şeylere 5 kuruş vermeyi sevenlerdensin galiba al bi 4870 bak keyfine illa nvidia alıcam diyosan gtx260 al bidaha bidah masraf etme
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.