Şimdi Ara

2 sinden birini alacağım sizce hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben ps3 te kullanmak için led tv alacağım. Aradım taradım araştırdım 2 tv arasında kaldım.Biri LG diğeri Tosh .Benim arada kalmamın sebebide LG nin bana 2.4 ms tepki süresi , 500 cd/m2 parlaklık ve 178 derece izleme açısı bulunması buna karşın Tosh. 5 ms (pek sağlam olmayan kaynaklardan edindiğim bilgi) tepki süresi , 450cd/m2 parlaklık ve 170 derece izleme açısı sunuyor. İki televizyonun geri kalan özellikleri kağıt üzerinde aynı gözüküyor. Benim fiyat araştırdığım sitenin linkleri:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG_32LE5300-LED-TV,14595.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/toshiba-32sl736f-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,17587.html

Led tv lerden anlayan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.Özellikle toshibayı tanıyan arkadaşlar sizce iyi bir seçim midir lg yerine tosh almak.

• up up up
  • bana göre lg le5300 serisi güzel fakat karşılaştırma için mutlaka bu tvlerin satıldığı elektronik marketlerede gidip yerinde test et başkasına güzel gelen sana kötü gelebilir.

samsung led serilerinede bak toshibaların kasa konusunda biraz estetikleri yok bana göre ama karar senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REMDER

bana göre lg le5300 serisi güzel fakat karşılaştırma için mutlaka bu tvlerin satıldığı elektronik marketlerede gidip yerinde test et başkasına güzel gelen sana kötü gelebilir.

samsung led serilerinede bak toshibaların kasa konusunda biraz estetikleri yok bana göre ama karar senin.

Teşekkürler hocam doğru diyorsunuz bakmak görmek lazım. Birde samsunglar da mega kontrast olarak geçiyor ya hala onun tam karşılığını çözmüş değilim 3.000.000:1 kontrast ile yakın değermidir acaba
  • biraz önce gold'a gittim, samsung 40c650 ile lg 37le5300 yanyana duruyordu, (bende ikisinden birini alacağım)

satıcı LE5300 serisini baya bi övdü, kontrast olayını bende bilmediğim için sordum,

"Mega veya ultra kontrast 150.000:1 tekamül eder, LE5300 ise 3.000.000:1 dir" dedi,

doğru mu yanlış mı bende bilmiyorum..
  • Kesinlikle LE5300 düşünülecek bir sey yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14
    biraz önce gold'a gittim, samsung 40c650 ile lg 37le5300 yanyana duruyordu, (bende ikisinden birini alacağım)
    satıcı LE5300 serisini baya bi övdü, kontrast olayını bende bilmediğim için sordum,
    "Mega veya ultra kontrast 150.000:1 tekamül eder, LE5300 ise 3.000.000:1 dir" dedi,

Lcd tvlerin kontrast değerleri test sistelerinin ölçümlerde 2000 ile 4000 arasında çıkar. Firmaların veya satış elamanlarının gerçekçi olmayan iddialarına pek itibar etmeseniz sizin faydanıza olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

biraz önce gold'a gittim, samsung 40c650 ile lg 37le5300 yanyana duruyordu, (bende ikisinden birini alacağım)

Lcd tvlerin kontrast değerleri test sistelerinin ölçümlerde 2000 ile 4000 arasında çıkar. Firmaların veya satış elamanlarının gerçekçi olmayan iddialarına pek itibar etmeseniz sizin faydanıza olur.

Son noktayı hep koyuyorsun ender123 Takipçinim

• quote:

Hocam bende bugün samsung bayiine gittim baya bölge bayiisi gibi büyük bir mekan nese gene geldim bizim 32" led tvlerin yanına satış sorumlusu gence sordum bu mega kontrast ne kadar bir değere tekabül eder diye çocukta bana 2.000.000:1 diye bir yanıt verdi ama işin garibi her kullanıcı her satıcı kısacası herkes farklı değerler söylüyor ilahi ışığın doğru yolu göstermesi dileğiyle Bende bugün samsung un mega kontrastlı panellerini inceledim 2-3 milyon mu değil mi bilmiyorum ama cidden göz alıcı bir parlaklık vardı tabi bunda görüntü ayarlarının etkisi büyük hatta bugün teknosa da yanyana iki LG yakaladım diğerinden daha düşük kontrastlı olan makinanın görüntüsü diğerine göre çok güzeldi.Birde o makineyi indirime sokmuşlar resmen her geçenin ilgisini üstüne çekiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsuzen -- 15 Aralık 2010; 0:05:02 >

• samsungun eğer kontrasını kesinlikle bu diyen bir adam olamaz eğer varsa limon bahçeleri vardır alışkanlıktan sıkıyor demektir.samsungtan rakamlardan bahsedemeyiz sadece kendi terimleri vardır ve ona göre kontrastı artar ama kesinlikle bir rakam kimse söyleyemezzzzzz...zaten diğerlerinkide çok doğru değil çünkü dinamik kontrast değerleri sallamazyon.
  • gözü kapalı Le5300 ü tercih etmelisin. Mecidiyeköy showroomda yardımcı olurum :)
  • lcd tvlerin kontrast değerlerine aldanmamak lazım milyon kavramı işin içine girince biraz yanıtlıcı olabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.