Şimdi Ara

2 senelik HDD'im kafa atıyor, şu HDD'yi almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi forumlar, 2 sene önce 2TB olarak aldığım SEAGATE 3.5" 2TB 7200RPM 64MB SATA3 ST2000DM006 HDD'im kafa atmaya başladı. doğru düzgün çalışmıyor. maalesef bilgisayarcılara sorduğumda "bir kere kafa atarsa daha onarılamaz" olarak geri dönüş aldım. şu ürünü almayı düşünüyorum;https://www.n11.com/urun/seagate-st2000dm008-35-2-tb-7200-rpm-256-mb-sata-3-hdd-858262

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altyazar -- 2 Nisan 2020; 21:31:37 >

• En az şikayeti olan bir şey al, yorumlara bakın yurtdışındaki... Hoş, öyle de alsan loto sana tutarsa sıkıntı...
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    yapacak bir şey yok gene SEAGATE alacağız, gerçi şu anda kullandığımda "Recertified" yazıyor aldığımda önemsememiştim, satıcı da işgüzar idi. mecbur bir 300 küsür daha bayılacağım. çok üzülüyorum çok. böyle bir zamanda boşuna 400'e yakın para çıkacak cebimden...
  • Altyazar kullanıcısına yanıt
    Seagate 2000s erasında en çok şikayet alan harddisk olduğundan WD-Toshiba taraftarıyım. Bunların ikisinde de sıkıntı yaşadım ancak veri kaybı öyle aham-şaham yaşamadım.
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    WD tarafında 2TB böyle uygun bir disk var mıdır?
    https://www.hepsiburada.com/western-digital-2tb-32mb-3-5-sabit-disk-wd20eads-p-BD84379

Yalnız kullanmadım fakat ufak bir araştırma yaptım. EARS serisine göre daha iyi. Diğerinin sektör bölümü ile alakalı bir sıkıntısı var.

------

Ben depolama için 2,5" kullanıyorum fakat harici almıyorum. O diskler hep kutuların dandikliğinden gidiyor. Kendim güvendiğim dalgalanma olmayan kutu marka modeli ile WD20SPZX kullanıyorum. Gene de bu boyut için 2TB tavsiye etmiyorum, 2,5" için 1TB en güvenlisi. Bakalım 8 ay sonra 1. senelerinde bad sector çıkmazsa değiştiririm kararımı. :P

• Seagate barracudayi bi araştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bynoname kullanıcısına yanıt
    ne demek istediniz anlayamadım?
    Yıllardan beri Seagate kullanıyorum bir sorun yaşamadım, seagate barracuda modeline bir bakın diyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bynoname kullanıcısına yanıt
    hocam konuyu okumadınız galiba?
    Linkteki model benim önerdiğim model gozumden kaçmış, kusura bakmayın. Aynı modelden ben kullanıyorum senelerden beri bi sorun görmedim. İkinci kasamdada Seagate barracuda kullanıyorum. Tabi herkesin görüş açısı yorumları farklı olabilir, wd de kullanıyorum oda oldukça başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynoname -- 3 Nisan 2020; 14:34:4 >
  • sisteminde ssd yoksa bence ssd al .oyunları da bu diske kurarsın ama göçebilir ama bundan daha beter diskleri yıllarca kulanmış hala kullanmakta olan arkadaşlarım var . Önceliğin yoksa ssd olsun bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

sisteminde ssd yoksa bence ssd al .oyunları da bu diske kurarsın ama göçebilir ama bundan daha beter diskleri yıllarca kulanmış hala kullanmakta olan arkadaşlarım var . Önceliğin yoksa ssd olsun bence.
    ssd var, onda bir problem yok. şu an hali hazırda diskin 700GB'si kullanılıyor, yüklemek istediğim oyunları yüklesem 500GB tutacak çok çıkmazda kaldım. şu anki HDD uzun süredir böyle filmleri bile USB'ye atarken problem oluyor. diskteki yedeklerimi şimdilik C'ye alsam geri kalan işlem için bana Team Wiever'dan yardımcı olabilir misiniz?
  • WD BLUE SERİSİ AL

• kafa atma tam olarak nasıl bişey daha ılk defa duydum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.