Şimdi Ara

2.oturumda ki vakit 110 dakikadan fazla olursa işler karışır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yığılmanın babası olur.Obp’nin etkisini düşünemiyorum artık.

• 100 dk geçmemesi lazım. aksi halde mantıksız olur. 160 dk verilecek diyorlar eğer öyle olursa diyelim adam sadece matematik fen yapacak 160 dk boyunca sadece oraya odaklanır ve fuller.
  • soru başına 1.5 - 1.7 arası bi zaman gelicek büyük bi yığılma olur
  • 90 dakika olmasi gerekir ama yapamazlar onu bence

• Matematiği dagitip toplayıp ya sonra feni verirse 10 numara olur

• Arkadaşlar ne diyorsunuz ne 90 dakikası 160 soru var süre fazla olacak bu da demek ki sadece iki bölüm çözecek olanlara ekstra 2 bölüm süresi daha düşecek.

• İşte biz de dıyoruzkı eğer adam kendi alanını rahat rahat çözüp başka alanlarada yetecek kadar süre verilirse çok aşırı yığılma olur saçma sapan olur

• paramedic86 kullanıcısına yanıt
    FULLEYEMEZ. DİYELİM Kİ 160 DK VERİLDİ HER SORU IKI DAKIKA OLSUN, E ZATEN GEO 2 DAKIKA IDI ONCEDEN MAT DA 1.5 DAKIKA. FULLUYOR MUYDU HERKES? AKSİNE SÜRE YETMİYORDU. AZ SORU VAR VE MUHTEMELEN ELEYİCİ NET SORULAR DA OLACAK VE İKİ DAKİKA DEĞİL BİR SORU 5 DAKIKANIZI DA ALABİLİR ÖYLE KOLAY DEGİL HER TESTİ ÇÖZMEK BENCE 160 DK OLSA DA. 160 VERİLMELİ ÇÜNKÜ HER TESTİ ÇÖZEN ADAM İÇİN EN AZ 1 DK OLMALI DAHA KISA BİR ŞEY HAKSIZLIK OLUR.E BİR ZAHMET KALANI DA OBP ETKILESIN ARTIK KORKACAK BIRSEY YOK 50 TANE DÜZ LİSELİNİN SINAVI FULLEDİGİ GÖRÜLMÜŞ ŞEY DEĞİL YİNE FEN LİSELERİ ZİRVEDE YARIŞIR. ÇOK ABARTIYORSUNUZ. HA SİSTEM BERBAT ORASI AYRI.
  • optimist11 O kullanıcısına yanıt
    Sacmaliyorsun normalde lys matta süre yetistirmek zordu şimdi mat feni 2 kez çözme durumu bile olabilir verilcek süreye göre onun dışında ilk 10 k isteyen herkesin zaten mati iyi eleyicilik nerde olcak eleyicilik süreyi kisip zor sorarsa olur baska yolu yok

• İki kez çözemezsin zaten ben de bunu diyorum. iki kez çözecek adam ilk 2 3 binde. onları da bir zahmet obp etkilesin sırasını. bir seri-integral sorusu ile bir iki mantık yorum gerektiren integral sorusu ile 2013te puanlar 15 20 düştü. karşına lysdeki gibi ilk 15 çerez çözülecek soru çıkacagını mı sanıyorsun? o iş geçti. iki kez çözmek falan öyle taş çatlasın bin kişi iki bin kişi yapar o da her soruya dönemez. kolay değil o işler. insanlar her alandna girmeye hazırlanıyordu tutup da 90 100 dakika yapılmaz. en az 120, ideal 160. bana kalsa ayrı günlerde olmalıydı alan sınavları.
  • Sınava giren tüm öğrenciler konuları biliyorlar zaten, önemli olan o sınav anında süreyi kontrol edip(benim ygsde edemeyişim gibi) aynı zamanda o süre baskısı altında soğuk kanlı olup soruları doğru cevaplayabilmekti. Çok vardır içimizde 5 dk daha olsaydı keşke diyen. Süre konusunda kısıtlama olmazsa zaten eğer çalışmışsa yapar geçer.
    Sistem sacma zatende 40 fen en fazla 25 dakika biliyorsun degil mi sen versene 120 dakika 90 dakika matematige ayirsin insanlar cok sacma bir sinav olur

Neden bagriyon alimunyum

• İlk15binhedef İ kullanıcısına yanıt
    caps lock açtım kapatmaya üşeniyordum yazarken jhdsgjfag
  • valla ben adil olması acısından boyle diyorum. aslında olması gereken dil ve tm yi aynı gun ogle arası vererek pazar da tsayısal ve ts yi aynı skeılde yapmak idi. birbirine en az girenlerın oldugu sınavları mumkunse. herkes ıstedıgı alana gırerdı rahatca. ama sure 120 gelecektır dıye dusunuyorum ve bu da eksık kalacak tum alanlara girmek isteyenler için. senin dedigine gelirsek de bir şekilde eger süre 160 olursa soruları kolay da olsa uzun sorarlar muhtemelen. geometride çizim soruları, fen ve matematikte ispat soruları karma sorular gibi. yani olmaz dememek lazım kılıfına uydurulur.
  • Yahu bi deli kuyuya taş ayıyo herkes ardından gidiyor. Yekta Saraç dedi zaman faktörü önemli kendine güveniyorsa yapsın tüm alanlardan dedi bu ne demek yahu. Ayrıca süre sınav sistemlerinin eleyici en önemli faktörüdür. Ki yök başkanı da bunu söyledi kaç soru olduğuna bakmayacaklar alan sınavlarına göre zamanı hesaplayacaklar eskiden de öyleydi. Bkz öss

• Arkadaş su çok sure verilse herkes fuller mantığını hoc anlamıyorum var mi geoda fulleyen 60dkda

Hem de adam bor önceki yillardakileri goz önüne alacağız ve ona gore bir sure vereceğiz dedi yaklaşık yine 1,5 dk olacaktır

Adil olmak için yapilcak tek şey obpyi kaldirmak

• adamlar tüm alan sınavlarını 1 oturuma toplamış hala 90-100 dakika olacağını sananlar var.

160 soru 160 dakika olacak beyler uyanın burası türkiye, koyacaklar önümüze 4 kitapçığı al 160 dakika istediğini çöz istersen hepsini çöz diyecekler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.