Şimdi Ara

2 Ocak'ta ZARA, Massimo Dutti, Bershka, Pull and Bear de indirim günleri başlıyor... (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
22
Favori
29.493
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adanadaki mağaza da yoğundu ama çok değil 10kişilik sıra bekledim bir gömlek aldım çıktım zaradan. Diğer mazalarda pek birşey bulamadım en kalabalık olan zara idi. 70 ten 50 ye düşmüştü kalmaz diye aldım.
    Bu iade edip tekrar alma olayı nedir ya
  • Ankara'da hangi avm lerdeki mağazalarda mont kalmıştır bir fikri olan var mı?

Bir de salı falan tekrar gelir mi ki acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalearicVision

quote:

Orijinalden alıntı: cagribay

yalnız maliyet öyle hesaplanmaz hocam. hammade olarak tamam zaten ipe pakete verdiğin para 3-5 10 liradır hele ki toplu alım yapıyorsan. Fakat o taşeronluğu yapan firma o makinelere tonlarca para öder, işçilerin maaşını öder, vergi öder bin türlü, üzerine hatalı olanları da olur kayıplar olur, üzerine karını koyar cart curt derken ancak maliyeti o zaman ortaya çıkar. Atıyorum makinalara trilyon veriyorsun fakat o makinanın amortisman payı ile 5 yıl sonra kullanılamaz hale geliyor vs. Derken fiyat 3-5 te kalmıyor. ha yine firmaların etiket fiyatının yanına yaklaşamaz ama öyle 2-3 liralık 10 liralık da değil maliyet. sonra bu markaların tasarıma, defileye, reklama, lansmanlara vs vsvs ödediklerinide ekliyorsun sonra bunu satan şubenin kirasıdır çalışanıdır vs derken son tüketiciye kol kadar fiyatlar geliyor. tabiki kar marjlar inanılmaz yüksek bu markaların ama meseleyi sadece hammadde parası olarak görmemek lazım. sonuçta bir şişe dahi imal edilirken belki bir adedinin maliyeti 50 kuruş fakat o ideal tasarımı bulana kadar harcanan emek deneme yanılma trilyonlar dahi olabilir. velhasıl niye bu kadar açıklama yaptım bilmiyorum herhalde yarın almaya giderken içimi rahatlatmış olmak için. sonra tam kasadayken demiyim abi 3 liraymış bak 200 lira veriyorum

hocam ben tekstilci değilim arkadaşımdan öğrendiğimi yazdım.yalnız siz olayı boyutlandırıp ayrıntılara girmişssiniz ben sadece kazak maliyetinden bahsettim diğer kalemlere girmedim.tabiki firmalar diğer masraflarını bir üründen 20-30 kat kar yaparak çıkarıyor bu iş parfümde de öyle çakma dediğimiz açık parfümlerle diğer dünya markası parfümlerde aynı veya ona yakın teknikle üretilir.firmalar ucuk fiyatlara reklam şise tasarımı manken masrafları dükkan kiraları gibi işler için uçuk kar payı koyuyorlar.velhasıl ayrıntıya girersek sizin dediğiniz doğru tek bir ürün bakarsak ayrıntılara girmeden benim dediğim doğru gibi

Olaya maaşlı çalışan gözüyle bakarsan dediğin doru. Ama işte maliyet öyle hesaplanmaz.
    Adam tasarımcılarına her birine ayrı ayrı senelik 500'er bin dolarlık çekler yazıyor. Lansman ve rekalm gideri zaten en büyük paya sahip. Diğer kalemleri saymaya bile gerek yok.

• Immortal King kullanıcısına yanıt
    İstedigin tarzda montlarin gorsellerini paylas yardimci olayim.

Kentpark ve gordion zara rezillik olmuş. Millet akın etmis. Eskiden ilk indirim ocagin ilk persembesi olurdu kafa rahatti simdi haftasonu yaptilar ortalik karisti. Calisanlara da sikinti oldu yani.

Ankarada gideceksiniz taurus'a gideceksiniz. Çok yogun olmaz rahat rahat gezerseniz. Tüm ürünler katli sekilde reyonlarda kentparkta ise her sey ortalarda dagilmis vs. Bir tek ayakkabi aldim bir daha da magazalara ugramam bu sene illahlah ettirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Echoés kullanıcısına yanıt
    bir yaşıma daha girdim evt nedir bu al iade et/tekrar al?
  • Giriyorum bu mağazalara, sıcak tutacak polar tarzı bir monta bakıyorum.2-3 tane anca beğenebildim, arkadaş hem Bershka'da hem Zara'da olan 3 model de kapson kısmı tüylü kahverengi iğrenç bir şekilde ne zaman bu model erkekler için ünlü oldu insana gay izlenimi veriyor monta baksan çok güzel kapsonu görünce ikisini de bıraktım çıktım.Böyle mağazaların zamanında kendi tarzı varken günümüzde hepsinin saçma bir akıma kurban gitmesi ve bunun her sezon olması üzücü gerçekten
  • Arkadaşlar bugün acıbadem akasya avm ye gittim.
    Zara erkek bayan home tüm reyonlar talan.
    Berskha ve pull and bear da öyle
    Tüm mağazalarda uzun kasa kuyruklari vardı.
    Dutti gomlek halen 110 TL.
    Fiyatlarda gerçekten makul indirimler var.
    Ama ceket mont ayakkabi gibi tutarı yüksek olanlar düşmüş. Örneğin sweat halen 109. Kazak 79. Tshirt 39 iken.. ben indirim demem yani.
    Denk gelen ürünlerde yok değil bol vakit harcamak lazım.
    Ama 300 olan sey 180e de düşmüş.

Not:Bershka vitrinde indirim bitis tarihi mart sonu yazmış.

• ---fırtına--- - kullanıcısına yanıt
    2.indirime ürün kalırsa başlar herkes çullanmış vallahi sıra gelmedi kasaya koskoca yere 1 kasa koymuşlar bide
  • bgn forum bornova zara ya gittim ana baba günüydü.bir tane 100 den 70 küsura düşmüş pantalon deneyiim dedim baktım %1 ne pamuk ne yün oranı var..kısacası polyester yoğunluklu, sağlıksız ürünler satıyorlar dikka edin,içeriğine bakın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: malaustası

quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

İstanbul'daki Zara'lar nasıl arkadaşlar izdiham var mı, yoğunluk çok mu?

Yoğun olmadan insan gibi alışveriş yapabileceksek gidip bir bakayım beğendiğim bir mont vardı kalmışsa alırım.

indirim zamanları millet yangından mal kaçırır gibi alışveriş yapıyor o hengame de insanın bişey alası bile gelmiyor ürünleri alıp rafları dağıtanlar,yerlere atanlar

bi kıyafet alırken ben rahat rahat denemek istiyorum ama dün gittiğimde kabinlerde bile sıra vardı lanet olsun diyip çıktım

Ben de sizin gibi düşünüyorum hocam ben uğramayayım o zaman.

• Hala devam ediyor mu ?

• Palladium Dutti bır sey kalmamıs zara zaten yok boxer alacaktık onları bıle supurmusler

Bakalım umut akasya dutti de ))

• dün bu mağazaları gezdim pek gozume hoş gelen ürün bulamadım vialand zara da bazı iyi ceketler var ama fiyatlar çok ucuz sayılmaz normal ederi zaten bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Palladium Dutti bır sey kalmamıs zara zaten yok boxer alacaktık onları bıle supurmusler

Bakalım umut akasya dutti de ))

Bugün saat 11 sıralarında Akasya'daydım. Yaşlı teyzelerimiz erkek kazaklarını, pantolonlarını havaya atıyordu resmen. Sadece 699dan 599a inen montlar kalmış. Bilginize..
  • Zaradaki butun bay fendiler beyfendiler gitmis herkes birbirini itiyodu eminonu gibi

Kayda deger hic bisi yok bosuna gitmeyin yirtik pantolonlar vardi 100 liradan assa yok

• Zaranın ürünleri bu fiyatlarla kuyrukta sıra beklediğinize değmez. 4 yıl önce değerdi.

1 ay sonra eder fiyatına düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Adanadaki mağaza da yoğundu ama çok değil 10kişilik sıra bekledim bir gömlek aldım çıktım zaradan. Diğer mazalarda pek birşey bulamadım en kalabalık olan zara idi. 70 ten 50 ye düşmüştü kalmaz diye aldım.

slm hemşo :) aynen ben de XL ne varsa sepete atıp sonra kabinde ayıklıyorum :
  • Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Palladiumda da onlar var

Fakat bedenler kalmamıs.anlamıyorum sadece 2 3 tane mı oluyor bır l beden xl beden ?

• Bu kadınlar çıldırmış olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Adanadaki mağaza da yoğundu ama çok değil 10kişilik sıra bekledim bir gömlek aldım çıktım zaradan. Diğer mazalarda pek birşey bulamadım en kalabalık olan zara idi. 70 ten 50 ye düşmüştü kalmaz diye aldım.

slm hemşo :) aynen ben de XL ne varsa sepete atıp sonra kabinde ayıklıyorum :

Hayırlı olsun güle güle giyin.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.