Şimdi Ara

2.nesil i5 ile 3. nesil i5 işlemci fanı aynı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde 2. nesil i5 2500k işlemci var. üzerinde ise 3. nesil i5 lerin stok fanı var. yalnız ısı değeri çok fazla hatta açarken bazen 70 dereceyii görüyor.fana baktım küçük bir şey. acaba 2. nesillerin fanalrı biraz daha büyük oluyor. yoksa termal macununda sorun var

• Stok fandan pek birşey beklememek gerek, şu nesilin stok fanları daha iyidir bu nesilinki kötüdür diye bir olay olmaz.
  • pek bir şey beklediğim yok.sadece ısınmanın sebebi macundan mı yoksa fandan mı onu öğrenmek istiyorum.bilgisayar açıldıktan bir kaç dakika sonra 70 dereceyi görüyor. fandan ise değiştireceğim. fandan değil ise macunu yenileyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: veli125

pek bir şey beklediğim yok.sadece ısınmanın sebebi macundan mı yoksa fandan mı onu öğrenmek istiyorum.bilgisayar açıldıktan bir kaç dakika sonra 70 dereceyi görüyor. fandan ise değiştireceğim. fandan değil ise macunu yenileyeceğim

70 derece normal değil stok fan bile olsa, fan tam oturmamış olabilir veya macun hatalı uygulanmış olabilir.
  • stok fanı tam yerine oturttum.yalnız fan benim küçüğüme gitti. fan 3.nesil i5 fanı. işlemcim ise 2. nesil. merak ettiğim 2. nesil ve 3. nesillerin fanalrı farklımı onu öğrenmek istriyorum. eğer 3. nesil fanlar küçük oluyorsa zaten yerinede otursa macunuda yenilesem fayda etmez, o yüzden özel soğutucu almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.