Şimdi Ara

2 Megapiksel karşılaştırması(K750,N90,N70,6280,V902) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
16.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar N70 nasıl iyi çekmiş diyorsunuz ya. bana bulanık gibi geldi resimler. dikkatli bakarsanız anlarsınız.

6280
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayhayirli

ya arkadaşlar N70 nasıl iyi çekmiş diyorsunuz ya. bana bulanık gibi geldi resimler. dikkatli bakarsanız anlarsınız.

6280

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanoğuz

quote:

Orjinalden alıntı: korayhayirli

ya arkadaşlar N70 nasıl iyi çekmiş diyorsunuz ya. bana bulanık gibi geldi resimler. dikkatli bakarsanız anlarsınız.

6280

+1

teşekkür ederim abicim
  • Valla ben N serisi hariç, diğer nokiayı, sharp ve K750i'yi beğendim. Ama N serisi niye böyle çekmeiş anlamadım. Çok övüyorlardı bazı arkadaşlarım çünkü. Hele N70 de o gökyüzünün hali neydi öyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Valla ben N serisi hariç, diğer nokiayı, sharp ve K750i'yi beğendim. Ama N serisi niye böyle çekmeiş anlamadım. Çok övüyorlardı bazı arkadaşlarım çünkü. Hele N70 de o gökyüzünün hali neydi öyle

• Komik bi topic olmuş, yorumlar yüzünden, taraftarlar coşmuş valla yine... Fotoğraflara bakmadan bile söyleyebilirim ki insanlar kendi telefonlarını ya da kendi telefonlarının markasını o kadar tutuyor ki gözleri kapalı N70 k750i'den daha iyi diyebiliyor ya da 6280 daha iyi, N70 N90'la k750iyi geçmiş... Teknik olarak bakmak yeterli bu yorumların ne kadar komik olduğunu anlamak için....

fotoğraflara bakmadım ama bakmadan gözüm kapalı söyleyebilirim ki sıralama şöyle olmalıdır (tarafsızım) k750i>Sharp>N90 veya Sharp>k750i>N90

Ne kadar yırtsak da kendimizi taraftarlar anlamicaktır tabi o ayrı..

gren kardeş, uğraşma boş yere ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibralper

göz var nizam var nasıl 6280 ile n70 aynı kalitede oluyor 6280 i n foroğraf kaliteside nerdeyse k750 ile aynı gibi resimlerdede apaçık gözüküyor bu ayrıca gsmarena da da kamera karşılaştırması var ordada 6280 n70 den çok üstün tabi birde şu var bu fotolar yanıltmacada olabilir tabi ona bişey diyemem alıp incelemek lazım ama eğer senin dediğin gibi gerçekte 6280 ile n70 aynı kalitede foto çekiyorsa ben yarın gidip w800i alayım çünkü n70 in fotoğraf kalitesini hiç beğenmedim çok soluk çekiyor ama dediğim gibi internetteki resimlere bakarak konuşuyorum>:]
    quote:

Orjinalden alıntı: BusK

k750i>n90>n70=6280>sharp
    n70 ile 6280 tıpatıp aynı gibi

6280 kesinlikle süper çekiyor.

• ya kardeşler ben şimdi hangisini alıcam beynimi bulandırdınız hersey bisi dio ilk önce k750 alcaktım sonra 6280 cıktı baktım s60 deil n70 alım dedim oda ne oldugu belli deil n70 haric dierlerinde fazla bi fark göremedim acıkcası ama n70 blanık orası kesin dierlerinin hepsi iii

su anda sölüyorum n90 ve sharp bu sıraya koymıcam dikkat edin ve bu kesin cicekli resimlerden cok rahat anlarsınız

6280 > k750 > n70

k750 6280 yanında bulanık n70 dierlerinde hayli hayli bulanık kalıo n90 ve sharpı incelemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kastle -- 5 Ağustos 2006; 1:41:33 >
  • N90 ile güneşli bir günde güneşi arkanıza alıp resim çekin. Sanki güneş batıyormuş gibi ten rengini sapsarı gösteriyor.
    Beyaz dengesi ile ayar yaptığım halde. Ama bütün çekimlerde değil. Öyle bir açı yakalamanız gerekiyor ki sarı çıksın. Ben hala çözemedim.
  • Genelde DH' nin "Dijital Fotoğraf Makinaları ve Video Kameralar" forumlarıyla ilgiliyimdir, orada yazar çizerim.
    ama dolaşırken bu başlığı gördüm, bakalım telefonlar nasıl fotograf çekiyormuş diye bi baktım.
    Meğerse her yerde aynı durum varmış,
    Sahip olduğu ürünü futbol takımı tutar gibi tutan, kendisini kullandığı cihazla özleştiren,
    toplumda edinebilemediği yeri; amacı sadece hayatımızı biraz daha kolaylaştırmak olan bir makinenin kalitesinde arayan
    ve bu kaliteyi cihaza yaptığı övgülerle artırabileceğini düşünen,
    objektif düşünemeyen, göremeyen, bakamayan, duyamayan, söyleyemeyen birtakım insanlar DH forumlarının heryerinde varmış meğer!

Neyse konumuza dönelim,
    Fotograflardan bir bölgeyi sizler için P/S ile tam boyutundan %200 crop ladım.
    Böylelikle fotograflar arasında kıyaslama yapabilmek daha kolaylaştı,
    Sıralama yapmıyorum, o kadar aşikar ki!

+Ne yazıkki benim bir fotograf çeken bir telefonum olmadı!

6280
     2 Megapiksel karşılaştırması(K750,N90,N70,6280,V902)

k750i

n70

n90

v902

• haakaten resımlerde bır acayıplık var bu teller özellıkle k750i gercek performansını gosterememıs acaba kullanandan mı kaynaklanıooo

• çünkü zoom yapmışlar
  • ewet zoomla çekilmiş enki sandalyeler
    ama gene de en iyi çeken... siz biliosnus zaten
  • ortam gerilmeye başlamış haydi hayırlısı olsun ne diyelim.
  • ewet tabikide k750i içlerinden en iyisi sandalyelerde en iiisi k750i en belirgini k750de çıkmış umduğumdan daha çok iiii çekmiş
  • ewet zoom la çekince bende beklemiodum bu kadar
  • İlk resimlere göre sitedeki n90 daha iyi duruyor. N70'e nasuıl iyi dersiniz anlayamadım açıkça berbat gözüküyor o yeşillik falan.
  • ortamı iiice germeyelim konuyu batırmayalım benim elimde n70 var ama k750iyi daha çok beğeniyom
  • çok doru ordaki yeşillik neyim çok kötü n70de bende çekiom n70 ile ama k750i daha canlısize sesleniom n70 kullanan birisi olarak kötü resim yani iiii ama k750i akrabamda daha iiii çekmiş daha canlı
  • Fotograflar PhotoShop' la crop(bir parçası kesildi)yapıldı, Zoom değil(tabii siz zoomdan ne anlarsınız onuda bilemiyorum!!
    şartlar bütün fotograflar için aynı. ve herşey ortada, hala sindirim bozukluklarınız var galibaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKutlu -- 5 Ağustos 2006; 12:57:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.