Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2 Matematik Sorusu

6
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      820 Mesaj
      01 Mayıs 2018 00:51:32 Konu Sahibi

|
      |
      03 Mayıs 2018 02:41:24 Konu Sahibi
      güncel
      |
      |
      03 Mayıs 2018 15:03:54

Dostum bizden istediği durumda denklem eşitlendiği için direk onunla işlem yapıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bir ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki çanlar kimin için çalıyor diye sorma; çanlar senin için çalıyor.
    • Yüzbaşı
      746 Mesaj
      03 Mayıs 2018 15:22:23
      Bunda taktik var mı bilmiyorum. Biraz bribirine benzetmeye çalışınca çıkıyor. Mesela ilk ab'yi kisinde de a ve b olsun diye böldüm. Biraz da göreilmek gerekiyor sanırım.
      Bir ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki çanlar kimin için çalıyor diye sorma; çanlar senin için çalıyor.
    • Yüzbaşı
      820 Mesaj
      03 Mayıs 2018 17:33:37 Konu Sahibi

teşekkürler
      |
      |
      saksopat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Mayıs 2018 03:11:31
      2. soruyu

şeklinde düşünüp hangisinin ab'yi çıkardığını düşünürsen, en sonda da 6'nın nerden geldiğini düşünürsen inanılmaz basitleşiyor soru. en büyükten en küçüğe doğru git. çarpanlara ayırmak yerine.
      İnsanlar neden domino'nun yıkılışını izlemeyi sever ve ya küçük düzeneklerin birbirini tetiklemesini izlemeyi sever,neyini sever hiç düşündünüz mü?İnsanın içinde hiç bilmediği bi yeri dürter çünkü.Tanrı olmayı hissetmeyi, bir şeylerin sonunu bilerek ayarlamayı ve izlemeyi.Her şeyi yönetebilirsiniz ve uğraştıkça ustalaştığınızı göreceksiniz,insanlığın geçmiş bilgeliğinden faydalanın.Kontrol edilerek değil ederek yaşamayı öğrenin.
    • Yüzbaşı
      820 Mesaj
      04 Mayıs 2018 05:43:33 Konu Sahibi

çok sağolun hocam. böyle düşününce yapabildim, yoksa yukarıdaki çözüm benim içim çok zordu, soruyu geçecektim.
      |
      |
      Kramers Lawyer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.