Şimdi Ara

2 isletim sistemi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam. Bende 2 adet ssd var. Bunlarin 2 sine ayrı, ayrı Windows 10 yükliyebilirmiyim? Hadi diyelim yükledim bilgisayari acarken ssd secimini nasil yapicam? Bilgisayari her acisimda anakarttan boot sekmesinden ssd siralamasini degistirerekmi? yoksa kullanmiyacagim zamanlarda bir ssd nin sata kablosunu cikararakmi? bunun yolu nedir bilen varmi? nasil yapilir ? yardimlarinizi bekliyorum.. Birşey daha kafama takildi Performansa etki edermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinoktahan -- 5 Ocak 2016; 7:24:54 >

• cinoktahan kullanıcısına yanıt
    Çift işletim sistemi kullanan epey insan var. Ben de kullandım bi ara. Açılırken seçim ekranı geliyor hangisini açmak istersin diye, oradan seçiyorsun. İstersen bi dene olmadı birini silersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efe ben sadece hdd yi 2 ye bölsem C D diye 2 sinede ayrı ayrı kurabilirmiyim ?
  • direk format atar gibimi diger bölümede windows u yüklicez acaba? yöntemi nasildir?
  • Evet, normal format atar gibi yapacaksınız
    Örneğin ilk önce Windows cd nizi takıp 1. Diske, format tamamlanınca
    MacOS diskinizi 2. Diske takıp o şekilde yapacaksınız
    Bilgisayarınızı açtığınızda karşınıza iki seçenek gelir kendiliğinden hangi işletim sistemi açılsın diye

• KralCocuk44 K kullanıcısına yanıt
    Tabii ki kurabilirsin. Ben de öyle yapmıştım şahsen. Normal format atar gibi başla. İlkinde 1.bölüme,ikincisinde ise diğer bölüme kurulum yaparsın.

• eyw bunuda öğrenmiş olduk
  • Cok tesekkurler bir deniyim bakalim nolcak.. gelismelerden sizi haberdar edicem :D
  • cinoktahan kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

2 ayrı SSD'ye de Windows 10'u normal şekilde kuracaksın. Zaten ilk kurduğun bir yerde Master olacak. 2. kurarken 1.yi görüp 1.'deki Bootmgr düzenlemesini otomatik yapacak ve her açılışta hangi windowsu açayım diye soracak. Bios üzerinden her seferinde ayar yapmana gerek yok. Boot dosyan tek dosya olacak ve Master harddiskinde olacaktır.

2 isletim sistemi ?
  • 2 ssd yede normal sekilde kurdum suan sorunsuz kullaniyorum.. harikaymis..
  • Hayırlı olsun Meraktan soruyom neden 2 tane Windows 10
  • Teşekkürler.. Birinde 3DS Max, Z-Brush, Photoshop Grafik Tasarim Agirlikli Calismalarimi yapicam, Digerindede After Effect, Cubase, Edius Kurgu Montaj işlerini yapicam.. Birbirinden farkli işler ve ikisi bi sistemde olunca karman corman oluyor düzenim bozuluyordu.. simdi cok iyi oldu :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.