Şimdi Ara

2. İnternet Hattı Bağlatacağım, Siz Olsanız Hangisini Seçersiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hepinize merhabalar.Bir mühendislik öğrencisi olarak okulumu uzatmış bir öğrenciyim. Okul haricinde Online oyun oynamak dışında pek bir eğlencem yok diyebilirim. derslerim ve projelerim haricinde kalan vaktimi arkadaşlarımla online oyun oynamakla geçiriyorum ama takdir edersiniz ki öğrenci evi, ev arkadaşlarım film izliyor olsa, telefondan video açsa ping oluyor ve artık bu durumdan bezmiş birisi olarak 2. internet bağlatma fikrine tamamen kendimi adamış durumdayım. Anlık ping spikelerine, bir anda pingin 400-500 degerlerini görmelerine veda etmeyi amaçlıyorum.

Şuanda Turk Telekom 24 Mbit 200 gb akk li interneti kullanmaktayım. Evde kimse yokken Dota 2'de 80-90 ping değerlerini görmekteyim. aynı şekilde severek oynadığım Freestyle Basketball 2 ve Pubg gibi oyunlarda da değerlerim bu civarlarda oluyor, altını tekrar çiziyorum evde kimse yokken.

Yani ihtiyacım olan düşük akk'li güzel ping alabileceğim bir internet. Bulunduğum yerde malesef fiber hizmeti yok. Ve bu durumda sürekli yurtdışı serverli oyunlar oynadığım ve Superonline Adsl'in fiberdeki kadar fark yaratıp yaratamayacağını ( Geçenlerde bir abim sağlayıcısını değiştirip Superonline fibere geçmesiyle 40-50 ping kadar bir azalma yaratmasıyla hayretler içinde kalmamla) Vdsl/Adsl de bu kadar olmasa da bir tık fark olup olmayacağını merak ediyorum. Ama hattım Vdsl olduğu ve Turk Telekom dışındaki diğer sağlayıcıların yine Türk Telekom altyapısını kullanacak olmalarından dolayı tereddüt ediyorum.

Yani kısacası şuan stabil 80-90 pinge razı mı olmalıyım yoksa şansımı deneyip başka bir servis sağlayıcıyı düşünmeli miyim ? Ne önerirsiniz, benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Şimdiden hepinize çok teşekkürler.

• Vay arkadaş yurt dışında mühendislik Öğrencisi atomu parçalarken bizimki oyun derdine düşmüş.

Sosyal hayat sıfır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz de kolonu kirişi parçalıyoruz hocam, öyle demeyin :) Sosyal hayata şu ana kadar yeterince önem verdiğimiz için okul uzadı ya bu kadar :)
  • Hocam tt nin internetsiz ev kalmasın kampamyası var modem dahil 29.90 istersen ücretsiz devrediyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence netspeed e bak taahhütsüz akksiz 8 mbps 40 tl baktın memnun değilsin iptal et veya baktin pingler güzel istersen hızı yükseltirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 30 Ocak 2018; 20:55:44 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Yalnız onda da aktivasyon bedeli 60 TL. 6 ay kalma sözü verirsen almıyorlar sadece

• Hükümran kullanıcısına yanıt
    taahhüt cezası ödemektense 60 tl çok birşey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 30 Ocak 2018; 21:8:35 >
  • Hükümran kullanıcısına yanıt
    60 tl ne ki

ttnet i abonelikten 15 gün sonra iptal ettirirsen 400 lira cayma bedeli ödüyorsun
  • hocam zaten evimde internet var, muhtemelen o pakedi devredemezsin internet aboneliği olan bir eve :)

@Mr.Data
    çok doğru söylüyorsun hocam. Netspeed'in cayma bedelini hiç bilmiyordum. Denemek en mantıklısı, keşke her sağlayıcıyı böyle cüzzi bir şekilde deneyebilsek de beğenmeyince fazla bir ücret ödemeden iptal ettirebilsek. Ama nerdee, belki 20 yıl sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

Yalnız onda da aktivasyon bedeli 60 TL. 6 ay kalma sözü verirsen almıyorlar sadece

Ben taahhüt yaptım. 6 ay nedir ki ? Biz 2 sene taahhütler yapmış insanlarız.
  • hemde kaç 2 yıllar :) bittiğinde hemen bir yılı daha yapıştırıveriyorlar üstelik :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.