Şimdi Ara

2. hdd tanıtma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1.5 tb WD green cavier hdd aldım

masaüstü bilgisayarımda ise aynı modelin 640 gb sini kullanıyorum 2. bir harddisk olarak hdd aldım yükledim

bios da harddisk in sadece ismi yazıyor diğer bütün özellikleri 0 değerini almış ancak yüklü olan sorunsuzda bütün özellikler girilmiş boyutundan silindir sayısına kadar

ikiside sata portlar üzerinden (bağlandıkları yuvaları,kabloları aralarında değiştirdim yuvalarda kablolarda bir problem yok kesinlikle) bağlı windows un içinde disk yönetiminde sadece 640 gb olan görünüyor vista kullanmama rağmen raid bile denedim acaba biosda güncelleme mi yapmak lazım yoksa sata portlarda mı bir sorun var hem harddisk in hemde anakartın linklerini aşağıda verdim

harddisk

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=772

anakart

http://www.foxconnchannel.com/product/Motherboards/detail_overview.aspx?id=en-us0000345

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var...

• bios lare cpu + çipset için son bios bile senin için alakasız :((

BİOS u resetle , XP üzerinden online bios u kurman kolay ise ( biostar da 1 dk sürüyor otomatik herşey ), bunu yap.

eskiden yüksek HDD leri görmez di yada SATA ları vb. falan. ama artık İNTEL G31 de böyle bir sorun olamaz.

NOT: HDD Yİ BAŞKA MAKİNEDE DE DENE :))
  • Şimdi anladığım kadarıyla 2. harddiski bağlamışsın ve görüyor ama içine bakamıyorsun veya yüklemiyorsun eğer buysa sorun Bilgisyarım sağ tıkla ve yönet de ordan biçimlendir yeni isim ver ve taratsın bu kadar ondan sonra sorunsuz kullana bilirsin bende geçenlerde 1Tb aldım aynen bu şekil yapıyosan eğer sorun buysa yanlış anlamadıysam...
  • " windows un içinde disk yönetiminde sadece 640 gb olan görünüyor " demiş üye arkadaş zaten ama,

ondan gelecek cvp a bakmak gerek.
  • Eğer taktığı gibi gömemişse buda sorunun girişlerinden kaynaklanıyor demek oluyor.Eğer görmüşse dediğim şekilde olması gerek dediğin gibi sorunu tam yazsa daha iyi yardımcı olunur...
  • BİOS u cep tlf ile çek + YÖNET kısmınıda SS al 2 resmi buraya ekle kardeş
  • arkadaşlar disk management bölümü bu

2. hdd tanıtma
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bu bips cmos management bölümü

2. hdd tanıtma
  • bu harddisklerin olduğu bölümler soldaki şu anda kullandığım 640 gb, sağdaki ise yeni takmaya çalıştığım.

2. hdd tanıtma
  • auto detect a filan 50 kere bastım olmuyor isim var ama harddisk özelliği görmüyor bios pilini filan çıkardım olmadı optimum ayarları denedim olmadı...

lütfen yardım edin kafaları yiyorum...
  • neden 1,5 tb MASTER oalrak gözüküyor ?
  • hepsini denedim ikisinide master yaptım ,1.5 tb yi slave yaptım diğeri master kaldı yine olmadı onla ilgili bi problem değil.
  • sesimi duyan yok mu?
  • Anakart sata2 desteklemiyor olablir mi diyecem ama ?
  • yok anakart linki yukarıda verdim bütün girişler sata 2
  • Peki sadece tek olarak yeni hdd yit akıp ona en azından sistem kurmayı falan denediniz mi o şekilde görüyor mu?
  • denedim olmuyor zaten bios a bakacak olursanız bios göremiyor yani tanımlayamıyor...
  • Hocam bir de BIOS güncelleyelim belki çözülebilir.

İLAVE : Başka pc de deneme olasılıgın var mı? Belki HDD problemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri -- 5 Ekim 2010; 23:24:40 >
  • ilk dediğini yaptım güncellemede hdd için yeni bi şey yok sadece başka bi işlemci eklemişler

2. dediğin mantıklı ama sorun varsa toptan görmemesi lazım değil miydi?
  • Peki BIOS üzerinde şu AHCI- IDE bölümünde farklılık olabilir. Ona bakabildin mi hocam.

İkinci dediğim olay da olabilir görmesine rağmen HDD arızalı olabilir. Belki sata kablolarını taktığın HDD ucundanki aparatta devrelerde sorun olabilir. O yüzden söylemiştim.

İLAVE : Hocam gerekirse BIOS pilini çıkartıp takmayı da deneyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri -- 5 Ekim 2010; 23:50:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.