Şimdi Ara

2 hava yastıklı polo düşünenlere ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
5
Favori
37.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler merakımdan soruyorum bu ww egea, fiestacı , tok kapıcılar gelir birazdan terimlerini her araç konusunda görüyorum. Ne almak hangi markaya yönelmek gerekiyor ? Popüler ve tutulan başka araç markaları var da ben mi duymadım acaba ? Gerçekten bana deyin ki şu araç iyidir buyüzden bu markalarla dalga geçiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu bölüme hiç yazmam arada okurum bir kaç şey öğrenirim. Benim için araba sadece bir araç ve hayır zengin değilim tuzun ıslak, 4 sene arabasız kaldım kızım 3 yaşından 7 yaşına dek her yere de metro ve otobüsle gittik araba olduğundan daha çok eğlendik kızımla, 4 sene sonra sonunda borçlarımı kapatıp araba alacak kadar para biriktirince de güvenlik anlamında paranın yettiği en donanımlı arabayı aldım gerisi de umrumda olmadı, araba alırken borca girmedim aracımı aldım Aralık ayıydı cebimdeki param 10 lira ise 2 lirasını baştan bir takım kış lastiği ve kasko için ayırıp 8 liralık araç aldım.

Arabaya vurdular hiç unutamam önce kızıma baktım o kızıma bakana kadar geçen 3 saniye 3 saat gibi geldi baktık şokta ama sağlam çünkü perde yastıklar hem kızımın kafasını korumuş hem de camların kızımın yüzünü yaralamasını engellemişti, araba için zerre üzülmedim canı cehenneme önce ailen gelir onlar iyi olsun herşey yine yapılır o yüzden yan yastıklar gereksiz diye okuyunca yazmak istedim troll veya değil. 20 sene önce mr yoktu ne biliyim BT yoktu diye şimdi faydalanmayalım mı. 30 sene önce internet yoktu kullanma o zaman. Bu mantığa karşı yazmak istedim açıkçası.

• Bizim Allah’ımız var

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Aslında bu bölüme hiç yazmam arada okurum bir kaç şey öğrenirim. Benim için araba sadece bir araç ve hayır zengin değilim tuzun ıslak, 4 sene arabasız kaldım kızım 3 yaşından 7 yaşına dek her yere de metro ve otobüsle gittik araba olduğundan daha çok eğlendik kızımla, 4 sene sonra sonunda borçlarımı kapatıp araba alacak kadar para biriktirince de güvenlik anlamında paranın yettiği en donanımlı arabayı aldım gerisi de umrumda olmadı, araba alırken borca girmedim aracımı aldım Aralık ayıydı cebimdeki param 10 lira ise 2 lirasını baştan bir takım kış lastiği ve kasko için ayırıp 8 liralık araç aldım.

Arabaya vurdular hiç unutamam önce kızıma baktım o kızıma bakana kadar geçen 3 saniye 3 saat gibi geldi baktık şokta ama sağlam çünkü perde yastıklar hem kızımın kafasını korumuş hem de camların kızımın yüzünü yaralamasını engellemişti, araba için zerre üzülmedim canı cehenneme önce ailen gelir onlar iyi olsun herşey yine yapılır o yüzden yan yastıklar gereksiz diye okuyunca yazmak istedim troll veya değil. 20 sene önce mr yoktu ne biliyim BT yoktu diye şimdi faydalanmayalım mı. 30 sene önce internet yoktu kullanma o zaman. Bu mantığa karşı yazmak istedim açıkçası.
    Sen beni tamamen yanlış anlamışsin. Bana atar yapmana gerek yoktu. Sana insanı cevap verdim. Böyle adamların yazılarını okudukça troller iyiki var diyorum. Her zaman söylerim. Kimseye durduk yere iyilik yapmayın. Kötülük yapana, yapamadıkları atarı, gelir size yaparlar.

• Size tepki vermedim ki size cevap verirken arkadaşım yazdığı hakkında ne hissettiğimi yazdım ifade edememişsem kusura bakmayın. Tekrarlamak isterim tepkime size değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Size tepki vermedim ki size cevap verirken arkadaşım yazdığı hakkında ne hissettiğimi yazdım ifade edememişsem kusura bakmayın. Tekrarlamak isterim tepkime size değil.
    Anladım hocam. siz de kusura bakmayın. Ben size iyi niyetle söyleyince onları kendi üzerime aldım. Yanlış anlaşılma olmuş.

• O değil de bu araba 308 değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ulan fakirler siz ne anlarsınız arabadan.
    vw nin 2 hava yastığı bile 7 hava yastığı gücünde
    153 bin TL ye highline polo aldım onda da 2 yastık var
    vw mühendisleri sizin kadar düşünüyor mu sanki? 2 koydularsa vardır bi bildikleri
    dağılın hadi şimdi fakir kokmuş buralar

2 hava yastıklı polo düşünenlere !
  • Energetic kullanıcısına yanıt
    O bişeymi 99 astra 6 airbag var ya 😂😂

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Ölüme sebep olan zaten ağır yaralanmalar değilmiş gibi konuşuyorlar ki

• Aracım Mazda 3 , En düşük Donanıma sahip Motion Modeli

8 Airbag, Şehir İçi Acil Fren Sisteminden tutun da ,Lastik basınç sensörü , isofix, Cam sıkışma önleyiciye kadar Standart :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

Beyler merakımdan soruyorum bu ww egea, fiestacı , tok kapıcılar gelir birazdan terimlerini her araç konusunda görüyorum. Ne almak hangi markaya yönelmek gerekiyor ? Popüler ve tutulan başka araç markaları var da ben mi duymadım acaba ? Gerçekten bana deyin ki şu araç iyidir buyüzden bu markalarla dalga geçiyoruz.
    Foruma bakarsan hiç bir araç alınmaz. Hemen her markaya "tü" "kaka" diyen çıkar.

Araç nasıl mı alınır?

1- Bütçe belirlenir
    2- İhtiyaçlar belirlenir (geniş iç hacim, geniş bagaj, SW, HB, Sedan, Güvenlik, atiklik, yol tutuş v.s. v.s. ihtiyacınız her ne ise işte)
    3- Bütçeye uyan araçlar belirlenir
    4- Bütçeye uygun araçlardan ihtiyaca en iyi cevap veren seçilir.

Ama foruma sorarsanız, sizin belirlediğiniz araç tenekedir, çöptür, 2. eli yoktur, şanzımanı kucağına alırsın v.s. v.s. uzar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Aracım Mazda 3 , En düşük Donanıma sahip Motion Modeli

8 Airbag, Şehir İçi Acil Fren Sisteminden tutun da ,Lastik basınç sensörü , isofix, Cam sıkışma önleyiciye kadar Standart :)
    8 airbag nerelerde oluyor?

Sürücı yol ön havayastigi (2)

Yan hava yastiklari (2)

Perde havayastiklari (2)

Diz hvayastigi (1)

7 etti.

8. nerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Yan hava yastiklari (2)

Perde havayastiklari (2)

Diz hvayastigi (1)

7 etti.

8. nerde?

Alıntıları Göster
    Direksiyon 1
    Yan Yolcu 2

A Sütunu Sağ 3
    A Sütünı Sol 4

B Sütunu Sağ 5
    B Sütunu Sol 6

Sürücü Kapı 7
    Yolcu Kapı 8
  • quote:

Yan hava yastiklari (2)

Perde havayastiklari (2)

Diz hvayastigi (1)

7 etti.

8. nerde?

Alıntıları Göster
    Diz Yok.

Ön 2 ( Dashbord)

Yan 2 ( Direkte Üst)

Bel 2 ( Koltukta)

Arka ( Arka Kapı Direğinde)

Eski Kasa da Perde Ön ve Arka beraberdi, Yeni kasa da ayrı Perdeler.

• İş güvenliği trafik güvenliği çevre güvenliği vs konularda hindistandan hallice bir ülkeyiz yani güvenliği takmıyoruz, bize birşey olmaz yada kaderin önüne geçilmez anlayışı hakim. İnsanlar bir araba alacakken havayastığı sayısı söylenince "off ne çok havayastığı varmış" der. Aslında bu güvenliği çok olarak değilde sayının çok olması onda etki eder sadece. Zaten söylemeseler sormazlar. Genelde aksesuarlara takılıp kalırlar. "Vay direksiyon deri kaplama, göstergeler süper, dokunmatik ekran al beni diyor" gibi görsellere takılıyoruz. Hatta hava yastığı az olsun onun yerine dijital klima koltuk ısıtma koysalardı diyen insanlar gördüm. Çünkü biz ölümsüzüz😀

E talepler böyle olunca firmalarda donanımları ona göre şekillendiriyor. Kendilerince haklılar belki ama sırf insanlar öyle istiyor diye öyle olmak zorunda değil. Güvenlikli arabalara insanlar alıştırılmalı.

• Bir araçta en iyisi ve güvenlisi dediğiniz gibi güvenlikli olmasıdır. Ama insanlarımız maalesef böyle düşünmüyor.
  • quote:

Yan hava yastiklari (2)

Perde havayastiklari (2)

Diz hvayastigi (1)

7 etti.

8. nerde?

Alıntıları Göster
    Perde yastıklarını sağ ön ve arka, sol ön ve arka diye sayıyor bazı markalar, 4 perde, 2 ön, 2 ön yan etti 8
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.