Şimdi Ara

2 Haftadır Psikolojik Olarak Çok Kötüyüm!| BİTTİ!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bundan sonra sorgulamak yok! Fazla düşünmek yok! Sıkıntıdan ve düşünceler yüzünden saçlarım kökünden döküldü.

Son 2 haftadır psikolojik olarak hiç iyi değilim.
    Bende isterdim samimi olmayı, bende isterdim insanlarla konuşmayı, bende isterdim çok fazla sorgulamamayı.
    Nedense insanlar arasında çok ciddiyim.Gülüyorlar, gülmüyorum,komik değil.Konuşuyorlar, konuşmuyorum, boş konuşuyorlar. Kızlarla takılıyorlar, takılmıyorum, çünkü para ve zaman hırsızı olduklarını biliyorum.

Nedense zevklerimden de bıktım. Oyun oynamıyorum, kitap okumuyorum, konuşmuyorum, gülmüyorum...
    Malesef fazla sorguladım herşeyi. Sorguladıkça herşeyden soğuyorum.Doğru yolda olupta mutsuz olmaktan bıktım.

Şimdi ise sorgulamıyacağım.Fazla düşünmeyeceğim.Çok konuşucam.Belki yanlış yollara giricem ama mutlu olucam.

Değişen birşey olursa editleyecegim.

EDİT:
    Şuan moralim gayet iyi. "Ne düşünürsen, o sunuz" diye bir söz var. Aynen onu yaşıyorum. "Düşünüyorum, konuşkan, bildiklerini rahatça anlatan biriyim. Sonucta onlarda benim gibi insan. Özgüvende artış var.Ki, neden düşük olsun ki :)"
    Dün arkadaşlarla muhabbet ettim ve arasıra espiri ile güldürdüm onları.
    Sonuc olarak, düşünün ve uygulamaya geçin.

SON EDİT:
    Düşüncelerime ve yapabileceğime inanarak başarıyorum.

Gerçekten şunu farkettim;
    1 - Düşünmeyen, hayatı fazla sorgulamayan (Olaylar ile hayatı sorgulamak farklı.Olayları sorgularsan çözümü bulursun, hayatı sorgularsan ölümü) insanlar daha atılgan, daha konuşkan, daha mutlu ve daha rahatlar.

Ama ;
    2 - Düşünen,hayatı fazla sorgulayıp herşeyin farkında olan insanlar daha sessiz, daha az atılgan ve fazla mutlu değiller. Depresyon ve stres fazladır.

İşte bu yüzden 1. seçenekteki insan olmaya karar verdim. Tabi 1. seceneği uygularken ilklerde sorun çıkabilir ama sunu da unutmayın, Vites 1'den 5'e geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Celal Şengör -- 15 Mart 2015; 13:48:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam tam da benim durumumu yazmışsın. Konuyu takipteyim.
  • Depresyon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsal olarak kötü bir durumda iken hayatını sorgulamaya kalkarsan olumsuzluklardan başka birşey bulamassın.
    Ruh durumun iyi olduğunda hayatını tekrar gözden geçir.

Kişinin canını sıkan şey düşüncelerdir. Düşünceler olmassa ne sıkıntı olur ne mutluluk. Olumsuz anıları düşünürsen moralin bozulur. Mutlu anılarını düşünürsen mutlu olursun.
    Düşünce alıştırması yap mutlu pozitif şeyler düşün bir iki dikkatin dağılır ama bir süre sonra ustalaşmaya başlarsın.
    ve dostum hayatının değişmesini istiyorsan bol bol kitap oku.
  • Editlendi, 14.03/15

• Bir gün icinde bu derece degismeyi neye borclusun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Terapist_tr

Bir gün icinde bu derece degismeyi neye borclusun?

Düşüncelerime ve yapabileceğime inanma.

Gerçekten şunu farkettim;
    1 - Düşünmeyen, hayatı fazla sorgulamayan (Olaylar ile hayatı sorgulamak farklı.Olayları sorgularsan çözümü bulursun, hayatı sorgularsan ölümü) insanlar daha atılgan, daha konuşkan, daha mutlu ve daha rahatlar.

Ama ;
    2 - Düşünen,hayatı fazla sorgulayıp herşeyin farkında olan insanlar daha sessiz, daha az atılgan ve fazla mutlu değiller. Depresyon ve stres fazladır.

İşte bu yüzden 1. seçenekteki insan olmaya karar verdim. Tabi 1. seceneği uygularken ilklerde sorun çıkabilir ama sunu da unutmayın, Vites 1'den 5'e gitmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.