Şimdi Ara

2 hafta önce Annem vefat etti :( (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
8
Favori
25.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
524 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim Allah rahmet eylesin.. Rabbim sana ve ailene afiyet versin.
    Biz de 2 Gün önce dayımı kaybettik. Elbette her birinin acısı farklıdır. Valla köşelerde yalnız kalınca hıçkıra hıçkıra ağladım:((
    Kaybettiğimiz, ne kadar ailemize yakınca acısı da o denli büyük oluyor..

Bu doğanın bir kanunu, herkes bu yolculuktan geçecek. Tabi insanın kendi nefsi hiç ölmeyecekmiş gibi hissediyor.
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostlar 300 mesajın hepsini tek tek okudum, Allah razı olsun hepinizden.

İyiyim çok şükür gün geçtikçe acım hafifledi ama bende iki hafif tramva kaldı

1. O yoğun bakımdan annemin adını söyleyip çağırdılar ya, doktor dedi ya başınız sağolsun o an yıkıldım ben. Benim adım Yiğit Han, Annem koymuş güçlü olsun mert olsun diye. Gerçekten de çok soğukkanlı ve çok sağlam bir bünyem vardır. O an ben yıkıldım ama iyi ki bana söylemiş ben yıkılmışım, Babam ya da Ablam kaldıramazdı o durumu, ben onlari teselli ederek söyledim hep teselli ettim annem böyle acısız gitmek iserdi vs diye

2. Cenazesi yıkandı Annem hep misler gibi kokardı ama orda bi farklı güzel kokuyordu. O an o güzel yanağına bir öpücük kondurdum , benim sıcacık Annem buz gibiydi sanki soğuk bir mermer gibi o an öyle kaldım parmak ucumla dudaklarıma dokundum, o soğukluk hiç bir zaman dudaklarımdan gitmeyecek.

Bu iki durum bende tramva yarattı, gün içerisinde iyiyim ama o iki an aklıma gelince çok kötü oluyorum.

• Ah be canım kardeşim.Gözlerim doldu. :(
    Allah büyük sabırlar versin. Anacığının da mekanı cennet olsun.
    Çok zor bir durum.
    Sımsıkı sarılın baban ve kardeşinle.
    Takdir-i ilahi.
  • Ölüm acısını tadanlar bilir. Allah yardımcın olsun kardeşim. Mekanı cennet olsun teyzemizin. Şu vaziyette akıl vermek ve almak kadar b.ktan bir durum olmadığını bende biliyorum. Ama diyeceğim şudur ki insan bu tür acıları ancak kendisine bir meşgale bularak atlatabiliyor. Öbür türlü durdukça beyin sürekli bu durumu hatırlatıyor sana. Düşünüyorsun düşündükçe hatırlıyorsun, hatırladıkça düşünüyorsun. Bu böyle böyle seni darmaduman etmeye başlıyor.

Hayat devam ediyor bunu unutmamak gerek. Ölümün Allahın emri olduğunu, ondan gelip ona gideceğimizi de unutmamak gerek. Tekrardan başın sağolsun. Dediğim gibi hayatına devam etmeye çalış, kendini sürekli bir şeylerle meşgul et. Yatağa girdiğin zaman dermanın kalmasın ki uyuyabilesin. Yoksa düşünceler kendine çektikçe çeker.

• Mekanı cennet olsun. Benimde babam vefat etti aniden rahatsızlandı kalbinden beynine pıhtı atmış 1 hafta yoğun bakımda kaldı vefat etti 1 kelime bile bişey söyleyemedi konuşamadı neler söyleyecekti kimbilir.7 ay oldu her gün aklımda. sayılı nefes yazılandan ötesi yok sevdiklerinize sanki son gününü yaşıyor gibi davranın çünkü ölüm acı ayrılık ondan da acı bütün vefat etmiş anne babaların mekanları cennet olsun...

• Allah rahmet eylesin, Allah mekanını cennet eylesin, Allah sana ve ailene sabır versin kardesim
    Ölüm de hayatın bir parçası. Hepimiz bir gün bunu tadacağız.
    Allah ölümünde hayırlısını nasip etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin.

• Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun.

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

• Zodiac LighT kullanıcısına yanıt
    Çok sağolasın abi Allah razı olsun, çok şükür iyiyim gün geçtikçe, gündüz hep akvaryumla uğraşıyorum , arkadaşlarım sağolsunlar hiç yalnız bırakmıyorlar. Uğraşım var meşgul ediyorum kafami bir şekilde

• subayt kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah hocam çok üzüldüm size de

• Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun
  • Kardeşim, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Ben de Annem'i 5 ay önce kaybettim, 1 hafta boyunca yoğun bakımda kaldı.

Hastaneden arayacaklar diye her gece korkarak yatıyordum, uyur uyanık.

Ve bir sabah saat 6'da telefonum çaldı, anladım tabii kötü haberi.

Benim annem de daha 60 yaşındaydi, yaşayacak çok zamanı vardı daha. Daha doğrusu bize öyle geliyormuş. Bunu yaşayınca anlıyorsun sadece, ne yazık ki senin de bildiğin gibi :(

İki travmadan bahsetmişsin, benim de travma anlarım var. O ikisi olmasaydı başka iki travma olacaktı. Buna yapabilecek bir şey yok ne yazık ki.

Ne desek boş ama benim uyguladığım bazı mekanizmalar var, en azından onları önerebilirim. Bu travmaların yerine Annenle güzel anılarını koy. Anneni hatırladığın zamanlarda (ki en küçük, en alakasız gibi görünen şeyler bile hatırlatıyor) bu güzel anıları hatırla. Bazı zamanlarda duyguların yoğunlaşacak, bir kaç saniye içerisinde gözlerin dolacak, bunların hepsi normal; ancak yaşayan bilir. Bir arkadaş yazmış zaten, insanın kafasını dağıtacağı uğraşılar gerekiyor. Ben işe ve çocuklarıma verdim kendimi.

Allah rahmet eylesin.

• FREE_MIND kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi arkadaşın da sizin de başınız sağolsun. Annelerinizin mekanı cennet olsun. Hayat sorgulanmayacak kadar, doya doya yaşayamayacak kadar ani ve kısa gerçekten. Sevdiklerimizi kaybettikten sonra geriye kalan ömrümüzü onlara layık bir şekilde mücadele ederek geçirmemiz gerekiyor. İyi bir insan olup iyilikle yaşamayı devam ettirmemiz gerekiyor. Onlar için

• Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun insallah. Dayanması en zor acılardan birini yaşamışsınız. Allah sabır versin kardesim

• FREE_MIND kullanıcısına yanıt
    Allah razı hocam, sizin de başınız sağolsun. Gün içerisinde iyiyim bazen arada geliyor o anlar aklıma kötü oluyorum, ama hemen kendimi teselli edecek birşeyler buluyorum öyle öyle alışacağız inşallah

• allah rahmet eylesin başınız sagolsun :(
  • Başın sağolsun be kardeşim, okurken sende beni bitirdin.
  • Ruhu şad olsun, Mekanı cennet olsun inşallah

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.