Şimdi Ara

2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
7.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Doory

Fransa'da aracın SATIŞ fiyatı.

2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt

hocam bulundugum ulkede hsonu 2 gunluk kirasi. TAmam TRde araba pahali filan da Egeaya o paralar ucuk, ben de baktim arkadas yazinca oyle gercekten..

• Elma kullanıcısına yanıt

2,5 hafta 7,400 TL az bile bana göre. 1 Ay 2018 Vito için 45,000 TL verenleri gördükten sonra 2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL  Dizel otomatik Egealar 15K dan kapış kapış gitti yazın. İşin ilginç tarafı alım gücünün bu kadar düştüğü bir zamanda insanlar araç kiralayacak parayı nerden buluyor? Rezervasyonu olan bir müşterimin işlemlerini yaparken rez. olmayan başka biri, müşteriye rezervasyonunu ona devretmesi için para teklif etmişti.. 2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ru1ns -- 9 Eylül 2021; 1:44:58 >
  • Bu hale getirenler hesap verecek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • filo kiralamada çalışıyorum, bu rakamlar maalesef yükselmeye mecbur. bakım maliyetleri her gün artıyor. sadece Egea 1.3 yağ değişimi serviste 900 TL. filtreler değişse 2 katına çıkıyor. Megane bakım 1500 TL. araç satın alım fiyatları da her gün değişiyor. bu daha iyi günlerimiz. hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim.

• İşe başladığımdan bu yana her memlekete gittiğimde fiyatını hiç düşünmeden araba kiraladım. İlk kiraladığım araç bir symboldü 2014 yılında ve 20 liraydı günlüğü. Sonra her sene farklı araçlar farklı zamanlarda kiraladım, cliosundan fiestasına, 308'inden 301'ine kadar. Bugün adanadan en iş olmayan kış döneminde bile araç kiralamak istesem 300 lira günlük vermem gerekiyor. Ha 200-250 bandında verenler de var, onlardan da kiraladım ama bana bir fluence verdiler aracın üzerinden herhalde buldozer geçmiş sonra tekrar bir araya getirmişlerdi, kullanımı öyle rahatsız ve kötü bir araçtı. 8 senede klasik bir aracın kiralama ücreti 15 kat artmış, %1500 artmış. Bu bence bu şartlarda pek makul değil. En son memlekete biraz da masraf hesabı yaparak kendi aracımla gittim 900 km. Tabi araç kiralamanın artık bir sürü esktrası var, yok cam kaskosu yok lastik kaskosu yok ıvır yok zıvır kaskosu. Yani şirket çizersen paranı senden alırım diyor. Çok da eski olmayan bir tarihte bu böyle değildi. Bu da fiyatları iyice yükseltiyor. Aklıma Hollanda'dan oraya bir iş için gitmişken araç kiralayan arkadaşlarım geldi. İki arkadaş gezmek için Hollanda'da araç kiralıyorlar, son model bir bmw. Ama kasko pahalı olduğu için yaptırmıyorlar ve o araçla 2 gün Hollanda Almanya geziyorlar. Ulan ne cesaret arkadaş ya. Çizsen maaşını gömsen ödeyemezsin.

• bir turizimci olarak rent a car fiyatlarındaki anormal artışı şu şekilde açıklayabilirim.

Bu arada pandemi öncesi günde 40 tane uçak bileti rezervasyonu yapıp sadece 8-10 rent a car yaparken şimdi günde 40 tane uçak bileti yapıp, 50 tane rent a car rezervasyonu yapıyoruz.

1) Pandemiden ötürü Uçak, Hızlı tren vs. gibi kitlesel araçlarla seyahat etmek yerine, izole bir şekilde araçla seyahat etme trendi başladı. buda insanları rent a car'a yöneltti.

2) otomotiv piyasasındaki anormal vergi artışları, Leasing veya filo kiralama şirketlerini etkiledi. dolayısıyla özellikle büyük şirketler artık araç ihtiyaçlarını sadece rent a car firmaları üzerinden karşılıyorlar. talep arttı

3) otomotiv sektöründeki chip krizi üretimi etkiledi. dolayısıyla araba vergi vs. gibi durumlar haricinde değerli bir araç oldu buda fiyatlara yansıdı. dolayısıyla rent a car fiyatları da etkilendi

4) Mayıs - Ekim arası rent a car'da yüksek sezon olarak geçer. Kasım - Nisan arasında günlük 100 TL iken Mayıstan itibaren katlana katlana 300 - 400 TL'ye yükselir. Kasım sonrası düşer

5) rent a car rezervasyonlarında olayın özü şirket filosundaki aracı talep doğrultusunda döndüre döndüre verir. Eskiden rent a car rezervasyonları ortalama 1-3 gün arasındayken şimdi 7-10 gün ortalamasına çıktı. Aylık rent a car talepleri çok arttı.

şöyle söyleyeyim. çalıştığım holdingin ik deparmanının covid birimi seyahati zorunlu haller dışında yasakladı. seyahati de şirket aracı, filo yetmezse dış tedarik ile yapılmasını istedi.

Holding bünyesinde otomotiv de var, bu saydığım vergi chip vs. durumlarından ötürü artan maliyetler yüzünden filo kiralama birimi faaliyetine son verdi. bizim holdinge rent a car yapıyoruz sürekli.

bir dip not. yurt dışına da rent a car rezervasyonu yapıyouuz mukayese etmek için az önce gerçekleştirdiğim Almanya rent a car rezervasyonun fiyat alternatifleri aşağıdaki gibidir.

Frankfurt Airport  22.09.2021  14:30

Frankfurt Airport  25.09.2021  08:30

ECMR // VW Polo, Ford Fiesta, Renault Clio  209 €

CDMR // Seat Leon, Ford Puma, MINI 3D, Skoda Scala  234 €

IDAR // Opel Insignia Aut.  296 €

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

800 birim paraya alamanya'da araba alıyorsun  

"Arabayı kiraladık sanıyorduk meğerse satın almışız"

muhabbete bak yav

biri anlattı bana da yabancı bir ülkede olmuş bu olay

Türkiyede olmadığını tahmin etmişsinizdir zaten

• Arabamı kiralıyamıyorsun ozaman çay iç tayyit çay dağıtıyo,alt tabakaya yaşamak haram bu ülkede,asgari ücrete çalış sonra sadece karnın doysun simitle tmm sesini çıkarma bunu istiyo kitapsızlar

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bak kardeş burada Türkiyenin bastığı para miktarı var.

2020'nin sonuna kadar olan kısım görülmekte. 2021 yok bu tabloda.

Para nasıl matbaada çoğaltılıp değersizleştirilmiş görüyor musun?

Edit:

Bu para senin cebine girmediyse, benim cebime girmediyse, kimin cebine girdiğini şu bir üstümde mesajı olan ve imzasında BMW 320 olan por favor isimli iktidar yanlısı şahısa sor.

Belki o bilir basılan paranın kime gittiğini.

şehit yakınları için toplanan paraların da nereye gittiğini sorar mısın

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Alıntıları Göster

sebebi basit,

üstteki araç günlük kullanım ve ihtiyaç için

alttaki yeşil araba öyle değil onunla harç taşıyacak para kazanacak eee bunun da bir bedeli olmalı di mi ama... o paranın hepsini sana yedirmezler, ticariye giriyor

vergisi de olmalı hatta

• 2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bak kardeş burada Türkiyenin bastığı para miktarı var.

2020'nin sonuna kadar olan kısım görülmekte. 2021 yok bu tabloda.

Para nasıl matbaada çoğaltılıp değersizleştirilmiş görüyor musun?

Edit:

Bu para senin cebine girmediyse, benim cebime girmediyse, kimin cebine girdiğini şu bir üstümde mesajı olan ve imzasında BMW 320 olan por favor isimli iktidar yanlısı şahısa sor.

Belki o bilir basılan paranın kime gittiğini.

Bu tablo zaten olacağı müjdeliyordu:

''başkanlık sistemiyle neyiniz varsa 3'e katlanacak' demişti malum kişi.

Başkanlık ne zaman oldu?

2018

Grafikte 2018'deki karşılığa bakın bir de 2020'nin sonundaki karşılığa bakın..

Basılan para 3 katına çıkmış.

Adam sözünü tutmuş 2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL 

• cevreseldonanım kullanıcısına yanıt
    Bundan 6 ay önce bu telden yapılan söylentiler yüzünden araba almadim. O zamanlar kredisiz alabileceğim arabaya şimdi kredi cektim. Geçin bu ayakları.

• Ee fenamı verdik yetkiyi göreceğiz etkiyi. Ehonomi çoğ eyi bağın bir şahin bile 30 bin lira en az halkımız zenginleşti maşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doory

Bu tablo zaten olacağı müjdeliyordu:

''başkanlık sistemiyle neyiniz varsa 3'e katlanacak' demişti malum kişi.

Başkanlık ne zaman oldu?

2018

Grafikte 2018'deki karşılığa bakın bir de 2020'nin sonundaki karşılığa bakın..

Basılan para 3 katına çıkmış.

Adam sözünü tutmuş  

Alıntıları Göster

Faizle alınan evler arabalar ortada yalancı bir bolluk vardı

millet parasını vermediği şeylere bindiği için oturduğu için kendinin sanıyordu

para basma mevzusu kağıt üzerinde bir bolluk yaşatır ve kısa bir süre rahatlık varmış hissi verir

suyun kaynamasını hissetmeyen kurbağa hesabı haşlanma deneyi vardı o geldi aklıma

0.35 lira (350.000tl) olan doların 8 küsür tlye çıkması yaklaşık 20-24 kat artması da fakirleştiğimizin göstergesi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.