Şimdi Ara

2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
1
Favori
7.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esnaf pandeminin acısını vatandaştan çıkartıyor. Hem de hiç acımadan kol gibi sokarak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gevura vurur gibi vurdular mühürü Evet'e.

Verdiler yetkiyi gördüler etkiyi.

Daha ne olsun. 2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL 

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Acını anlıyorum kardeşim ama hep sizler değil miydiniz Amerika gibi olmak isteyen? Amerika da araç kirası ne kadarsa sigorta onun 2 katı tutuyor. New York'ta 3 gün araç kiralamak sigortalar katılınca $1000 dolar oluyor. Eeee alın size Amerika. Daha durun, genel sağlık sigortası kalkıp da özel sigortalar devreye girip hiçbir şeyi ödemediklerinde göreceğim sizleri, hatta yıllık 20% ev vergileri, kira vergileri, 50% miras vergileri geldiğinde, araçla bir kaza yaptığınızda bundan sonra hiçbir sigorta firması sizi eski fiyattan kaskolamadığında, kaskolar size 4 kat fiyat farkı geçirdiğinde, 1 yıllık kira kontratı yaparak 7. ayda evden çıktığınızda kalan 5 ayı da seve seve sizlere ödettiklerinde (aynı Amerika gibi kardeşim) göreceğim sizi, şu aralar daha Amerika gibi değilsiniz dua edin, 5 yıl sonra görüşürüz...

Hep Amerika gibi olmak istediniz ama öngörülemeyen sonuçları unuttunuz!

Mavi takım elbiseli adam hep haklıydı ama bizler bunu göremedik!

Öngörülemeyen sonuçlara hazırlıklı olun!

Acilen half Life i bırakmalısın. Nerde 1000 usd 5000-10.000 usd düzgün araç var zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen 2 gün manuel egea kiraladık sigortası cartı curtu 1000 liraya yakın ödedik. Allah kahretsin böyle sistemi de ekonomiyi de. Bitirdiniz kuruttunuz memleketi ulan.

• anlamam bu işlerden ama bu fiyat normal değil mi

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Aman işin olmasın da zaten. Senet menet bişey alıp, sonra da arabayı bozmuşsun/hasar vermişsin deyip ekstradan 1000-2000 koparmaya çalışıyorlar. Başıma geldi ordan biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 da şahlandık mı matlandık mı anlamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alt tarafı eşşek yav bize bunu lüks gören zihniyete lanet olsun. Sonra insanlar neden şahin ne doğana biniyor diyorlar. Bi evde aile napsınlar arabasız hiçbirşey olmuyor ayağını yerden kessin diye alıyorlar hastalığı var eşyası var pazarı var ziyareti var. İnsanımız şu arabalara bilinçli binse sıkıntı yok zaten orta yaş hemen hemen biliyor neyin ne olduğunu da gençler uçuyor. Keşke her vatandaşımız yeni araçlara ulaşma kuvveti olsa.

• Şu anda araç kiralama sektörü ciddi bir sıkıntıda.

Hele sizin gibi bireysel kısa dönem kiralamalarda o fiyatlar normale geliyor artık, bizim kurumsal anlaşma fiyatı bile %50 arttı.

Ayrıca filo kiralaması yapıyoruz. Normalde aracın kirası aylık 270 eur gibi bir şeydi (Egea). Şu anda TL olarak veriliyor ve fiyatlar 5000 civarına gelmiş durumda. Hele dizel araçlarda iyice şişirmişler, o yüzden şirketler benzinli daha baz modellere dönüyor. Eskiden benzinli filo kiralaması diye bir şey yoktu resmen, şu anda sistem seni ona zorluyor. Bu yakıt ve kiralama olayı şirketlerde -orta ölçekli yerlerde- çok kişinin canını yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

Esnaf pandeminin acısını vatandaştan çıkartıyor. Hem de hiç acımadan kol gibi sokarak.

Alakası yok. Bizim zamanında 60 bin TL'ye aldığımız Egea şu anda 232 bin TL gibi bir para. Hem döviz fırladı, hem vergisi arttı.

Esnaf tabi ki zararını bir yere yansıtmak durumunda, siz olsanız 1 seneyi silip atabilir misiniz, cepten yiyebilir misiniz?

• flonky kullanıcısına yanıt

Kimse şahine doğana binene laf etmiyor. 95 Şahin, doğan, broadway, toros olmuş 40.000TL insanlar buna sövüyor.

• CHP gelirse bir şeyleri mecburen düzeltecek. Düzeltmezse Ecevit gibi yüzde sıfır nokta bilmem kaç oya düşer. Ne zannediyorsun Kılıçdaroğlu dış güçler diyecek de seçmen bunu yutacak mı?

ÖTV'yi kaldırsan, temel kamu hizmetlerini devletleştirsen (Elektrik, telekom, doğalgaz dağıtım vs.) o fiyat en kötü 300 TL'ye düşer. Bak daha hiçbir şey yapmadın bile aslında.

• Bu toplum eşşeğe binsin. Çok bile. Daha fazlası eşşeğe yazık. Arabaya yazık. Aç kalması lazım aç.

• Yeni nesil araba kullanamadan yaşlanıp gidecek.

• ülkenin bokunu çıkardılar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben hala ''CHP gelince düzelecek'' kafasını anlayamıyorum.

Hayatımda hiç AKP'ye oy vermedim, vermem de..

AKP bizim şu anki çocuklarımızın gelecekteki maaşına bile el koydu farkında değilsiniz.

CHP yarın iktidar olsa, genel başkanından tutun çaycısına kadar 20 yıl boyunca yolsuzluğa bulaşmasa veya liyakatsizlik yapmasa bile anca nötrleyecek..

Kanımca bizim gibi cahil toplumlar için en iyi yönetim şekli imparatorluk.

Padişahın en azından seçim vs derdi olmayacağı için ''4 yılda cebi ne kadar doldursam kardır'' kafasında da olmaz ve harbiden hizmet eder.

• Fransa'da aracın SATIŞ fiyatı.

2 günlük B sınıfı araç kiralama 800 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doory -- 8 Eylül 2021; 20:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doory

Ben bi de şunu anlamıyorum, bu bilindik araç kiralama şirketleri neden sadece yeni araç kiralıyorlar.

Yani günlüğü 350 liraya Egea'nın yanında günlüğü 70 liraya 2003 Palio veya 1999 Corolla neden kiralamıyorlar.

Bence bu konuda baya bi açık var vebi girişimci buna el atmalı.

www.eskiarabanikirala.com tarzı bir site açıp tek amacı ayağı yerden kesmek olan eski arabalar ucuza kiraya verilmeli.

Benim arkadaş kendi 2010 model doblosunu geçen sene günlüğü 60-70 liradan kiraya verdi. Çoğunluğu tanıdık ve çevresi ya da çevresinin çevresi.

Adam verdiğine pişman oldu. 4bin lira para kazandım. Arabayı eski haline getirmek için 7bin lira harcadım dedi. Aslı astarını geçiyor. Artan kilometrede cabası.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.