Şimdi Ara

2. FOTOĞRAF KOYDUM BUNLAR NE OLDUĞUNU BİLEN VAR MI ACABA.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
3.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunlar ne acaba. Bilgisi olan var mi. Laguna 140 volvo 1997 model.

LAGUNA 140 VOLVO 1997 MODEL.

ARACIMIN HARARET GÖSTERGESİ 1. ÇİZGİNİN ALTINDA DURUYO HAREKET HALİNDE İKEN.
    ACABA SENSÖR MÜ ARIZALI .
    TERMOSTAD MI AÇIK KALDI ANLAMADIM.
    MOTORUN ISISI ANCAK DURDUGU YERDE 10 DAKİKA ÇALIŞIRSA ORTAYI YANİ 90 DERECEYİ BULUYO VE FAN AÇIYO..
    ANCAK YOLDA GİDERKEN NE MOTOR ISINIYO NE FAN ÇALIŞIYO.KALORİFER BİLE ILIK ÜFLÜYO.
    ÇİZİYE YAKIN DURMASI GEREKEN 1. ÇZGİNİN ALTINDA DURUYO.
    BENİM MOTORUMUN ISINMASI LAZIM.NE YAPMAM GEREKİR. TERMOSTADI SÖKSEM YENİSİNİ TAKSAM DÜZELİR Mİ Kİ?

• Ikinci foto darbe sensörü. Kaza sırasında yakıtı kesiyor. Oraya sertce vurun araba çalışmaz, akuyu sokup tekrar takmanız lazım. Kutup basını yani. 2001 1.6rxe vardı bizde 13yil kullandık. Ordaydi o sensör. Burdan ona benziyo ama yuzdeyuz emin degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam teşekkürler. dediğiniz darbe sensörüymş .diğğerini bilmiyorum. oksijen desem oksijen olabilir dedi usta. motorun egzos çıkışındada bi sensör var rolanti sensörü dedi.doğru ise

motor ısınmıyordu kalorifer hiç ısıtmıyordu meğer thermostad açık kalmış.40tl dedi 30 a değiştirdi az önce. fotolarını koyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gknmt -- 27 Aralık 2013; 12:09:48 >

• ilk parça darbe sensörü. araç anormal bi sebeple çalışmamazlık yaparsa ilk bakacağınız yerdir. ikincisi ise map sensörü . manifolt basıncı gibi birşeyleri ölçüyor .
  • @BYG Ramazan

@KorayKorkmaz

aynı araç bende de var ilk foto map ikincisi darbe fakat bende şunun ne olduğunu bulamadım hortumu da koptu

bağlayamadım

• ne olduğunu buldum bilmeyenler için yukarıdaki fotoğrafta görünen karbon kanister valfi bir ucu emme manifolduna diğer ucu kanistere bağlı eğer arabada vuruntulu çalışma düşük devirlerde hızlanmada isteksizlik bunun hortumu emme manifoldundaki yerinden çıkmış olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.