Şimdi Ara

2 fotodaki 7 farkı bul. Seat Leon - Audi A3. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
7.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ama burada ki arkadaşların sürekli ikilemde kalmasının sebebi bence arabaların kişisel zevk olduğunu ve birisine kötü gelen bir şeyin diğerine daha iyi geleceğini unutmasından kaynaklı.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama ikisi de deri koltuğa sahip aracın hangisinde daha kaliteli deri kullanıldığı tartışılır. Ama bunlardan hangisinin daha güzel göründüğü tartışılamaz:)

Araba keyif işidir, hiç bir yorumu dikkate almadan gidip kendiniz test ediniz araçları ve her zaman kendi zevkinize, size en keyif veren aracı dışarıdaki insanların bakış açısını umursamadan alın bence:)

İyi forumlar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Audi = Led takılmış VW

Audi A7 ve A8 hariç premium bir marka değildir.

Otopark com'un a6 testini izleyin. Sürüş dinamikleri 5 serisinden çok daha iyi. Genele bakında e serisi,5 serisi ve a6 arasında And Bey'de a6 alırdım diyor.

senin and beyde vw öve öve bitiremedi ailede bir tanesinde vw yok ? hayırdır.satsın m5 i alsın audi o zaman ancak sokaktaki çocuk inanır onların o laflarına passat yol tutuş çok iyi diyor 3.20 dende iyi diyorlar gidiyorlarlar 3.20 alıyorlar ? biz kek değiliz kardeş

Dostum öve öve bitiremedi dediğin adam passatı konfor konusunda yerin dibine soktu. Satacağı m5 kaç para edecekte a6 alacak?

Demişssin passat yerine 3 serisi alıyorlar diye. Adam konfor-prestij istiyorsa tabi 3 serisi alacak. Eğer iyi yol tutsun, konfor ve marka algısı önemli değil diyorsa da passat alır. 3 serisini seçmesi passatın kötü yol tuttuğu anlamına gelmez.

Passat ve f30 bizzat test ettin mi?

Ben bizzat ettim. B8 passat f30 dan iyi yol tutuyor diyemem. Bence cok abartiliyor.

Bi de otopark.com testinde f30 dan iyi yol tuttugu soylendi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Audi = Led takılmış VW

Audi A7 ve A8 hariç premium bir marka değildir.

Otopark com'un a6 testini izleyin. Sürüş dinamikleri 5 serisinden çok daha iyi. Genele bakında e serisi,5 serisi ve a6 arasında And Bey'de a6 alırdım diyor.

senin and beyde vw öve öve bitiremedi ailede bir tanesinde vw yok ? hayırdır.satsın m5 i alsın audi o zaman ancak sokaktaki çocuk inanır onların o laflarına passat yol tutuş çok iyi diyor 3.20 dende iyi diyorlar gidiyorlarlar 3.20 alıyorlar ? biz kek değiliz kardeş

Dostum öve öve bitiremedi dediğin adam passatı konfor konusunda yerin dibine soktu. Satacağı m5 kaç para edecekte a6 alacak?

Demişssin passat yerine 3 serisi alıyorlar diye. Adam konfor-prestij istiyorsa tabi 3 serisi alacak. Eğer iyi yol tutsun, konfor ve marka algısı önemli değil diyorsa da passat alır. 3 serisini seçmesi passatın kötü yol tuttuğu anlamına gelmez.

Passat ve f30 bizzat test ettin mi?

Ben bizzat ettim. B8 passat f30 dan iyi yol tutuyor diyemem. Bence cok abartiliyor.

Bi de otopark.com testinde f30 dan iyi yol tuttugu soylendi mi?

Panpalarla povda Sinan söyledi. Ben test etmedim. Ben düşüncemi yukarıda belirtmiştim. Bu insanlar buradaki herkesten daha fazla araca binen kişiler. Tespitlerinin yerinde olduğuna inanıyorum. Hatta audi kendilerine araç bile vermiyor. Buna rağmen eleştirileri çok yerindeydi.

VW kısmına dönersek golf gti testinide izleyin. Aracın limitlerde iyi olmadığınıda belirttiler. Bir hothatc gibi davranmadığını belirttiler. Eğer vw fanı olsalardı öve öve bitiremezlerdi.
    Passat testinde de aynı samimiyette davranıldığına inanıyorum. Aracın bütün kötü yönleri belirttiler. Aracın aydınlatması kötü, konforu kötü, yalıtım eh işte.

Buna ek olarak yanlış anlaşılmasın ben gidipte 200bin liralık passat tercih edilebilir demiyorum. Benim fikrim 1.4 litre 150bg düz vites highline versiyonu. 113 bin liralık bir liste fiyatı var. Bu versiyon gayette 3 serisi ile kıyaslanabilir. Sonuçta biraz doldurulan bir 3 serisi 150 küsür ediyor.

Aradaki farkı prestij ve konfor için veririm diyen varsa verebilir. Ben şuan alacak olsam gider söylediğim versiyonda bir passat alırım. İsteyen istediği kadar eleştirebilir hatta sıçtın ve sıvamadında yazabilir yukarıdaki gibi.

• Bunların yanına golf7 yi ekleyin yine bir fark bulamazsınız.

• genelde alttan sağdaki audi denmiş, ki sağdaki daha kaliteli izlenimi veriyor,

ama gerçekte sağdaki leon.

bir de tamam ortak platform falan bilinen muhabbet de,

kablo hattının yerleşimnden , susturucunun kalıbına, şasi bağlantı noktalarından, benzin deposuna bu denli bire bir aynı olduğuna çok az kişi ihtimal veriyordur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 3 Ocak 2016; 17:06:31 >
  • Fotoğrafta bir fark olmayabilir sonuçta ikiside aynı platformda üretilen arabalar.Süspansiyon sistemleri aynı olabilir o fotoğraftada o bölgeler aynı zaten bu doğru bunu kimse inkar etmiyor
    Peki o zaman ben bir şey soracağım size madem öyle hiç ve hiçbir fark yok bu arabalarda sadece kullananlar için konuşuyorum.

Bu Fotoğrafa Golfüde eklemek lazım Dizel otomatik golfüm vardı yeni sattım ordan karşılaştırma yapıcam.Leonda kullandım a3te kullandım golfte.Leon bu 3lü içerisinden en kötüsü bu açık ve net
    Ne a3 veya golf gibi yolda süzülüyor ne onlar kadar dinamik bir sürüşü var ne onlar kadar parçaların uyumluluğu yolda yağ gibi kayması var hiçbiri yok.

Leon kötü araba demiyorum bak çok dikkat edilmesi lazım leon kesinlikle kötü bir araba değil kaliteli arabadır.Benim karşılaştırmam aynı sanıldığı a3 ve Golfe göre
    Sadece a3 ve Golfe göre bu saydığım özellikler yok.Daha da sayarım ama bir şey değişmez.Yani burda işin içine kalite devreye giriyor.

A3te kullandım.Golfe Göre daha bir sıkı daha fazla sürüş keyfi sunmuştu bana.Golfün 1-2 konuda a3ten üstün olan yanı varmıydı ? Evet.A3ün Golften üstün yanı varmıydı ? Tabikide evet
    Belki aracın daha içinde farklı malzemeler kullanılmıştır.Farklı süspansiyon ayarlanmıştır.Sonuçta A3ün ve golfün süspansiyonları bariz Leondan daha iyi.Sadece süspansiyon değil başka şeylerde var.
    Ama madem aynıysa bu aradaki fark nerden kaynaklaıyor o zaman ? Bana bunu açıklayın.Fotoğraf atıp al işte 2side aynı araba demekle iş bitmiyor

• audi sen ne arabaymışsın bee. gelen geçen sana sarıyor. audi ye binmemiş geliyor öyle yorumlar yapıyor sanırsın adam türkiye ye gelen bütün araçları test ediyor. biride satış rakamı demiş he allahım. türkiyede volvo az satılıyor diye volvo çöp mü? araba bölümüne sırf bu yorumcular yüzünden girmiyorum ama popüler konulara gelince dayanamıyorum
  • Audi ye premium araç değil demiş adam ve dünya kadar artı almış diyorum başka bir şey söylemeye gerek bile yok

• Ya araçlar aynı yaşta değil ya da iki araçtan biri çok kullanıldığına daha yıpranma görülüyor benim görebildiğim internetten her iki aracın arka tampon görünümüne bakarsanız siz de görecekseniz soldaki leon sağdaki a3.. Motorların olduğu resim de ise alttaki leon üstteki a3 gibi geliyor.. Yalnız motorların olduğu resim de motor kapağının üstünde audi amblemi olmaması tuhaf geldi o yüzden ikisi de motorların leon olma ihtimali de var..

Konuya gelince konuyu açan resim farkı sormuş 3-4 kişi cevaplamış kalan herkes VW mı dememiş Renault motorlu Mercedes mı dememiş 5.20 bmw mı dememiş a3 leon dışında yazılmamış şey kalmamış gerçekten Türk insanında algılama sorunu var, sorulan soruya cevap değil icimizdekileri dışa vurma yarışı içindeyiz (ki yer yer buna ben de dahil olmuşumdur) Fakat burada her şey çok açık bir şekilde net..

• Yahu neymiş audi premiummuş o paraya gidilir mazda ve volvo alınır.
    Bu vagcılar hakikaten ilginç adamlar her konuda golf passat önerir gider kendileri en premium mazda'ya biner.
    Satış rakamlarından rahatlıkla görebilirsiniz. mazda ve volvo kendi içinde yarışıyor.
    Hatta sıklıkla forumda mazda ve volvo sahibi arkadaşların konularını görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 3 Ocak 2016; 19:40:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psman

Yahu neymiş audi premiummuş o paraya gidilir mazda ve volvo alınır.
    Bu vagcılar hakikaten ilginç adamlar her konuda golf passat önerir gider kendileri en premium mazda'ya biner.
    Satış rakamlarından rahatlıkla görebilirsiniz. mazda ve volvo kendi içinde yarışıyor.
    Hatta sıklıkla forumda mazda ve volvo sahibi arkadaşların konularını görebilirsiniz.

mazda hakkında birşey diyemeyecegim ama volvo gezdigim arabalar icinde en iyisiydi. :) sonrasında golf geliyor. boş a3 alınacaksa dolu golf alınır daha iyi bence. leon ise şanzıman ve motor aynı oldugundan az parası olanın secmesi gereken bir araba olacaktır. bmw mercedesten bile daha iyiydi volvo v40... mazdaya da bindim ama gögüs kısmını hic sevmedim.

• leonla golfün arasında,golfle de a3ün arasına fersah fersah fark var sürüş kalitesi olarak.A3 v40la beraber hatchback sınıfının en iyisi özellikle de malzeme kalitesi konusunda.motoru aynı diye arabaları karşılaştırmaya kalkmak trollüğün daniskasıdır.ona kalsa c200d ile renault latitude u karşılaştırın bakalım ne de olsa kaputun altında aynı motor var
  • Abiler anlamadığım olay şu neden herkes kendi aracını savunuyor ? kabul edin herkesin aracından daha iyi bir araç var.
    Tamam vergilerden dolayı fiyatlar saçma sapan seviyede olabilir fakat para yalan söylemez.
    A3 golften golfte leondan az yada çok biraz daha kaliteli araçlar.
    Herkesin bütçesi belli.Onun direksiyonu balonmuş bunun torsiyon şeysi bilmemneymiş.
    Kışın ortasında 2000 model palio ya binince aldığım konforu hiçbirşeyden alamıyorum doğrusu.
    Herkes zengin anladık bari biraz şükredin yav.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

leonla golfün arasında,golfle de a3ün arasına fersah fersah fark var sürüş kalitesi olarak.A3 v40la beraber hatchback sınıfının en iyisi özellikle de malzeme kalitesi konusunda.motoru aynı diye arabaları karşılaştırmaya kalkmak trollüğün daniskasıdır.ona kalsa c200d ile renault latitude u karşılaştırın bakalım ne de olsa kaputun altında aynı motor var

Bu konuda haklısın, A3 ve V40 en kalitelisi bu sınıfın, 1 serisi ise heralde kullanması en keyifli olanıdır. A serisi ise sadece seksi.
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Helal olsun kardeşim. Allah çok daha güzellerini sana nasip etsin. Sen bakma burda hiç bi arabayı beğenmeyenler hayatlarında dolmuşta para üzeri uzatan adamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Helal olsun kardeşim. Allah çok daha güzellerini sana nasip etsin. Sen bakma burda hiç bi arabayı beğenmeyenler hayatlarında dolmuşta para üzeri uzatan adamlar

Hepimize nasip etsin inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

quote:

mazda hakkında birşey diyemeyecegim ama volvo gezdigim arabalar icinde en iyisiydi. :) sonrasında golf geliyor. boş a3 alınacaksa dolu golf alınır daha iyi bence. leon ise şanzıman ve motor aynı oldugundan az parası olanın secmesi gereken bir araba olacaktır. bmw mercedesten bile daha iyiydi volvo v40... mazdaya da bindim ama gögüs kısmını hic sevmedim.

Aynen hocam. mileti kandırıyorlar. türkiyede a3'te hem kaliteyi düşürüyor hem fiyatı yükseltiyor. Audi felan almanyada taksici arabası. normalde vw'nin alt markası zaten audi. kalitesiz araçları audi adı altında satıyorlar. Seat'ta Audi'nin bi tık üstü. A8'e bindim passatın tok kapı sesi bile olamaz. nacizane sıralamam Volvo=Mazda> Golf >Leon > A3.

Böyle saçma muhabbetin döndüğü,yorumlardaki seviyelerin yerde olduğu konuya anca böyle cevap verebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 3 Ocak 2016; 22:40:38 >

• Eyvah eyvah eyvah...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu forum afedersiniz ama işsiz dolu.biri almış mercedesin iç mekanıyla audiyi karşılaştırmış vs vs.Audi süskü volkswagenmişte. Bi de işin şu yanından bakın,belki de Volkswagen kırpılmış Audi? Kalite olarak Audiye bok atmak abestir.Ben Mercedes sever birisi olarak net bir şekilde Kalite ve işçilik konusunda Audinin Mercedesten ve Bmw den üstün olduğunu düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

quote:

Aynen hocam. mileti kandırıyorlar. türkiyede a3'te hem kaliteyi düşürüyor hem fiyatı yükseltiyor. Audi felan almanyada taksici arabası. normalde vw'nin alt markası zaten audi. kalitesiz araçları audi adı altında satıyorlar. Seat'ta Audi'nin bi tık üstü. A8'e bindim passatın tok kapı sesi bile olamaz. nacizane sıralamam Volvo=Mazda> Golf >Leon > A3.

Böyle saçma muhabbetin döndüğü,yorumlardaki seviyelerin yerde olduğu konuya anca böyle cevap verebildim.

böyle şeyler yapma,adam ciddiye alacak...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.