Şimdi Ara

2.elde kredi kullanıldıktan sonra banka nasıl ödüyor parayı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.elde kredi kullanıldıktan sonra banka nasıl ödüyor parayı?
    aracımı satıcam da aracı alıcak kişinin kredisi onaylanmış.banka noter satışından sonra mı paramı ödeyecek nasıl olacak bilgi verir misiniz?

• yoksa nasıl oluyor?ruhsatlar çıktıktan sonra mı banka ödeme yapıyor?nasıl bilgisi olan hiç yok mu?
  • benim bildiğim banka parayı arabayı alacak adama veriyor oda sana tabi yanlış biliyorda olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebestDHuser

benim bildiğim banka parayı arabayı alacak adama veriyor oda sana tabi yanlış biliyorda olabilirim

alacak adama veriyor satış sırasındada adam sana veriyor ama bu sırada arabaya banka borcu vardır diye bir simge koyuyordu ruhsata
  • noter satışı olduktan sonra mı para veriliyor?
  • dostum satışı yaptıktan sonra avukat rehin koyuyor.rehinle beraber bankaya gidiyorsunuz para tak senin hesaba aktarılıyor.sattıgın aracın yeni sahibine bu miktar borc hanesine yazılıyor.o parayı bankadan alıyorsun.
  • Parayı almadan satış nasıl yapılıyor? Orayı anlamadım.Benzer bir uygulamayı ben de yapıcam da biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

alacak adama veriyor satış sırasındada adam sana veriyor ama bu sırada arabaya banka borcu vardır diye bir simge koyuyordu ruhsata

Kimin kime verdiği belli değil
  • Kredi onaylandıktan sonra banka arabayı alacak kişiye, arabayı alacak olan da satacak kişiye parayı noterde devir işlemi esnasında verir. Satış sözleşmesine bankaca rehinlidir şerhi düşülür Ruhsata işlenmek üzere.
  • Önce alım-satım yapacaksınız noterde,araç diğer kişinin üstüne geçecek onun adına yeni ruhsat çıkacak banka adına rehinli ibareli..Alan kişi daimi mürtehinli kasko poliçesi yaptıracak en son bütün bunlar bitince sen paranı bankadan alacaksın.Eğer kullanılan 2.el taşıt kredisiyse banka parayı alıcıya ÖDEMEZ ! Sadece satıcıya bankada kimliğini ve diğer evrakları görerek öder,ayrıca noter satış sözleşmesi - aracın yeni sahibi adına düzenlenmiş (bankanın adı ile rehinli ibaresi bulunması şart) yeni ruhsat ve aracın yeni sahibi adına yapılmış daimi mürtehinli kasko olmadan banka ödemeyi yapmaz..

Bazı arkadaşlar alıcıya öder oda sana verir veya avukat falan demişler.Ben 2. el taşıt kredisi ile yapılan araç alım-satımlarında ne avukatın işin içine karıştığını gördüm (hacizli araç vs. hariç) ne de bankanın araba almak isteyen kişiye pat diye parayı saydığını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

Önce alım-satım yapacaksınız noterde,araç diğer kişinin üstüne geçecek onun adına yeni ruhsat çıkacak banka adına rehinli ibareli..Alan kişi daimi mürtehinli kasko poliçesi yaptıracak en son bütün bunlar bitince sen paranı bankadan alacaksın.Eğer kullanılan 2.el taşıt kredisiyse banka parayı alıcıya ÖDEMEZ ! Sadece satıcıya bankada kimliğini ve diğer evrakları görerek öder,ayrıca noter satış sözleşmesi - aracın yeni sahibi adına düzenlenmiş (bankanın adı ile rehinli ibaresi bulunması şart) yeni ruhsat ve aracın yeni sahibi adına yapılmış daimi mürtehinli kasko olmadan banka ödemeyi yapmaz..

Bazı arkadaşlar alıcıya öder oda sana verir veya avukat falan demişler.Ben 2. el taşıt kredisi ile yapılan araç alım-satımlarında ne avukatın işin içine karıştığını gördüm (hacizli araç vs. hariç) ne de bankanın araba almak isteyen kişiye pat diye parayı saydığını..

bilgi için teşekkürler..

• Ben de bugün aracımı satacağım kısmetse, alan kişi 2.el taşıt kredisi kullanacak. Benim sormak istediğim noterden sonra bankaya gidildiğinde parayı elden çekmem değil de benim hesabıma havale edilmesi? Şirket hesabımızı olduğu için elden alamam, banka transferi gerekiyor. Bu konuda bir sorun çıkmaz dimi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.