Şimdi Ara

2. El piyasasındaki durgunluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. El piyasası anormal derecede durgun tanıdığım kimse aracını satamiyor. Fiyatlar zaten abartılı derecede yüksek

Bende yaklaşık 10 gündür 2017 model 19bin km Fiorino mu satmaya çalışıyorum daha 1 kişi bile aramadı. Piyasa fiyatının altına vermeme rağmen.

Piyasa böyle mi bu aralar yoksa başka bir şey mi var çözemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Millet kimin tarafından dolandırılacağını şaşırdı. 2.el araç alsa 1-2 ay sonra km düşürülmüş çıkacak, kazalı çıkacak pert çıkacak onla uğraşacak davalar davalar

Sıfır alsa onda da deli para veriyorsun üstüne mtv zam yiyor kasko zam yiyor sigorta zam yiyor.

Daha bugüne kadar kaza yapmadım bir türlü kasko sigorta düşmüyor.

Valla ne tarafa döneceğimizi şaşırdık. Ben şimdi aracımı satmaya çalışsam ve 2.el araç almaya çalışsam saçımda siyah tel kalmaz.
  • Piyasa fiyatının altına verdiğinize nasıl emin oldunuz ? Şuan bayram öncesi ikinci el piyasası hiç olmadığı kadar canlı. İyi fiyatlı ilanlar bir kaç saat sonra satılıyor . Fiyatınızı tekrar bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

• emrdmr1 kullanıcısına yanıt
    52750 TL den ilana koydum. Şöyle ki İzmir içinde benim aracımın km sinde daha ucuza araç yok 60 binde araca 53 yazılmış. Diğer illerde de durum ayni sayılır misal 16 bin km 53 bin TL 10 bin km 54500 TL. Veya 30 bin km 51 bin TL.

Tavsiyeleriniz var ise ilan numaram bu
    694265116

• İnsanlarda para yok artık. Araba ihtiyaçları varsa da eski model, ucuz ayağını yerden kesecek tarz araç bakıyorlar genelde ya da parayı bir yere harcamak yerine nakit olarak elde tutmaya çalışıyorlar. Çünkü ekonominin yarın ne olacağı belli değil maalesef
  • 2006 corolla 1.4 D aracımı 190 binde 2 ayda sattım.
    Normalde eskiden olsa 1 haftada satılırdı

Piyasa şuan ölücülerin elinde binici araç almıyor pek
  • Ben bakıyorum araba ama bir yandan o kadar kredi külfetine girmek mantıklı mı diye düşünüyorum, arabası olan da bunu satınca yerine ne koyacağım diye düşünüyor. o yüzden araba da az, alan da az. ama 40-50 bin bandında temiz b sınıfı aracınız varsa talibim :)
  • Durgunluk varsa sebebi aşırı şişirilmiş fiyatlardır. 2 aydır 2015-2016 otomatik Leon TDi'ları kovalıyorum. Cam tavan+led+17 jant kombinasyonluları 95 ti ilk zamanlar. Şimdi utanmadan 120 diyenler var. 120 yerine 100-105 arası bir fiyat yazsa arabası hemen satılacak. ama şimdi aylarca satmak için bekleyecek.
  • Millet kimin tarafından dolandırılacağını şaşırdı. 2.el araç alsa 1-2 ay sonra km düşürülmüş çıkacak, kazalı çıkacak pert çıkacak onla uğraşacak davalar davalar

Sıfır alsa onda da deli para veriyorsun üstüne mtv zam yiyor kasko zam yiyor sigorta zam yiyor.

Daha bugüne kadar kaza yapmadım bir türlü kasko sigorta düşmüyor.

Valla ne tarafa döneceğimizi şaşırdık. Ben şimdi aracımı satmaya çalışsam ve 2.el araç almaya çalışsam saçımda siyah tel kalmaz.
  • Nissan juke hasar kayıtlı arabamı 2 günde piyasa fiyatına sattım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkinci elde iki tip piyasa var. 1.si Tok satıcı piyasası 2.si alıcı piyasası.

Eğer aracın fiyatı alıcı piyasasına girerse zaten ciddi alıcılar aramaya sormaya başlıyor hızla.

Ama tok satıcıların bandında kaldığın sürece zor satılması. Alıcı da haklı. %24 faiz ekonomisinde sıcak parayı tutup sana verecek en azından aracı bir tık uygun almak istiyor.
  • Çok daha ucuza icradan veya 2. El açık artırmalı kurumsal firmalardan araç almak varken; hem de alım gücü düşmüşken millet salak değil. Demek ki 2. El araçlarınıza istediğiniz fiyatın sıfırlarından pek bir farkı yok ki satamıyorsunuz. Fiyatlarınızı ülke koşullarına göre revize edin rahat satarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci elde durgunluk yoktur, doğru fiyat koy(a)mama vardır.

• 2004-2005 model civic'e 50-60 bin tl yazanlar olursa durması normaldir tofaş'a bile utanmadan 30 istiyorlar üstüne çakma bbs tak ses sistemi tak 30 ediyor
  • Arkadaşım 38 binde 2017 model hatasız egea hb 1.4 urban plus aldı, 62 bine, ederinde fiyat yazanlar satılıyor, balon piyasası olan araçlar yavaşlamış olabilir

Üstte dediğim araç 62 bine alınıyor iken 2007-2008 poloya 45, civice 60 yazanlar satamasın bir zahmet...

• Şu an sarı sitede gerçekten temiz ve iyi fiyatlı araç en fazla 3-5 gün duruyor. Sarı sitedeki fiyatlara bakıp fiyat yazanlarsa bekliyor.
  • Aylardır sarı sitede bekleyen ilandaki fiyati referans alıp ilan verirseniz ayni şekilde aylarca beklersiniz.

• Fiyatı 52 bine çektim 19 bin km de hatasız araç sıfırı bayide 75 bin TL arada 23 bin TL fark var 2 yaşında kusursuz bir araba için fiyatı çok normal.

• Hergün favorilere 3-4 arac ekliyorum bikaç gün içinde yayından kalkıyo. Eklediğim ilanlar yeni açılmış ilanlar bu arada. Süresi bitmiştir falan diyeceklere peşinen söyleyeyim. Piyasa gayet iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

Fiyatı 52 bine çektim 19 bin km de hatasız araç sıfırı bayide 75 bin TL arada 23 bin TL fark var 2 yaşında kusursuz bir araba için fiyatı çok normal.
    Model vb. detaylarını yazmamışsınız ama 75.000TL fiyata fiat web sitesinden bakıp kıstas olarak alıyorsanız satamamanız çok normal.
  • Sorun fiyatlar. Saçma sapan fiyat çekip 500 lira bile düşmeyen satıcılar yüzünden. Geçen bı bakayım dedim 1.4 egea sıfırı bayide 65 bin iken, ikinci eller 67 binden başlıyordu.

Keza bı arkadaş iki gün önce bı konuda paylaşmıştı , urban plus lar sıfır bayide 75 iken, urban ikinci eller 76 dan başlayıp 83 e kadar gidiyordu.

Aynı şekilde 2 ay önce Opel Arden foruma yazmıştı , 1.4 turbo sedan sport otomatik 99 bin diye. İkinci ele baktım 30.000 km de 2016 modeli en uygun yazan 105 yazmış , 113 e kadar gidiyordu diğer ilanlar. Sıfırı 99 olanın 3 yaşında 30.000 deki en fazla 85 etmesi gerekirken , en uygun yazan 105 bin yazmış. Yani değerinden 20.000 TL fazla. Böyle çakallar çok bu ulkede. Fiyatı doğru ayarlamayip kimse ağlamasın.

Arkadaşım geçen hafta 2 günde Astra k 1.4 düz motor manuel benzinli sattı 78 bine. Aynı araca baktık benzer özellik olan 83 yazmış , arkadas 80 yazdı 2 gunde 78 e sattı. Çünkü satıcıydı keriz avcısı değil. 83 yazana baktık 3 haftadır ilandaydi.

Kısaca fiyatı keriz avlayayım diye ayarlamazsan gayet iyi satılıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.