Şimdi Ara

2. el mitsubishi colt alınmalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
18.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ikinci el mitsubishi colt almayı düşünüyorum. neler tavsiye edersiniz nelere dikkat etmem gerekiyor. otomatik mi yoksa manuel mi yardımcı olursanız çok sevinirim.
    butcem 15-16 milyar arasında. buyuk oranda istanbul içi kullanacam ama senede bir iki kez uzun yola giderim.
    Ayrıca alınca bu aracın bir sene içinde ne kadar masrafı olur (nşa da).

teşekkürler.

• Valla kolay gelsin ben 6 ay araştırdım temiz güzel bir ikinci el colt bulabilmek için. Sonunda buldum çok memnunum. Sadece bakımdan bakıma servise gidiceğiniz bir araç. Ben otomatik sevmediğim hemde ilk aracım olduğu için manuel aldım çok memnunum. Ama otomatik viteside çok tavsiye ediyorlar. Ortalama 145 lira ile 650 km şehiriçi yapıyorum. Mitsubishi servislerinde 60 liraya ekspertiz yapıyorlar. Mutlaka ekspertizi yaptırın derim.
  • teşekkürler jannisary,

ben de bir tane buldum şimdi bakmaya gidiyorum.
  • Zaten bu fiyatlara bu donanımda ve bu kalitede başka araç almak zor.
    Gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir araç ben 7 ay önce manuelini aldım çok memnunum ama mümkünse otomatiğini tercih edin.
  • Bence almayın..

Ben aldım çok pişmanım.. trafikte spor görünümden dolayı herkes yarışmak istiyor..

Aldığım fiyatı duyan herkes kazalı, taklalı yada tutulmaz diye çamur atıyor.. (bunların hiçbiri söz konusu değil tabiki)

Eşim de oturma pozisyonu yüksek diye durmadan arabayı istiyo..

Şehir içi 80'i geçmezseniz.. 1.2 gibi yakıyor.. LPG'li arkadaşlara laf anlatılamıyor..

REngini beğenen arabayı çiziyor.. Donanımını gören kıskanıyor.. boşverin gitsin. alın bir clio hem siz rahat edin hem de çevreniz :)
  • 2008 35.000 de 1.3 invite aldım arkadaşlar ben de colt takımına katıldım :)
  • maşallah sizin gibisini görmedik herhalde.

ilk soru ile aldım mesajınız arasında 8 saat var.

sizi en hızlı colt alan kişi ilan ediyorum :))

ayırlı olsun kazasız belasız kullanın km si güzel modeli yüksek kaça aldınız?

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

maşallah sizin gibisini görmedik herhalde.

ilk soru ile aldım mesajınız arasında 8 saat var.

sizi en hızlı colt alan kişi ilan ediyorum :))

ayırlı olsun kazasız belasız kullanın km si güzel modeli yüksek kaça aldınız?

hayırlı günler.

Normalde soru-cevap sürecinde teğmenliğe kadar yükselip, öyle colt sahibi oluyoruz.. Siz daha çavuşkenden halletiniz olayı :) Hayırlı olsn.
  • Hayırlı olsun efendim.En hızlı Colt alma rekoru hakikaten sizde.

Kendimle karşılaştırınca bayağı bir hızlı.(3 ay araştırıp araba almak)
  • bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:17:39 >
  • teşekkürler arkadaşlar,

ama tahmin edersiniz hemen almadım, baya bir araştırma yaptım. mesaj attım çünkü bir kıvılcım bekliyordum ki mesaj geldi ve o an aklımda olan bir arabaya bakmaya gitim.

merak edenler için ufak tefek cizikler var bir de kaportada eğrilikler, belki ilk arabam olduğu için çok da dikkatimi çekmedi, belki de siyah olduğu için. ama garantisi devam ediyormuş bunu alırken öğrendim. kazası var mı diye sorgulatmıştım yokmuş, ipotek haciz calıntı falan da degil. adamda bi güzel temizlemiş garajda duruyor. çok düşünmeden aldım gitti :) pazarlık bile yapmadım diyebilirim (çok ufak bi pazarlık yaptık) .

aslına bakarsanız ilk jazz almayı düşünüyordum, hem honda hem de çok tutulan bir araç. ama maalesef çok tutulan araçlarında ikinci elleri çok uçuk oluyor. 2008 35.000 de bir jazz için 22-23.000 istiyorlar. bana göre ikinci el bir araç için yüksek bir rakam bu. sinirlendim vazgeçtim, hele bi de 2004 ilanlarına 18.000-19.000 yazılınca.

sonra sıfır getz baktım ama getz de çok tatmin edici gelmedi. sıfır getz 19.000 diyorlar ama donanım olarak hiçbirşeyi yok. klima, abs, airbag, merkezi kilit falan eklenince o da 24-25.000 i buluyor zaten. gerçi hyundai kullananlar konfor olarak çok tavsiye ediyorlar ama bir yanda mercedes motoruna sahip, güvenlik testlerinden yüksek puanlar alan, dünyada en az sorun çıkaran, 12 yıl paslanmazlık garantili arabalardan biri varken getz alınmaz diye düşündüm ve böylece gittim, baktım ve aldım :)

sizin tabirinizle çavuşken colt sahibi oldum, hayırlısı bakalım.

ama hala bilmediğim şeyler var. araç 2007 çıkışlı 2008 model. bu modellerin güvenlik paketleri önceki ve ya sonrakilerden az mı? eksileri ya da artıları nedir yeni çıkan araçlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aserrus -- 12 Mart 2010; 21:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserrus

teşekkürler arkadaşlar,

ama tahmin edersiniz hemen almadım, baya bir araştırma yaptım. mesaj attım çünkü bir kıvılcım bekliyordum ki mesaj geldi ve o an aklımda olan bir arabaya bakmaya gitim.

merak edenler için 17.000 e aldım, ufak tefek cizikler var bir de kaportada eğrilikler, belki ilk arabam olduğu için çok da dikkatimi çekmedi, belki de siyah olduğu için. ama garantisi devam ediyormuş bunu alırken öğrendim. kazası var mı diye sorgulatmıştım yokmuş, ipotek haciz calıntı falan da degil. adamda bi güzel temizlemiş garajda duruyor. çok düşünmeden aldım gitti :) pazarlık bile yapmadım diyebilirim (çok ufak bi pazarlık yaptık) .

aslına bakarsanız ilk jazz almayı düşünüyordum, hem honda hem de çok tutulan bir araç. ama maalesef çok tutulan araçlarında ikinci elleri çok uçuk oluyor. 2008 35.000 de bir jazz için 22-23.000 istiyorlar. bana göre ikinci el bir araç için yüksek bir rakam bu. sinirlendim vazgeçtim, hele bi de 2004 ilanlarına 18.000-19.000 yazılınca.

sonra sıfır getz baktım ama getz de çok tatmin edici gelmedi. sıfır getz 19.000 diyorlar ama donanım olarak hiçbirşeyi yok. klima, abs, airbag, merkezi kilit falan eklenince o da 24-25.000 i buluyor zaten. gerçi hyundai kullananlar konfor olarak çok tavsiye ediyorlar ama bir yanda mercedes motoruna sahip, güvenlik testlerinden yüksek puanlar alan, dünyada en az sorun çıkaran, 12 yıl paslanmazlık garantili arabalardan biri varken getz alınmaz diye düşündüm ve böylece gittim, baktım ve aldım :)

sizin tabirinizle çavuşken colt sahibi oldum, hayırlısı bakalım.

ama hala bilmediğim şeyler var. araç 2007 çıkışlı 2008 model. bu modellerin güvenlik paketleri önceki ve ya sonrakilerden az mı? eksileri ya da artıları nedir yeni çıkan araçlardan.

invite ise güvenlik donanımında bir kırpılma söz konusu değil . ufak tefek konforel ekipmanlardan kıstılar 2007 de.

söz gelimi bagajda olan ek 12 v girişi yada yolcu koltuğu altı çekmecesi gibi.

güvenlik eğer güvenlik paketi yoksa 4 havayastığı abs ebd dir.

güvenlik paketi var mı yok mu? ön direklerde airbag yada srs yazısı varsa ve gösterge ekranınızda kayan araba ışığı yanıyor sonra sönüyorsa güvenlik peketiniz vardır.
  • teşekkürler tasshelhoff,

daha henüz devir işleri tamamlanmadı, hele bir alayım kızmazsanız çok sorum olur daha.
  • hayırlı olsun...hoşgeldiniz aramıza...

yahu eskiden takım listesi güncelleme işi beni bu kadar yormuyordu :)
  • Budha benim 2. el Colt'um

2. el mitsubishi colt alınmalı mı?
  • Hayırlı olsun.
    uygun fiyata sıfır sorun ile araç binmek isteyen japon(mitsubishi)alır.
    Diğer japonlar da fena değil,Mazda en az servise uğrayan araç ünvanına sahip. Toyota yı zaten herkes biliyor.
    Yapı olarak ta japon araçlar çok benzer birbirlerine.
  • yaa bende temmuzda aranızda olmak istiyorum arkadaşlar :(
    17000 TLye böyle 2008 model hele birde siyah olursa hiç kaçırmam.
    çevrenizde bu zamanlarda aracını satmayı düişünen varsa temmuzda görüşelim.

2009 model yeni kasasının test sürüşüne gittim harikaydı yaa (amt idi)
    o nasıl bir motor nasıl bir çekiş
    vites aralarında nasıl bir bağırış
    motor freni de var arabada
    duyduklarım ve gördüklerim karşısında şaşırdım adeta
    bu arabayı bu yaz alamazsam dünyanın sonu geldi benim için :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

yaa bende temmuzda aranızda olmak istiyorum arkadaşlar :(
    17000 TLye böyle 2008 model hele birde siyah olursa hiç kaçırmam.
    çevrenizde bu zamanlarda aracını satmayı düişünen varsa temmuzda görüşelim.

2009 model yeni kasasının test sürüşüne gittim harikaydı yaa (amt idi)
    o nasıl bir motor nasıl bir çekiş
    vites aralarında nasıl bir bağırış
    motor freni de var arabada
    duyduklarım ve gördüklerim karşısında şaşırdım adeta
    bu arabayı bu yaz alamazsam dünyanın sonu geldi benim için :(

dikkat edin COLTtan ayrılamazsınız :) gönlünüzce olsun ...
  • kim satar 2008 model hem siyah hem de yeni bakım yaptırılmış 17 000 e :)

yenisini almayı düşünürsem belki yazın görüşebiliriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserrus

kim satar 2008 model hem siyah hem de yeni bakım yaptırılmış 17 000 e :)

güzel soru :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.