Şimdi Ara

2.EL JİP ALACAĞIM ÖNERİLERİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
47.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2.el jip almak istiyorum ancak bu araçlarla ilgili yeterince bilgim yok. Bütçe de en fazla 35.000 TL.

Şu ana kadar 2000-2003 model Land Rover Freelander, Jeep Grand Cherokee eski modelleri üzerinde durdum. Hangisini veya başka hangi marka-modeli tavsiye edersiniz?

Tabii doğal olarak bunların çoğunluğu 100 bin'i devirmiş durumda. Bu tarz eski sayılabilecek araçlarda dizel motor, otomatik şanzıman problem çıkarır mı (benzinli, düz vites mi tercih edilmelidir)? Bahsettiğim araçların kullanımı açısından 100bin km fazla bir rakam mıdır? Bir de yedek parça-bakım vs. sorunlu mudur?

Ne alayım, nelere dikkat edeyim? Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

• Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak birileri?
    (mackali, cevabınız için çok teşekkürler)
  • arazi için mi kullanacaksınız...
  • bende 2003 honda crv var. otomatik lovato sıralı lpg 150 bin km de ve sorunsuz bir şekilde binmekteyim
  • http://www.sahibinden.com/sorunsuz_kazasiz_lpg_li_mukemmel_renk_-30WQQaXQQ18987649WQQpXQQdisplayitem

Bu kasalar hastayım..Kullanırken çok keyifli bir araç.Temiz ve bakımlısı buldukdan sonra problem çıkarma oranı düşük olur..İlan sadece örnek, çok daha uygun fiyatlarada bulabilirsin..

v8 keyfi bir başka..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

http://www.sahibinden.com/sorunsuz_kazasiz_lpg_li_mukemmel_renk_-30WQQaXQQ18987649WQQpXQQdisplayitem

Bu kasalar hastayım..Kullanırken çok keyifli bir araç.Temiz ve bakımlısı buldukdan sonra problem çıkarma oranı düşük olur..İlan sadece örnek, çok daha uygun fiyatlarada bulabilirsin..

v8 keyfi bir başka..

Valla başka.
    Kullanmadım bınme sansım olmustu gercekten muhtesem bır arac. Tabi yakar orası ayrı.
  • Nerde kullanacaksın bu cipi ve neden cip alma ihtiyacı duydun sorularının cevabına göre tavsiyede bulunuruz elbette
  • İkinci el alıcaksın Grand Cherokee düşün gözün kapalı git al derim. Bir çok jip denedim ama isteklerini bilmesemde eğer jip olsun motoru güçlü olsun havam olsun basınca bir spor araba gibi gideyim arazide beni zorlamasın kaysın gitsin heryere tırmansın yol tutuşu ve frenleri iyi olsun dersen bu araç tam senlik. Motoru çok sağlamdır 100 bin civarı ya da biraz üstü km lere bakabilirsin. Sonuçta eski olucağı için her araç sana aldığının üstüne 1-2 bin lira masraf çıkaracaktır ama aralarında en değicek olan bu bence Lpg taktırman şart onu söyliyimde ondan sonra cebini çok zorlamaz.
  • Honda CR-V
    Toyota RAV4
    Subaru Forester
    Nissan X-Trail
    Suzuki Grand Vitara

Daha yüksek hacimlileri tavsiye etmem.
  • çoğunlukla arazide kullanılacak ise;
    1-nissan x-trail
    2-suzuki vitara
    3-opel frontera 3.2
    4-jeep cherokee 4.7 bu biraz kasar adamı ama mükemmel bir araç bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defrecmantasyon -- 27 Kasım 2009; 19:33:38 >
  • arazide kullanacaksan lada niva hepsine basar bu denenmiş ve sabittir bilen bilir
  • Kullanım alanı normal yolun yanısıra iyi durumda olmayan asfalt, stabilize yol, karlı buzlu zemin ve zaman zaman da arazi olacak. İşim gereği seyahat edeceğim yerlere kadar kısmen otoyoldan da giderim ama sonrası bozuk yol ve arazi olacaktır. Bu yüzden her şarta mümkün mertebe uygun, beni üzmeyecek bir araç istiyorum ama bütçe de kısıtlı sonuçta (35.000), çok iyi karar vermek zorundayım.

Grad Vitara'yı denedim, arazide iyi ama uzun yolda insanı yoracak gibi görünüyor.

Gördüğüm kadarıyla Land Rover Freelander'ı pek tutmadınız, daha ziyade Cherokee'yi tavsiye ediyorsunuz. Öyleyse,

- Yüksek km'de araç alacağım, cherokeenin otomatik şanzıman sorun çıkarır mı?

- Motor hacminden dolayı satarken problem yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultranet -- 27 Kasım 2009; 22:40:58 >
  • Özetle yolu olan yerlerde seyahat edeceksin, Jeep senin işini fazlası ile görür.

Yüksek km ye gerek yok, Jeep Liberty 3.7 lt 55 bin km de dediğin fiyata rahat alırsın. LPG ile 25-30 krş yakar ki bu tür araçlar için normal değerler.
    http://www.sahibinden.com/2004_liberty_3_7_benzinli_siyah_otomatik_emsalsiz-80WQQaXQQ18976981WQQpXQQdisplayitem
    Veya Subaru Forester keza onlarda 50-60 bin km de senin bütçeni aşmaz.
    Ben Jeep alırdım. Sebebi servis,yedek parça vs.Subaru nun her yerde servisi yok maalesef.
  • Jeep Liberty 3.7 fikri için çok teşekkürler.. Müthiş hoşuma gitti
    Araç iyi, fiyat iyi, km iyi.. Bunları kullandıktan sonra standart binek piyasa arabalarından alınmaz yahu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultranet -- 28 Kasım 2009; 0:07:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultranet

Jeep Liberty 3.7 fikri için çok teşekkürler.. Müthiş hoşuma gitti
    Araç iyi, fiyat iyi, km iyi.. Bunları kullandıktan sonra standart binek piyasa arabalarından alınmaz yahu..

ama vergisi... vergisi pahalı olmasa zaten bu fiyatlara satılmaz bu araçlar.
  • Sorma.. 10 yaşında 2.0 lt. arabam var, hala 700 TL vergi ödüyorum

Yalnız bir ilanda Liberty 3.7 lt için Emniyete dilekçe veriyorsunuz, vergisi yıllık 2.200 TL yazıyordu. Detayını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brky

quote:

2500 civarı vergisi var,olacak o kadar da yani. Ben vergi ile filan uğraşamam diyorsan 1.6 Honda HRV var elimizde
    MTV değeri aracın kasko değerinin %5 inden fazla ise bir alt dilimden MTV ödüyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brky

quote:

Bildiğim kadarıyla 2.4 ve 2.8 dizel motorlarıda var. 3.7 olmasada olur sankim
  • 35 bin e 2.4 ve 2.8 Jeep zor bulursun,Liberty nin 2.4 leri zaten manuel ki fazla da ithal edilmedi kısaca tutulan bir motor değil Liberty de,2.4 Compass ve Patriot bulsan bile gene kurtarmaz bu motorlar yeni olduğu için MTV leri hemen hemen 2004 3.7 ile aynı. Kısacası arazi taşıtı alacağım dersen MTV başının belası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 28 Kasım 2009; 1:07:15 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.