Şimdi Ara

2. El Hangi Ekran Kartı Seçilmeli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. İkinci el ekran kartı almak istiyorum bütçem 850 tl'ye kadar çıkabilir. High ayarlarda oyun oynama takıntılı birisi değilim. Ama Pubg'de 60 fps altına düşmek de istemem. Önümüzdeki yıllarda bilgisayarı değiştirmek istemiyorum ekran kartı vs olarak. Benim kafamda birkaç tane ekran kartı var sizin de yardımlarınızla hangisi daha iyi olur öğrenmek isterim.

Alternatif 1. Ekran Kartı : ASUS RX560 4GB GDDR5 128Bit

Alternatif 2. Ekran Kartı : GTX 950, GTX 960 veya GTX 970

Alternatif 3. Ekran Kartı : GTX1050TI 4G 128B GDDR5

Alternatif 4. Ekran Kartı : R9 380X 4GB GDDR5 256Bit

Bu ekran kartları arasında gidip geliyorum. Sizce hangisi daha performanslı olur ve önümüzdeki 5 sene içerisinde bana fazla sorun çıkarmaz ? Dediğim gibi low'da oynamak benim için problem değil.
    Bunların haricinde eğer tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.

Bilgisayarın özellikleri :

i5 4460 İşlemci

MSı h97m-g43 Anakart

4x2 Jigsaw Ram

600 Watt +80 Power Supply.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auteur -- 13 Ekim 2018; 11:50:18 >

• 1050 ti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

1050 ti
    Peki neden 1050 Ti ? Bellek hızı daha fazla olduğu için mi ? Çünkü bit tarafında daha düşük. Fakat nesil olarak diğerlerinden daha yeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auteur

Peki neden 1050 Ti ? Bellek hızı daha fazla olduğu için mi ? Çünkü bit tarafında daha düşük. Fakat nesil olarak diğerlerinden daha yeni.

Alıntıları Göster
    bit olayın takılmamak lazım, diğerlerine göre en mantıklısı 1050 ti, 2. el de alsanız garantili ve yeni bir kart almış olacaksınız, eski nesil yüksek tdp çeken kartlara girmek yerine yeni nesil tercih en iyisi olur, eğer rx560 la arasında çok fark yoksa 1050 ti, fark fazlaysa yani rx560 çok daha ucuzsa o tercih edilebilir, daha önce 1050 ti kullandım ve çok memnundum, pubg de vs güzel iş çıkarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bit olayın takılmamak lazım, diğerlerine göre en mantıklısı 1050 ti, 2. el de alsanız garantili ve yeni bir kart almış olacaksınız, eski nesil yüksek tdp çeken kartlara girmek yerine yeni nesil tercih en iyisi olur, eğer rx560 la arasında çok fark yoksa 1050 ti, fark fazlaysa yani rx560 çok daha ucuzsa o tercih edilebilir, daha önce 1050 ti kullandım ve çok memnundum, pubg de vs güzel iş çıkarıyor

Alıntıları Göster
    Anladım peki bunların dışında önerebileceğiniz ekran kartı var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: auteur

Anladım peki bunların dışında önerebileceğiniz ekran kartı var mıdır ?

Alıntıları Göster
    o seviyede başka kart öneremem, 1050 ti yide tek geçerim

• İçlerinde en iyi performans alacağın kart temiz bulursan gtx 970 olur. 300 serisi 200 serisi 2 ci elde temizi çıkmaz.Bu serilerin en tepe kartı bile artifacta müsait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 13 Ekim 2018; 12:28:53 >
  • Bulursan GTX 970 al

• Normalde 970 derim ama 1050 Ti hem daha yeni hem de 970’in bazı sorunları vardı zamanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkankaya585587

Normalde 970 derim ama 1050 Ti hem daha yeni hem de 970’in bazı sorunları vardı zamanında.
    Aynen daha düşük tüketim ve daha fazla performans da cabası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.