Şimdi Ara

2.el Gtx 980ti mi sıfır Gtx1060 mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gtx 980ti 6 Gb 384 bit ( 2.el 1800TL)
    Gtx 1060 6 Gb 192 bit ( Sıfır )

50 " sony 4k tvde oyun ve film amaçlı alacağım.

Oyunlar 1080p de açılsada yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~~hyperion -- 15 Şubat 2018; 21:46:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkes ya performansa ya da fiyata odaklanmış. İyi de 980Tİ dediğimiz kartın hiç eksiği gediği yok mu ? herşey sadece performans mı ?

1- 2. el satan kişi nasıl kullanmış bu belli mi ? belki anasını ağlattı, oc yaptı, 90-95 derecede çalıştırdı devamlı ? gitti zcash( bitcoin benzeri coin ) kastı 7/24 abandı nereden bileceksin ? kim bilebilir ? kim garanti edebilir ? hiçkimse bunları bilemez garanti de edemez.

2- Tamir gördü mü ? GPU rework oldu mu ? reball yapıldı mı ? nereden nasıl bileceksin ? gpu'u tutan 4 vida var 1 tanesinde void garanti etiketi varsa vardır o kadar. Onu da taklit edebiliyorlar zaten, ne çakallıklar gördüm ben 2. elde.

3- Garantisi var mı ? 2-3 ay bile olsa devam ediyor mu ? kutusu kutu içeriği hepsi var mı ? kutusu veya içerikler varsa sahibi temiz kullanıcı olabilir, yoksa kutuyu kim ne yapsın ? gelip çemkirilmesin yani '' kartonu nabacaağn '' diyenler.

4- Faturası garanti kağıdı var mı ? satıcının kendi adına mı ? değilse çünkü o da başkasından almıştır. Belki 3.4.5.6 eldir kim bilecek ? ( garantisi bitsin bitmesin faturası mühim önceki sahibi için )

980 Ti ekran kartı bu saydıklarımın garantisini verecek mi ? verecekse evet alınabilir. Veremeyecekse garanti bitmişse gpu'da vidalarda garanti etiketi yoksa faturası neyinde yoksa kutusu hiçbirşeyi vs. vs. o kart isterse GTX 1080 olsun 1800 lira para verilip alınmaz.

Patlayabilir riski çok çünkü. Bu ethereum belası çıktı allahın bin belası zımbırtı coinler, eski kartları millet köpek gibi kastırıp değerine aldanıp 3-5 kuruş getirsin diye kartı öldürürcesine zorluyor. En ufak bir sıkıntıda ısınmada da '' yaa bunu hazırda güzel para ediyorken satayım '' diyip böyle çakallığına dolandırıcılığa köşe kolluyor. Kimse babanızın evladı değil ki babanda olsa 2. elde güvenmeyeceksiniz.

Alırsın elinde patlar 2 aya, sonra dizini döversin gitti kart ne halt edeceğim vs. vs. diye. Kimse burada birbirine 1800 lira parayı hibe etmiyor o yüzden öneren arkadaşlara, herşeyi en ince detayına kadar hesap kitap etmeden babanızın malıymışçasına bilmeden etmeden ezbere post kasmak için ÖNERMEYİN. Herşey performans değildir, biraz aklınızı kullanıp mantık çerçevesinden geçirin bir zahmet.

Adam size uysa, kartı alsa elinde patlasa gelip seni etiketlese ne diyeceksin ? ne di-ye-cek-sin ? 1800 lirasını al kardeş ben önerdim aldın kusurabakma deyip geri verecek misiniz ? 200 değil 300 lira değil 500 lira değil 1800 lira,sokakta istesen 1 lira para kimse vermez değil seni 1 lira için öldürürler. Herhangi bir işte günde 12 saat çalıştırırlar adamı haftada 6 gün canınızı yakarlar pestiliniz çıkar 1 ayda o parayı anca kazanırsınız.

980Ti'a geri dönersek, bu kartın H.265 ve HEVC codec desteği var mı ?https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-980-ti/specifications ben göremedim. Keza hdmi 2.0 desteği var ama 2.0B desteği yok. Videolarda veyahut HDR H.265 codec veya HEVC 10 bit 4k 60 fps vs. vs. bunlarda 980ti'ın sorunsuz olacağının garantisini kim verebilir ? üreticisi yazmamış görünüyor doğru mudur ? forumlarda araştırmak lazım.

Gtx 1060'a gelirsek evet grafik gücü olarak 980ti'dan bir tık kötü bir kart. Ama daha az güç tüketip daha az ısınıyor. Yeni nesil mimari bütün video codec destekleri var.https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/10series/geforce-gtx-1060/ Ve ek olarak sıfır mal, senin adına faturalı bir mal, atıyorum 1,5 sene sonra kart kendi kendine bozuldu veya sapıtıyor vs. gidersin garantin var firmasına '' ya bu bozuldu oyunda sistemi kitliyor '' dersin ve kargolarsın hop yenisi gelir. Veya derler ki yenisi yok elimizde al sana fatura tutarı para iaden. Alırsın paranı paşa paşa başka kart bakarsın öyle değil mi ? yani yasal olarak 2 sene hakkın hertürlü vardır.

Veya 980Ti'ın garantisi min 3-6 ay daha vardır, faturası kutusu herşeyi vardır. Video işte h.265 şu bu dert değil, sadece oyunlardaki fps'e bakıyorsundur evet o zaman 980Ti daha mantıklı olur. Birde şu var ki nvidia sağolsun, bunu zamanında tomshardware'de test ettiler galiba eski gpulara yeni nvidia'nın desteklediği driver yükleyip güncel oyunlara fps değerine baktılar, sonra eski driver'ı kurdular farkettiler ki nvidia eski nesil kartları driver ile dahada yavaşlatıyormuş. Eski driver'da 60 fps alan kart yeni driver'da 50 alıyormuş. Böylede bir keleği vardır. Onun harici 2. el ekran kartı geçmişi bilinmeden edilmeden alınmaz. Bunu da 12 yıldır alım satım yapan şahsi düşüncem olarak yazıyorum, tercih gene de senindir.
  • bence ti
    fanını kontrol et, ekstra para harcama
  • 250W eskimiş kart vs 120W çeken sıfır kart. Hedef 1080p 60fps ise ben 1060 alırdım.
  • 1060 tabiki son teknoloji

• Fps bakıcaksan 980ti al bide garantisi yoksa almanı tavsiye etmem herhangi birşey olursa elinde patlar ondan 1060 daha güvenli bu konuda

• çalışıyorsa 980ti ile 1060 tartışılırmı. Al geç 980'i
  • 2.el karta al geç yazmak nasıl bir kafa 1800 TL verilmez 50inc Tv'de PC oyunları oynanmsz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski yeni teknoloji diye takilmaya gwrek yok, salt oyun performansinda iyi ilan hangisiyse alinir gecilir...

980ti

• 980 Ti 1070 ayarında bir kart 1060 ile kıyaslanamaz bile ama eksi yönleri de var tabi ki. 2 katı fazla güç tüketiyor (250W), 2.el ve garanti durumu belli değil ve en önemlisi bu kart ile mining yapılmış mı?

Temiz, az kullanılmış bir 980 Ti ise 250w a pek bakmadan alınabilir aslında.
  • Herkes yine atlamış yeni kart,yeni teknoloji diye. yahu adam az çeksin felan mı demiş? 980Ti tokatlar 1060'ı.

ama bu meblağlarda kart alınacaksa garanti ilk planda tutulmalı.
  • Ronaldo mu messi mi?
  • 1060 a son teknoloji diyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım. 1030 al bence 1060 dan sonra çıktığı yeni daha yeni teknoloji 980ti yi filan tokatlar

• 1060

• topu topu ortalama 10 fps oynuyor aralarında ve 980 ti 2 kat daha fazla güç tüketiyor. 1060 çok daha mantıklı
  • 980ti ye hayatta 1800 lira verilmez.En fazla ederi 1200tl hadi 1300tl olsun.
  • sen 1060 al bu soruyu sorduğun için.
  • 1080P'de GTX 1060 6 GB diyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ne yaptınız. Ekran kartı piyasası çok yükseldi.
  • lofer_freud kullanıcısına yanıt
    700-800 e gtx970 gidiyor.900-1100 arası gtx980 gidiyor.Bazı satıcılar şaşırmış 1300 eden karta 1800 çekiyorlar.Allah akıl fikir versin.Yüksek fiyat yeni kartlar için geçerli.
  • Ben olsam 1060 ı alırdım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.