Şimdi Ara

2. el araç satımı : 45 dk'da ekspertiz + noter + para havale

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aracım focus 2010 titanyum x paket, 75bin km'de.

İkinci el araç satış sitelerinde aynı özellikteki tatanyum x paketli focus'lar için (km'si 90bin'in üzerinde olmalarına rağmen) 60bin - 65 bin arası isteniyor.

1) Netten birkaç sayfaya denk geldim,

"ücretsiz ekspertiz raporu + fiyat teklifi + noter + nakit yada banka havale"

diye web sayfaları var.

2 yerle görüştüm, 3. ise web sayfası otomatik hesapladı.

Telefonda iki yer de 50 bin - 53 bin arası diyor. web sayfası ise 52.700TL olarak hesapladı.

Yani aracım 52bin TL'ye satılmış olacak.

Bu tarz yerler güvenilir mi ? Kazık yiyorum hissiyatı oluştu tabii ki, fakat tecrübe etmiş olanınız var mı ?

Dolandırıcı mı bunlar ?

Diğer yandan aracın satış işi ile uğraşmaya gerek kalmıyor, yani cazip bir tarafı var.

2) Aracımda boya var, fakat orijinal servise götürdüm, fazladan ödedim yani, orijinal boya, aracın orijinalliği bozulmasın diye.

Orijinal servise, orijinal boya.. buna rağmen aracın ikinci el fiyatı düşer mi ?

3) aracım focus 2010 titanyum x paket, 75bin km'de, Hatchback 5 kapı.

Kaça gider, fikrinizi alabilir miyim ?

• işin eksperi değilim ama ticari açıdan baktığımızda 65 bin liralık aracı 50 bine vermek azıcık kerizlik olur. Boşverin uğraşın azıcık 10 bin liranız cebinizde kalsın. 10 bin kolay kazanılmıyor.
  • Servisin sonradan boyadigi parca nasil orjinal boya oluyor hocam? Ilan verirken sakin boyle birsey yazmayin. Hanzonun birisi gelir goturur ekspertize boyayi soyler sonrada tatsizlik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinal boya diye bir şey yok Boyalı mı? Boyalı
    Aracınızın herhangi bir parçası boyandı ise artık o parça orijinal değildir
    Aracınızın değerini belirleyen faktörler kaç parçasının boyalı veya değişeni olduğu ve bu parçaların hangileri olduğudur
    Örneğin kapının boyanması ile kaput veya tavanın boyanması aynı değerde düşürmez aracı Tavan, kaput boyası veya değişmesi diğer parçalara göre daha fazla değer kaybettirir Değişen parçanın da orijinal olup olmaması çok önemli değildir Değişeni var mı yok mu ve nerede Bu değerler önemlidir
  • Servis fabrika boyası atıyor sanan çok :) servislerin sizin görmediğiniz ne tür pis işleri var bi bilseniz :) ve siteye felan satmayın kendiniz satın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozay06 kullanıcısına yanıt
    > Aracınızın değerini belirleyen faktörler ..

2010 model bir aracın 2. el değeri nasıl hesaplanır ? 2.200 TL tremeri var, örneğin 1000 TL de boyadan düş. Hangi fiyattan düşmek gerekiyor ? 2010'daki alış fiyatının 2018'e kadar enflasyon eklenmiş haline mi ?

Hesaplama konusunda bilgisi, tecrübesi olan var mı, yardımcı olabilir mi ?

Çünkü ilan sitelerine 65'e ilan veren de olur, 70'e de, önemli olan gerçekçi olmak.. ?
  • msegmx M kullanıcısına yanıt
    Araç ilana çıktığında arayan soran varsa fiyat doğru Ben hep bu yöntem gittim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Boyamanın parçanın ne olduğu önemli. Örneğin tavan boyali ise 50 bin TL bile etmeyebilir. Kaput boyali ise 10 bin TL ye kadar fark eder. Çamurluk ise fiyata pek etkisi olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    sol arka kapı ve sol arka çamurluk. kapıya ve çamurluğa dangalağın biri tekme atmıştı, sol ön aynayı da indirmişti.
    Ufak göçük kapının tam ortasına, kapı boyanacak dediler. çamurluk ta öyle.

bu fiyatı ne kadar düşürür ?

bir de tabi hangi fiyattan düşeceğim ?

Ek: Aracın km'si düşükse bu ne kadar olumlu bir etki yapar ? yani örneğin 75 bin ile 100bin km arasında fiyat farkı düşünülebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msegmx -- 10 Ağustos 2018; 20:2:8 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.