Şimdi Ara

2.El Araç Fiyatları 1 Haftada %5 Arttı. [SS ile ispatlanmıştır.]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. El Araç Fiyatları 1 Haftada YAKLAŞIK %5 Arttı. [SS ile ispatlanmıştır.]

1 hafta bekleyen %5 zarar etti.

Şehirlerarası seyahat yasakları kalkınca çok ciddi talep patlaması ve fiyat yükselişi bekliyorum.

Buna rağmen “Almayın, bekleyin, ucuzlar, o para buna verilir mi” (!) diyenler artık bu söylemlerden vazgeçer umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 16 Mayıs 2020; 11:11:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam 250.000 TL yi arabaya verecek olan adam zaten gider alır. Şu ekonomik durumda araba almak çoğu kişinin önceliği değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • srdn81 S kullanıcısına yanıt
    Aslında çoğu kişinin önceliği şu anda araba, millet evinde iken Nisan’da 27.000 adet sıfır araba satıldı.

Birer birer satılıyor hepsi, hızlıca gidiyor, tek tek azalıyor ve piyasa yükseliyor.

50 bin de olsa 350 bin de olsa hepsinde yükselme var, ben örnek bir model seçtim.

• 2. El Otomobil ve Hafif Ticari Araç Ticareti Yapanlar Konfederasyonu Über Başkanı Captain Skyrocket ın mevcut durum hakkında ki güncel tespit ve düşüncelerini dinlediniz. 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 16 Mayıs 2020; 13:24:57 >
  • Şu aralar araba felan almayın gidin eve yatırım yapın faizler iyi evlerin fiyatları iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev konusuna katılıyorum. Borcum olmasa altımdaki arabayı peşinat yapıp eve gömerdim
  • HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Ev fiyatları enflasyon kadar BİLE artmıyor

Ama araba fiyatı enflasyon üzerinde artıyor

2. Elde Her ay %5 artıyor araba fiyatları
    Sıfır fiyatlarına da her ay zam geliyor

Asıl zamlar 1 Haziran Pazartesi gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Ev fiyatları enflasyon kadar BİLE artmıyor

Ama araba fiyatı enflasyon üzerinde artıyor

2. Elde Her ay %5 artıyor araba fiyatları
    Sıfır fiyatlarına da her ay zam geliyor

Asıl zamlar 1 Haziran Pazartesi gelecek
    Sen araba al dostum

Evi olmayan İçin beli ama 3-4 ev olsa evlerin değeri pek artmıyor kira geliri zararını amorti ediyor belki

hocam işte bu kafayla yıllarca bu hükümet bunu yaptı betona yatırım yapın. Niye neden sebep ne. Ev fiyatları düşüşte 5 milyon konut stogu var. İlla yatırım yapıcaksan hisse senedi olabilir şuan düşükken. Dükkanlar birbir kapanırken dükkan yatırımı bile bitmişken siz konut diyorsunuz.
  • Son zamanda ilanlarda ki zengin kesim diye tabir edilen gruplar elindeki araçları satılığa çıkariyorsa durup düşünmek gerekli, acaba büyük buhran yaklaşıyor mu, deccal la falan mı savaşacağız, nedir bu kötü gidiş, art niyet aramak istemem ama değişik biseyler olduğu kesin

• KOnuyu görünce sizin açtığınızı tahmin ettim.
  • cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Konuyu kimin açtığına bakmaksızın fiyatların arttığı gerçek

Ben SS ile ispatladım, konuyu açtığımdan beni o SS’de yer alan fiyatlar daha da yükseldi

• sırf zevk icin yuksek fiyatlı arabaları favoriye aliyorum. ilan suresi bitiyor. satılmıyor. bir iki indirim yapıyor yine yuksek. yani piyasa yuksek ama bu fiyatlardan ikinci alim satim sayısı az. gercek satıcının yine fiyatını baya asagi cekmesi gerekiyor.
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Düşmesi çok zor gözüküyo şu ortamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 20 Mayıs 2020; 8:31:59 >
  • Fiyatların düşmesini beklemeyin, düşmez.
  • Turkiyedeki arabay talap su an fena degil. Avrupa ve AMerikada ciddi bir dusus oldu. Hatta Avrupada satilmayan bazi araclar bile Turkiyeye geldi.

Ben bnu biraz soyle yorumluyorum. Avrupali ve Ameriklai kitle ilk defa araba alan kitle degil. Buyuk cogunlugun zaten arabasi var ve boyle sikintili durumlarda arabami bir yil gec degistiririm deyip degistirmeyi erteliyorlar satislar dusuyor.

Bu virus durumunda ise toplu tasima riskli konuma dustu. Insanlarla yakin olmak bir sure istenmeyecek kacinilacak bir sey oldu. (Insanlar apartman yerine sehirdisinda villa bakmaya baslamislar falan). Yani araba ihtiyac oldu. Belki ailede tek arabasi olan ise nasil gidicem toplu tasimaya binemem deyip araba almak istiyor. Ya da cocugum universiteye nasil gidecek toplu tasima ile gitmesin araba alayim diyor olabilir. Ornek bunlar tabi sadece ama genel olarak araba sahiplik orani Amerika ve Avrupaya gore dusuk oldugu icin ve bu hastalik da araba kullanmaya ittigi icin farkli oldu bence tepki.
  • Hemican kullanıcısına yanıt
    Toplu taşımaya binmek istemeyen otomobil alacak

filolar ile vatandaşlar arasında kapışma kavgası olacak

erken kapan yol alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Toplu taşımaya binmek istemeyen otomobil alacak

filolar ile vatandaşlar arasında kapışma kavgası olacak

erken kapan yol alır
    Olma ihtimali var ama kesin degil.
    Su an cogu fabrikada hala uretim yok. Kisa donemdeki talepler fiyati yukseltecektir.
    Uretim baslayinca eger talebi karsilayacak kadar uretilirse artis cok yuksek olmayabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.