Şimdi Ara

2.El Araba Alırken Alım-Satım İşlemleri Sırasıyla Nasıl Oluyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk arabamı alıcam (2.el) alım satım işlemleri nasıl oluyor noteremı gıdıyoruz? Yada norete gitmeye gerek var mı? Adama parayı ne zman veriyoruz bunları bi acıklarmıısnız ...

• yukarı
  • adamla anlas.. notere git.. masaya oturmadan once parayı ver saysın. sana guvenmezse bankaya gidin parayı saydırın. ok ise gidin noterde masaya oturun imzalari atin. parayı ver anahtari al. sonra eyw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

adamla anlas.. notere git.. masaya oturmadan once parayı ver saysın. sana guvenmezse bankaya gidin parayı saydırın. ok ise gidin noterde masaya oturun imzalari atin. parayı ver anahtari al. sonra eyw.

notere gitmeden olmuyor dimi. birde birşey soracam çıkan harcı alıcı mı satıcı mı ödüyor ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venceremos91

quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

adamla anlas.. notere git.. masaya oturmadan once parayı ver saysın. sana guvenmezse bankaya gidin parayı saydırın. ok ise gidin noterde masaya oturun imzalari atin. parayı ver anahtari al. sonra eyw.

notere gitmeden olmuyor dimi. birde birşey soracam çıkan harcı alıcı mı satıcı mı ödüyor ..

alıcı öder genellikle. araç sahibiyle anlaşmana da bağlı ama ben hiç görmedim satıcının ödediğini.
  • Senceroo kullanıcısına yanıt
    alıcı öder kesin net
  • Alıcı noter masrafını öder.
    Notere gitmeden nasıl olsun kardeş ozaman parayı ver araç adamın üzerine kalsın.

Parada araçta anlaştıysanız parayı alıcıya noterde verin saysın orada. Çoğu noterde para sayma makinası da bulunur orada sayabilir. Sende anahtarı alırsın noter işlemleri yapar sen noter ücretlerini ödersin ruhsatını anahtarını alır yoluna devam edersin.
    Ruhsatın isim değişikliği de ptt ile kapına gelir. Eğer ben alırım dersen gider emniyetten alırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.