Şimdi Ara

2. ekranda sürekli olarak düşük fps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laptopuma 2. ekran bağladım ve 2. ekranı ana ekran olarak kullanıyorum, laptopun kendi ekranı çoğu zaman kapalı oluyor. Bazen 2. ekran düşük fpste çalışıyor. Aynı görüntüyü laptop ekranına aktardığımda herhangi bi fps sorunu olmuyor. Sadece oyunlarda değil masaüstündeyken ve hiç bir uygulama çalışmıyoken ssadece mouse oynattığımda bile düşük fps alıyorum. Anlık olarak değil sürekli düşük oluyor fps. 2. ekran 144 hz destekliyor ve ayarlardan da görüntüyü 144 hz'e ayarladım. Kullandığım kablo da yeni ve kaliteli. Sebebi ne olabilir?

• onbord ekran kartını kullanarak acılıyordur. onbord bıosdan disable secenegı var ıse onu onaylayın. tabi harici ekran kartınız var ise yapabıleceksınız bunu

• Ama fps düşükken 2 ekranı da açtığımda hem laptop ekranında hem 2. ekranda fps normale dönüyor. sadece 2. ekrana döndüğümde ise yine fps düşüşleri başlıyor.

• bhdrbhdr B kullanıcısına yanıt

https://www.technopat.net/2019/12/13/monitor-yenileme-hizi-hertz-ayari-nasil-yapilir//

Ekran dediginiz TV ise tv nin kendı uzerındende ayar yapılmakta bilginiz olsun. Yaşadıgınız sorun bundan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuhuku -- 8 Nisan 2021; 21:10:48 >
  • Ekrandan kastım monitördü ve 2 ekranı açık kullanarak çözdüm sorunu. Teşekkürler mesajlarınız için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.