Şimdi Ara

2 dakika aralıkla 30'ar saniye kasma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bu sorunu yaşıyorum birkaç konu daha açtım ama kimse yardımcı olamadı. bilgisayarımın özellikleri orta-iyi arası pc'yi alalı 1.5 sene falan oldu başlarda bu problem yoktu yeni yeni yaşanmaya başladı oyuna giriyorum, oyun GTAV'de olsa mario da olsa belirli bir süre sonra 2dakika aralıklarla 30'ar saniye 15-20 fps'e düşüyor sonra tekrar 140 fps'e çıkıyor. bütün her şeyde yaşıyorum bu problemi acaba sorun neyden kaynaklı?
    ısınma sorunu olmadığından eminim diyebilirim, işlemcimin ve ekran kartımın temizliklerini düzenli yaptırıyorum, termal macunlarını değiştirttim, işlemciye liquid fan taktırdım kesinlikle sorun bundan değil.
    sistem özelliklerim şu şekilde

acaba sorun çıkartan uyumluluk mu ya da başka bir şey mi gerçekten oynanamayacak hal aldı hiçbir şey yapamıyorum, formatladım vb virüs vardır diye ama yine aynı sorunla karşı karşıyayım şimdiden teşekkürler
     2 dakika aralıkla 30'ar saniye kasma 2 dakika aralıkla 30'ar saniye kasma

• yardım edebilecek kimse yok mu
  • driver güncellemeri eksiksiz yapıldımı?
  • Bu sorun bendede var driver booster drivereasy ile sürücüleri güncelledim hala kasıyor 5dakikad bir fps 10-9 sonra tekrakr düzeliyor.
  • Dostum hdtune pro ile bir disk taraması yap derim. Diskinde bad sector olabilir yada rpm olarak yavas donuyor olabilir kasılmalar buna bağlı olabilir. Hdtune pro sonrası deneyimini yazarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobwebbilisim

Dostum hdtune pro ile bir disk taraması yap derim. Diskinde bad sector olabilir yada rpm olarak yavas donuyor olabilir kasılmalar buna bağlı olabilir. Hdtune pro sonrası deneyimini yazarsan sevinirim

Yapar yapmaz ss'ini paylaşacağım
    edit: çok kötü duruyor galiba nasıl düzeltebilirim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanel102 -- 7 Şubat 2016; 19:56:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vivaekol

driver güncellemeri eksiksiz yapıldımı?

Driver'larımın güncel olup olmadığını nasıl bilebilirim acaba,ekran kartınınkinden eminim sadece güncel olduğuna fakat formattan yeni geldi, orada yüklemişler midir yoksa ben el atayım mı
    teşekkürler şimdiden
    edit: driver'larım güncel hepsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanel102 -- 7 Şubat 2016; 18:59:47 >
  • scanel102 S kullanıcısına yanıt
    TEST duzgunse Bu harddisk olmus gomeni yok onemli dosyalarini yedekle bununda garantisi varsa aldigin yere ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 7 Şubat 2016; 20:44:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    O bilgisayarın açılması mucize (: HDD nizi bir an önce değiştirmenizde ve bilgilerinizi yedeklemenizde fayda var.
    Kardeş güncellemeyi bi kenara bırakın o sonuçlarda sapma yoksa yakında pc açılmaz

quick Scan yapmana rağmen ilk sektorlerdeki kırmızılar demek işletimin sistemin ön belleği olan Mbr dediğimiz partlara aittir. Eğer bir diskin ilk karelerinde kırmızı varsa en kısa sürede diski yedekle derim. O bilgisayarın gerçekten açılması mucize gibi duruyor. diskini değiştirdiğinde sorununda çözülmüş olacaktır Şimdiden geçmiş olsun kolay gelsin
  • kasma sorununu yapan hard disk mi o zaman
  • bu arada arkadaşlar quick scan'i kaldırdığımda hepsi yeşil çıkıyor. Quick scande de hepsi yeşil çıkıyo hepsi fakat alt tab yapıp tekrar geldiğimde bazıları kırmızıya dönüyor garip bir bug var. ama detaylı scan'de hepsi yeşil çıkıyor
    edit: testi bir deha quick scan'den ve ayrıntılı scan'den yaptım hepsi yeşil çıkıyor sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanel102 -- 8 Şubat 2016; 3:11:56 >

• başka bir çözüm yolu var mı acaba ne yapmalıyım. driverlar güncel bunlarda da sıkıntı gözükmüyor
    Anakart moelini tam olarak yaz

• virüs taramalarını ve junk dosya temizliği yaptım sorun devam ediyor help :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Anakart moelini tam olarak yaz

anakart modelim bu
    Hd Tune programı aslında bir fikir vermiş zaten ama sen bir de "HARD DİSK SENTİNEL" programını indirip bilgisayarına kur.

Programı kurduktan sonra açılan ilk ekranın görüntüsünü çekip buraya yüklersen sorunun kaynağının hard disk olup olmadığından emin olabilir.

Ben hard disk sentinel programına oldukça güveniyorum. Tamam hiçbir program kesin olarak bir sağlık ömrü biçemez ama fikir verebilir. Ben garantisi 4 ay olduğu için ucuz fiyata hard disk almıştım 3tb onu bu program ile tarattırdım. Sıkıntı olmadığını gördüm. Diski alalı 2 sene falan oldu ve neredeyse dolu şükür sıkıntısız kulanıyorum.

O yüzden sen bi hard disk sentinel'in ilk açılan görüntüsünü burada paylaş ona göre ne olduğunu anlayabiliriz.
    Sorun mosfetsiz anakart çarpan düşürüyor klasik sorun geçmiş olsun 8 çekirdek fx e alınabilecek en kötü anakartı almışsın vrm ısınıp çarpan düşürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 12 Şubat 2016; 21:16:52 >
  • Geçti mi sorun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.