Şimdi Ara

2 bilgisayarada internet verme aynı dairede ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yılbaşı indiriminden yararlanıp kendime bir laptop alacağım elimde birde masaüstü var bunu kardeşimin odasına koyucam kendi odamda aldıgım laptop olacak onun odasına interneti nasıl werebilirim ? elimde bir adet linksys kablosuz modem war ? 1 tane daha modemmi almam gerekiyor ?

• Hayır, kablosuz olarak kullanabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: my62231

Hayır, kablosuz olarak kullanabilirsin.

kardeş nasıl yapcam hiç bilmiyorum bi anlatabilirmisin ? 2 modeme gerek yokmu bi tane modemle nasıl kurarım sistemi ?
  • ali442dark A kullanıcısına yanıt
    Notebookta wi-fi'ı açıp şifreni girip bağlanıcaksın, bu kadar.

• quote:

Notebookta wi-fi'ı açıp şifreni girip bağlanıcaksın, bu kadar.

notebook ana bağlantı olacak yani direk modeme takılacak olan notebook olacak masaüstünden bu ağa bağlanmam gerek ?
    O zaman modemi masaüstü pc'nin olduğu yere koy kablolu bağla, notebooku kablosuz bağla. Modem çift portluysa iki pc'yi de kablo ile bağlayabilirsin. Ayrıca masaüstü pc'ye bir wi-fi adaptör alabilirsin.

• quote:

O zaman modemi masaüstü pc'nin olduğu yere koy kablolu bağla, notebooku kablosuz bağla. Modem çift portluysa iki pc'yi de kablo ile bağlayabilirsin. Ayrıca masaüstü pc'ye bir wi-fi adaptör alabilirsin.

ya işte ben laptopu kullanıyorum ekseri o yüzden download felan yapıyorum kablo ile bağlı olması gereken laptop olacak diğerkisi siteye girsin yeter kardeşim kullanacak masaüstünü wi-fi adaptör dediğiniz benim laptopa taktıgım modemdeki interneti çekecek demi ?
    Wi-fi adaptör alıp masaüstü pc'ye takarsan modeme kablosuz olarak bağlanabilirsin.

• quote:

Wi-fi adaptör alıp masaüstü pc'ye takarsan modeme kablosuz olarak bağlanabilirsin.

vatandan bu adaptör için bi link atabilirmisin :)
    www.vatanbilgisayar.com/Network%20Aksesuar%C4%B1/airties-air-2210-air-2210-54mbps-kablosuz-n-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=55278
    Bu tarz bir adaptör kullanabilirsin.

• quote:

www.vatanbilgisayar.com/Network%20Aksesuar%C4%B1/airties-air-2210-air-2210-54mbps-kablosuz-n-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=55278
    Bu tarz bir adaptör kullanabilirsin.

kardeş bi tanede modem önerirmisin ya bu linksys in yazılımında bi sıkıntı var demo deyip duruyor satın almalısınız felan diyor ? modemi satın almışım içinde gelen yazılım paralı işe bak :D güzel bir modem tavsiyeniz varmı ?

• Anladığım kadarıyla modem ve masaüstü bilgisayar arasında kablo bağlantı istemiyorsunuz laptop içinde stabil kablo bağlantı istiyorsunuz aynı zamanda kaliteli bir modeme ihtiyacınız var.
    Öncelikle modem önereyim bir tane TP-LINK TD-W8970 alıp cihazı kablosuzda n moduna alın. TD-W8970 fibernet destekleyen size hız problemi yaşatmayacak bir modemdir bu modemle ne isterseniz yapabilirsiniz kablosuz performası da tatmin edicidir şüpheniz olmasın.
    Masaüstü bilgisayar için ise AirTies Air2411 b,g,n wireless adaptör alın işinizi görür her iki cihazda kablosuzda n modunda çalıştığında gözle görülür bir performans alacaksınız, laptopınız için ise modemin arkasındaki 4 portdan birini kullanabilirsiniz.

Cihazlar;
    TP-LINK TD-W8970 300Mbps Kablosuz N Gigabit ADSL2+ Modem Router
    internetten satın almak isterseniz fiyat listesini de vereyim: tıklayın

Video inceleme:

AirTies Air 2411 Air 2411 300 Mbps 2.4/5Ghz Çift Band Kablosuz Ag Erisim Adaptörü
    internetten satın almak isterseniz fiyat listesi: tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 28 Aralık 2013; 0:40:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Anladığım kadarıyla modem ve masaüstü bilgisayar arasında kablo bağlantı istemiyorsunuz laptop içinde stabil kablo bağlantı istiyorsunuz aynı zamanda kaliteli bir modeme ihtiyacınız var.
    Öncelikle modem önereyim bir tane TP-LINK TD-W8970 alıp cihazı kablosuzda n moduna alın. TD-W8970 fibernet destekleyen size hız problemi yaşatmayacak bir modemdir bu modemle ne isterseniz yapabilirsiniz kablosuz performası da tatmin edicidir şüpheniz olmasın.
    Masaüstü bilgisayar için ise AirTies Air2411 b,g,n wireless adaptör alın işinizi görür her iki cihazda kablosuzda n modunda çalıştığında gözle görülür bir performans alacaksınız, laptopınız için ise modemin arkasındaki 4 portdan birini kullanabilirsiniz.

Cihazlar;
    TP-LINK TD-W8970 300Mbps Kablosuz N Gigabit ADSL2+ Modem Router
    internetten satın almak isterseniz fiyat listesini de vereyim: tıklayın

Video inceleme:

AirTies Air 2411 Air 2411 300 Mbps 2.4/5Ghz Çift Band Kablosuz Ag Erisim Adaptörü
    internetten satın almak isterseniz fiyat listesi: tıklayın

çok teşekkür ederim çok hoşuma gitti modem :) asusu düşünüyordum bu daha cok aklıma yattı :)

• Ben kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.
  • quote:

Ben kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

modemin içinde gleen yazılım ücretli değil demi ? bednim elimde linksys cisco warda içindeki yazılım ücretli bide işe bak ya :D
  • TP-LINK'te ürüne para verirsiniz yazılıma değil üstelik yazılım felan yok ürünü alır kurarsınız + yazılıma gerek yok.
  • quote:

TP-LINK'te ürüne para verirsiniz yazılıma değil üstelik yazılım felan yok ürünü alır kurarsınız + yazılıma gerek yok.

hani şu modemlerin içinde gelir yazıcıyı kablosuz yönetme gibi olaylar warya o özellikleri felan ha hatta sormuşken onuda sorayım :D bende bir adet epson stylus office BX320FW yazıcı war bu yazıcının wifi özelligide war ben bunla kablosuz pc ye bağlamadan yazıcıya komut werebilirmiyim ?
  • Hiç denemedim ama yazıcı paylaşımı özelliği de mevcut ama ne kadar geçerli denemedim bilmiyorum gerçekten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.