Şimdi Ara

2 ayda üstüne 20.000TL verip tekrar satın aldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Piyasanın özetini açıklayan durum benim yaşadığım.

2 ay önce mokka 1.4t satın almak için aracımı sattım (90.000tl)

120.000tl mokayı aldık. Aradan 2 ay geçti, kurtlanmalar başladı tabi... Alışamadım yüksek ve yol tutuşu binek otomobile göre nispeten zayıf araca.
    140.000Tl gibi bir tutarı mokkayı satıp aynı gün eski aracımı sattığım kişiyi kandırıp tekrar satışı aldım.
    İnsaflı olup fazla uçmadı fiyatta ki şuan ederi bir nebze daha yüksek. (110.000TL)

Tam 2 ay... 2 ayda ortalama bir otomobil 20.000tl koydu üzerine.
    Piyasanın geldiği durum budur.... 120 birime adam ferrari alıyor avrupada.

2 ay önce yeni corsa sıfır 1.5d 147.000e alınıyordu. Şuan 170e bile kalmadı.

Not. Mokka 21.000km cosmoydu. Ucuza bile sattım desem yeridir.
    Eski aracımı temiz otomobil bulamadığım için tekrar aldım.

• Siz de az insaflı değilmişsiniz
  • Eski aracınız daha doğrusu yeni aracınız ne? :)
  • mokkayı aldınız sandım
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt
    Aha dedim kesin duyar kasar birisi.

Hatasız 2013 1.4t 21.000km mokka cosmoyu 140.000tl verdim.

Girin bakın ilanlara. İnsaflı mıyım, değil miyim görürsünüz.
  • Fiyat araliklari cok farkli degil ki.

90.000 tl lik araba %22 zam yemiş 110.000 tl olmuş.

Sizin araba mokka %22 zam yeyip 146.000 civari olmuş.

6.000 tl ucuza vermişsiniz diyebiliriz. Yani sizin için değişen çok bir şey de olmamış.

Yüzdesel bakmak lazım olaya. Ne kadar çok para o kadar fazla artış.

Ekim 2019 dan şu güne ortalama %65 - %70 zam yedi araçların hepsi.

Bizden 230 a aldığı arabayı 3 gün sonra 255 e ilana koydu alsatci, sizin 2 ayda 20.000 yine insaflı sayılır😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 23 Ağustos 2020; 1:22:54 >
  • Ah bu gözler neler gördü. Ben alıcı arkadaşa da söyledim. Bu paranın karşılığı mokka asla değil ama coğrafya kaderimiz...

İşin mokka tarafına bakınca rahat 10.000Tl altına verdim desem yeridir.
    Bu tezimin nedeni; satıcı 5 arkadaşı aradım aynı kilometrelerdeki ve 1-2000 anca indiler ve 150 üzeriydi fiyatlar
  • ben subatta temprayi 15 bine aldım. sahibi geri isterse 30 dan aşağı düşmem.
  • Madem bu durumdan şikayetçisiiniz bu düzeni bozmak için 120'ye aldıgğınız aracı 140'a satmak yerine 120'ye sataydınız ?

Anca 90'a sattıgnız aracı 110 a geri aldınızdan bahsetmişisiz,fakat 120 ye alıp 140 satarken sorun yok mu ?
  • Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Mart ayında Civic satıyorum adamın biri aradı bende Juke var takas olur mu dedi, ilana Tucson Sportage takas olur yazmışım. Olmaz dedim.

Tamam dedi ben aracımı satarsam gelip alırım Civici. Adam ilçeye kadar söyleyince aradım ilanını buldum.

2014 Juke için 137 bin lira yazmış, 2018 Elegance Civic için üste 20 bin lira teklif ediyor

Bu olay mart ayında geçiyor. Civic piyasası 160-172 arasında ve ben 163 yazmışım hatasız araca 160 nakit verdiler satmadım. Civic 2018 adamın tutulmayan Juke 2014. Fiyat 137 bin lira. 5 ay önce.

Anladım ki bu adamın arabası çok değerli bu adam satamaz, benim aracı da alamaz. Öyle de oldu.
  • Mokka ucuz gitmiş çok net.
  • Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Birisi duyar kasar, birisi hak verir, birisi kızar, başka birisi suçlar... Rahatsız olmayın forum burası. Tarayıcıyı açıp adresi giren her internet sahibi görüyor yazdığınızı. Ya da rahatsız oluyorsanız yazmayın foruma. Arkadaş arasında konuşun yaşadıklarınızı
  • Konu açanlar zaten satın alırken şikayet ediyor Kendileri satarken adına piyasa diyorlar alırken şu fiyattan şu fiyata yükselmiş
    Daha önce de çok yazdım Forum ahalisi fiyatlardan çok memnun İlk arabasını alacaklar dışında alanda memnun satan da Kimse kimseyi kandırmasın
  • Yazarken tahmin etmiştim zaten eleştirileceğini de, göze aldık bir kere..

Siz 120 bine aldığınız aracın aynı şartlarda en düşük kilometrelerinin 150-160bine satıldığını görseniz ve bu fiyatlara alıcı çıktığını bilseniz....

140'a satar mısınız benim gibi ?
    Kimse kimseyi kandırmasın....
    Fiyatının üzerine katlar katlar yazar çoğu insan.

Boş yere duyar kasıp tatava yapmayın. Komik oluyorsunuz...
    21.000km'deki hatasız cosmoyu kimse o paraya vermezdi.
  • vay enayi.
  • Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Her araba aynı oranda değerlenmiyor ne yazıkki. Bence bu düşünceniz doğru değil. Civic, passat, golf, Corolla altından bile daha hızlı ve yüksek oranda değerlenirken tutulmayan araç dediğimiz nispeten az alıcısı bulunan araçlar daha az değerlenir kanaatimce.
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt
    5 eksik 5 fazla olsun.

Ortalama olarak %65 - %70 civari bir yükseliş yaşadı hepsi.

Çünkü olay Aracin tutulup tutulmamasi değil.

1 sene önce ederi neyse, hepsi asagi yukari ayni oranda üzerine koydu.

Yani tutulmayan araba geçen sene 50.000 tlydi şimdi 55.000 tl mi oldu yoksa 60.000 tl mi oldu?

Hic sanmıyorum.

Aralıktan, Ocaktan, Subatttan bahsetmiyorum.

2019 ekimde tek araca gececegim icin 2 araba sattim. Hatri sayilir şekilde de cogu marka modelin o dönemki fiyat bilgisine sahip oldum. Şimdiye kiyasladigimda da bu sonuca vardim.

Elbette ki tutulmayan arac bir tik dusuk yükselebilir. Ancak şu an öyle saçma bir dönemdeyiz ki. Kim kime ne tutturursa olduğu için kimse arac tutmuş mu tutmamış mi diye bakmıyor.

Tutturan tutturduguna tutturuyor yani hocam.😂

Kim ne para bağladıysa ona göre oranda yükseltti. Aslında bu bireylerden daha çok galericilerin ve kan emici alsatcilarin belirlediği bir oran ve piyasa oldu.

Ayrica sunu da belirteyim corolla son kasa flame-x pack paketi 155 bin tlye birakiyorlardi. İcime sinmedi almadım.

En az yukselis yasayan arabalardan biri oldu benim gözümde. Pek tutuldugunu düşünmüyorum.

Ayni dönem vazgecip 145 e aldigim bmw 230 bin etti.

10 bin fazla verip alabileceğim corolla 220 ye anca satildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 23 Ağustos 2020; 12:38:32 >
  • Şimdi 1 eylülden itibaren kendi arabamızı satamayacakmıyız? 1 sene içinde 3 den az olsa Bile??
  • Bence gayet normal fiyat. 1 Mayıs'ta altın 380 TL. Geçen gün 480 leri gördü. 100 bine altın almış olsanız ve geçen haftalarda satsanız 125 bin TL civarı bir para olacaktı.

İnsanlar doğal olarak elindeki parayı korumaya çalışıyor. Kar falan değil bu sadece paranın tamamen erimemesi. TL de kalsa mesela 1 Mayıs'tan itibaren ne kadar gelecekti 100 bin TL'den?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 23 Ağustos 2020; 14:53:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.