Şimdi Ara

2 Ay İçerisinde Acil Zayıflamam Lazım. Yardım Lütfen.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Ay İçerisinde Acil Zayıflamam Lazım. Yardım Lütfen. Zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım ciddi önerileriniz neler?

Boy:166
    Kilo:87

İdeal kilom nedir nasıl zayıflayabilirim.
    2 Yıldır tekvando yapıyorum bazen haftada 20 22 saat antreman yaptık ama kilo veremedim. Ne yapmalıyım. Yediğim mi yarıyor anlamadımki.

• Yemegi azalt ekmek tuz seker bunlari unut,aksamlari duzenli yuru imkanim var dersen spor salonuna yazil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karatay diyeti isimli kitabı al ve oku mümkün olduğu kadar uygulamaya özen göster 3 ncü ayım ve toplamda 23 kilo vermiş durumdayım..
  • Çok sağlıksız tekniklerim var benim ama kendimden başkasının sağlığını bozmak istemem :)

Yemeklerden önce bolca su içmeni ve meyve yemeni öneriyorum sadece :)
  • Hiçbir spor düzenli koşmadan kilo verdirmez bunu unutmayalım.Sana önerceğim 2 ay diyorsun fazla az değil ama yinede az ben bu süre içinde yaklaşık 9 10 kilo vermiştim tavsiyem sana şuan ne yiyorsan onu bırakmalısın ve ilk işin günde 45 dakika düzenli tempolu arada hızlanarak koşman ve bolca su içmeni öneririm bünyeyi çok hızlı çalıştırır.Yiyeceğin yemeklerde kaloriye dikkat etmelisin salata ve meyve yemeni tavsiye ederim ayrıca bolca protein tüketmelisin et süt yumurta fazlası kilo aldırır düzgün beslenirsen sıkıntı yaratmaz.Fast food yiyeceklerden uzak dur yağ düşmanın olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: «hidalgo»

karatay diyeti isimli kitabı al ve oku mümkün olduğu kadar uygulamaya özen göster 3 ncü ayım ve toplamda 23 kilo vermiş durumdayım..

inanılmaz bir kitapdır tavsiye ederim yaşım 32 83 gundur yapıyorum karatay ın kitabına göre bu sabah itibariyle 21.2 kg zayıfladım ama harfiyen uydum arada ufak kaçamaklar yaptım.günde 1 saat kardiyo aerobik 15 dak ağırlık çalışıyorum 20-25 dakika yüzüyorum.ama buişte kesin olan şey beslenme egzersiz ve dinlenme bu üçünü mümkün olduğunca yerine getirirsen başarılı olabilirsin arkadasım.
  • dengeli ve sağlıklı beslenip kontollü spor yaprsan zayıflayabilirsin.

en güncel haberler için;
    www.haberlervegazeteler.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: fallofday

quote:

karatay diyeti isimli kitabı al ve oku mümkün olduğu kadar uygulamaya özen göster 3 ncü ayım ve toplamda 23 kilo vermiş durumdayım..

inanılmaz bir kitapdır tavsiye ederim yaşım 32 83 gundur yapıyorum karatay ın kitabına göre bu sabah itibariyle 21.2 kg zayıfladım ama harfiyen uydum arada ufak kaçamaklar yaptım.günde 1 saat kardiyo aerobik 15 dak ağırlık çalışıyorum 20-25 dakika yüzüyorum.ama buişte kesin olan şey beslenme egzersiz ve dinlenme bu üçünü mümkün olduğunca yerine getirirsen başarılı olabilirsin arkadasım.

ben sadece yürüyüş yapıyorum akşamları yatmadan önce 50 dakika koşu bandında sabahlarıda işyerine giderken 30 dakika yürüyorum..

sizin neler yaptığınızı daha detaylı (kardio aerobik) öğrenmek istesem mahsuru yoksa anlatabilirmisiniz hem zayıflamak isteyen arkadaşımızada yol göstermiş olur..
  • quote:

quote:

quote:

ben sadece yürüyüş yapıyorum akşamları yatmadan önce 50 dakika koşu bandında sabahlarıda işyerine giderken 30 dakika yürüyorum..

sizin neler yaptığınızı daha detaylı (kardio aerobik) öğrenmek istesem mahsuru yoksa anlatabilirmisiniz hem zayıflamak isteyen arkadaşımızada yol göstermiş olur..

Öncelikle hocam siz sadece kilomu vermek istiyorsunuz kastamı yapmak istiyorsunuz bunu bilmemiz lazım eğer kilo vermek istiyorsanız kesinlikle yağdan uzak durmanızı tavsiye ederim.
    Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin metabolizmayı çok hızlı çalıstırıyor.Günde 45 dakika düzenli koşmak yeterlidir ve 250 300 kalori arası yakarsınız heralde.Kilo vermek istiyorsanız akşam 7 den sonra yemek yemeyi bırakın yedikleriniz sindirilmez doğruca yağ yani kilo olur.Sabah kahvaltısında 2 yumurta, 15 adet zeytin ve portakal suyu gibi yada kalorisi az olan içecekler içebilirsiniz.Akşam yemeğinde ise az yağlı et ve makarna yiyebilirsiniz protein ve karbonhidratı eşitlemek için yeterlidir ve unutmayın hergün sofranızda az tuzlu salatanız eksik olmasın.Ben böyle yapmıştım 1 ayda 10 kilo vermistim

Bu arada ekmekten uzak durun yiyecekseniz kepek ekmek yiyin tavsiyem :)
    Unutmayın her zaman yiyeceğiniz ve içeceğiniz şeylerin kalorisine bakıp tüketin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daenerys Targaryen -- 18 Temmuz 2012; 21:57:35 >
  • quote:

quote:

quote:

tabi dostum ne demek zevkle anlatırım.

hocam ilk önce spor salonuna gitmiyordum evde ( Bisiklet) ( 35-45 dk arası )ve sitenin çevresinde (site çevresi 1km) yürüyüş ( 50-60 dk arası )yüksek tempoda olacak şekilde.

nabız atışların bir hesabı var
    (220-yaş)X%60 (alt sınır) (220-yaş)X%80 (üst sınır) hesabımız bu

önemli olan kalp atışlarımızı yani nabzımızı yüksek tutmak bunu elinle ölçebilirsin mesela 10 sn boyunca nabzını ölç çıkanı 6 ile çarp.nabız sayın çıkar. yani yüksek nabız yüksek yağ yakımı demek

ayrıca evde taebo antrenmaları yapıyorum yaklaşık 54 dakikadan olşan kardiyovasküler hareketler
    (Billy Banks) (Body Attack) diye aratırsan youtube da bulabilirsin zamunda vs sitelerde torrent olarak bulabılırsın.bunları yaptım.

beslenme konusu işe şöyle ilk zamanlar gercekten çok acıkıyordum sabah kahvaltıdan sonra öğle yemeği yerdim
    ama şimdi öğünlerimi 2 ye düşürdüm ve saat 7:00 7:30 dan sonra hiç bir şey yemiyorum yağ un şeker tuz kullanmamaya özen gösteriyorum.her türlü asitli içecekten uzak duruyorum (kolayı bıraktıgıma hala inanamıyorum) sabahları mutlaka 2 tane ceviz yerim 2 yumurtanın beyazı,bır avuc beyaz peynir, 10 tane kadar zeytin,domates salatalık , kuru kayısı ve incir yerim.

akşam genellikle protein ağırlık lı yiyecekler tüketiyorum et tavuk balık gibi fasulye nohut yoğurt ve türevlerini mutlaka yerim ayran cacık süt içerim.

ekstra soracağın yardım istediğin bir konu varsa seve seve cevaplandırabılırım.peki sen nasıl verdin kiloları özel bi programın var mı ?
  • Birincisi motive çok önemlidir. Motive halinde olmazsan gevşersin. Kararlı olup devam etmen lazım. Beslenmeye gelirse tuz,yağ,şeker,un. Bunlardan mümkün olduğunda uzak dur. Sorunu yapıp yeterince terliyosun tuzuda kullan kararlı miktarda. Yemeklerinde çorba eksik etme, doymanda büyük yardımcı olur. Mutlaka herşeyden ağırlıklı olarak beslenmeye çalış. Karbonhidratını proteinini kalsiyumunu vs al. Kesinlikle ızgara,haşlama vs ye. Ekmeği kepek yada tam buğday ekmeği ya ama 1 dilimi geçme. Pilav makarna vs olduğunda 2 kaşık ye ve ekmeğe el sürme. Aralarda ufak tefek birşey yemeyi ihmal etme. Nasıl olsa meyvedir diye sakın meyveye abanma, kan şekerin yükselir ve depolamaya geçer vücut. Akşam yemeğinden sonrada meyve yeme. Onun yerine yarım yağlı sütle mısır gevreği veya 1 dilim ekmek üzerine peynir sürüp yiyebilirsin. Ben genelde baklagil ağırlıklı besleniyordum ama sen bilirsin. Yeterki herşeyden belli miktarda ye. Günde 2 saat sporunu ihmal etme. Şakır şakır verirsin kiloları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.