Şimdi Ara

## 2.93GHz'de Çalışan B0 Revizyonlu Nehalem İçin Yeni Test Sonuçları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 2.93GHz'de Çalışan B0 Revizyonlu Nehalem İçin Yeni Test Sonuçları ##

Intel, Nehalem kod adını verdiği yeni nesil mikroişlemci mimarisini ve bu mimariyi baz alan yeni işlemcilerini yılın son çeyreği içerisinde kullanıma sunacak. Bilindiği üzere firma masaüstü için ilk etapta Bloomfield kod adlı işlemci ailesini duyurmayı hedefliyor. Dört çekirdekli yapıda olacak Bloomfield ailesi dahilinde ilk olarak 3 ayrı segment için 3 farklı saat hızına sahip modeller hazırlanacak. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanacak işlemciler daha önce de detaylı bir şekilde belirttiğimiz üzere DDR3 bellek desteği sunan entegre bellek kontrolcüsü, FSB yerine QPI adı verilen yeni nesil veri yolu teknolojisi ve 7 yeni komut setini içeren SSE 4.2 paketi ile birlikte gelecekler. Tabi entegre bellek kontrolcüsünün verdiği bellek desteği en azından Bloomfield ailesi için model bazlı değişken olacak ve bazı modellerde 1333MHz bellek desteği, bazı modellerde ise DDR3 1066MHz bellek desteği olacak. JCornell, 2.93GHz'de çalışan B0 revizyonlu Bloomfield işlemcisinin bazı yeni test sonuçlarını yayınladı. "B0" revizyonundan da anlaşılacağı üzere Intel, Nehalem tabanlı yeni nesil işlemcileri için hacimli üretime adım adım yaklaşıyor.

İşte bazı test sonuçları;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Peki bu Nehalem daha çok hangi alanlarda kullanılacak ??Ve tahmini olarak Nehalem'e uyumlu anakartları ne kadar olur?

Haber için de teşekkürler Fx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FadeToßlack -- 23 Haziran 2008; 10:07:02 >
  • Gayet güzeL görünüyor.
  • nehalemler bu sene mi çıkacakmış
  • Benmi yanlış görüyorum 32m pi sayısını 13 sn yede hesaplamış bu nehalem dehşet performanslı bir şey olacak fiyatlar nasıl olur acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: mydoktor

Benmi yanlış görüyorum 32m pi sayısını 13 sn yede hesaplamış bu nehalem dehşet performanslı bir şey olacak fiyatlar nasıl olur acaba

13 dakika 35 saniye...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mydoktor

Benmi yanlış görüyorum 32m pi sayısını 13 sn yede hesaplamış bu nehalem dehşet performanslı bir şey olacak fiyatlar nasıl olur acaba

öyle bir işlemci varmı acaba. kim istemezki
  • Ama hem işlemcileri hemde boardları çok pahalı olacak.Performansıda tabi çok daha iyi olacak yeni teknolojiler içeren bir mimari olmasıda ayrı bir güzellik.Ama bunu alanların sistemlerini yenilemeleri gerekcek Board,İşlemci,Ram bu üçlü kesin değişecek.
  • o nasıl bir carpan yaw görünüşüse gore acayip oc olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

o nasıl bir carpan yaw görünüşüse gore acayip oc olacak

ilk etapta banada öle göründü ama intelin 1000 $ altı işlemcilerinde o/c yapılamayacağına dair bi yazı okumuştum umarım doğru çıkmaz
  • ekrandaki "119 MB" lık ram kullanımı böyle bir sistem için çoook düşük.
    Acaba onlarda mı bizim gibi modlu windows mu kullanıyor!!!
  • rater fsb 533 fake bunlar fake
  • overclock yapmaya izin vericek intel... nehalem zamanla şimdiki core2duo nun yerini alıcak... fsb 133 mhz olucak yanlış görmediniz fake degil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

rater fsb 533 fake bunlar fake

133,2*4 = 533, fake olan kısmını anlamadım doğrusu.

superpi sonuçları pek iç açıcı değil, cinebench için bir şey söylemem zira pek anlamam o programdan.
    22 çarpanı aklıma celeronları, 16 çarpanlı p4leri getirdi
  • Yıllardır AMD kullanıyorum.

Ancak ilk kez nehalm ile birlikte intel kullanmak istiyorum. değiştireceğim sistemimi.

AMD uyusun halen.
  • ilk görüşler ama bence bu işlemçi tam cıkıp kullanıcı testlerini görmeden birşey söylememek gerekir
  • Nehalemdeki beni asıl ilgilendiren konu E7200 işlemci ile yola devam edip güncel oyunları oynamak içinde sürekli ekran kartı takviyesine giderek kaliteli bir şekilde ne kadar süre daha nehalemsiz kalabileceğim. Çünkü temmuzda öyle bir sistem alıyorum.. alır almaz çöp olması ihtimalide yüksek.. sanırım PSU muz bile uymuyor.

Bu konuda düşünceleriniz nedir? nehalem almadan ekran kartı değişikliği yapa yapa ne kadar idare edebiliriz?

Bu arada konuyu provake ettiğimi sakın sanmayın fakat daha önce başka bir sitede pi sonucu olarak 13.5 gibi bir derece görmüştüm ve fake çıkmıştı. Acaba burada durum nasıldır merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 23 Haziran 2008; 16:43:10 >
  • SÜper pı testlerine aldanmayın. İntel bu konuda sürekli üstünde zaten. Ama fsb ye gelince, rekorlar kıran intel e ne oldu acaba.533 mhz zuhahaha. nerde o 2000 mhz ler. bide asal sayı testi koysalarmış zuahahahaa hiç gülesim yoktu.
  • FSB yerine QPI adı verilen yeni nesil veri yolu teknolojisi ve 7 yeni komut setini içeren SSE 4.2 paketi ile birlikte gelecekler.

fsb konusundaki eksikliklerini böyle kapatacaklar senin fsb niye amd den düşük diye sorunca ben başka bir teknoloji kullanıyom benim 533 üm onun 4000 ine bedel diyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gavuzla -- 24 Haziran 2008; 18:33:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArkandayIM

Gayet güzeL görünüyor.

katılıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.