Şimdi Ara

## 2.93GHz'de Çalışan B0 Revizyonlu Nehalem İçin Yeni Test Sonuçları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 29
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 42 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 75
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MrPerFormance (2 mesaj) mydoktor (1 mesaj) Uzaktan Kumandan (1 mesaj) fx57 (1 mesaj) _Dominic_Toretto_ (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ## 2.93GHz'de Çalışan B0 Revizyonlu Nehalem İçin Yeni Test Sonuçları ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29177 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Intel, Nehalem kod adını verdiği yeni nesil mikroişlemci mimarisini ve bu mimariyi baz alan yeni işlemcilerini yılın son çeyreği içerisinde kullanıma sunacak. Bilindiği üzere firma masaüstü için ilk etapta Bloomfield kod adlı işlemci ailesini duyurmayı hedefliyor. Dört çekirdekli yapıda olacak Bloomfield ailesi dahilinde ilk olarak 3 ayrı segment için 3 farklı saat hızına sahip modeller hazırlanacak. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanacak işlemciler daha önce de detaylı bir şekilde belirttiğimiz üzere DDR3 bellek desteği sunan entegre bellek kontrolcüsü, FSB yerine QPI adı verilen yeni nesil veri yolu teknolojisi ve 7 yeni komut setini içeren SSE 4.2 paketi ile birlikte gelecekler. Tabi entegre bellek kontrolcüsünün verdiği bellek desteği en azından Bloomfield ailesi için model bazlı değişken olacak ve bazı modellerde 1333MHz bellek desteği, bazı modellerde ise DDR3 1066MHz bellek desteği olacak. JCornell, 2.93GHz'de çalışan B0 revizyonlu Bloomfield işlemcisinin bazı yeni test sonuçlarını yayınladı. "B0" revizyonundan da anlaşılacağı üzere Intel, Nehalem tabanlı yeni nesil işlemcileri için hacimli üretime adım adım yaklaşıyor.

İşte bazı test sonuçları;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |

• Yarbay
    5729 Mesaj
    Peki bu Nehalem daha çok hangi alanlarda kullanılacak ??Ve tahmini olarak Nehalem'e uyumlu anakartları ne kadar olur?

Haber için de teşekkürler Fx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FadeToßlack -- 23 Haziran 2008; 10:07:02 >
    |
    |

Hayranlık cehaletin kızıdır. İnsanlar ancak anlamadıklarına hayran olur ve taparlar-Jean Meslier
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Gayet güzeL görünüyor.
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: mydoktor

Benmi yanlış görüyorum 32m pi sayısını 13 sn yede hesaplamış bu nehalem dehşet performanslı bir şey olacak fiyatlar nasıl olur acaba

13 dakika 35 saniye...
    |
    |
    itler bile gülecek kimsesizliğimize ...
  • Binbaşı
    1642 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mydoktor

Benmi yanlış görüyorum 32m pi sayısını 13 sn yede hesaplamış bu nehalem dehşet performanslı bir şey olacak fiyatlar nasıl olur acaba

öyle bir işlemci varmı acaba. kim istemezki
    |
    |
    Ama hem işlemcileri hemde boardları çok pahalı olacak.Performansıda tabi çok daha iyi olacak yeni teknolojiler içeren bir mimari olmasıda ayrı bir güzellik.Ama bunu alanların sistemlerini yenilemeleri gerekcek Board,İşlemci,Ram bu üçlü kesin değişecek.
    |
    |
    o nasıl bir carpan yaw görünüşüse gore acayip oc olacak
    |
    |
    Creative Inspire M5300 5.1 75W || Intel Core 2 Quad Q9400 Coolermaster CPU Fan || Asus P5Q Deluxe || Samsung 2x2GB 1066MHZ || MSI 9600GT OC V127 Red Cool || Coolermaster Real Power M520 || LG Flatron W2234S-BN 22'' || Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ || Kingston 240GB HyperX Savage SHSS37A || Seagate 400GB SATA2 16MB NCQ Samsung 160GB SATA2 8MB || Windows 7 Ultimate 64bit Sp1|| Iphone 6 Plus 64GB
  • Yarbay
    2747 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

o nasıl bir carpan yaw görünüşüse gore acayip oc olacak

ilk etapta banada öle göründü ama intelin 1000 $ altı işlemcilerinde o/c yapılamayacağına dair bi yazı okumuştum umarım doğru çıkmaz
    |
    |
    Acaba onlarda mı bizim gibi modlu windows mu kullanıyor!!!
    |
    |

Clevo/Monster P170EM 17.3"
    İşlemci 3630QM
    Bellek 16GB Kingston HyperX
    HDD 1 120GB Kingston HyperX SSD
    HDD 2 750GB 7200
    Ekran 17.3" Full HD
    E.Kartı GTX680M
  • Yarbay
    2581 Mesaj
    rater fsb 533 fake bunlar fake
    |
    |

İfrat tefritsiz olmaz.
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj
    overclock yapmaya izin vericek intel... nehalem zamanla şimdiki core2duo nun yerini alıcak... fsb 133 mhz olucak yanlış görmediniz fake degil...
    |
    |

Orjinalden alıntı: kaleci07

rater fsb 533 fake bunlar fake

133,2*4 = 533, fake olan kısmını anlamadım doğrusu.

superpi sonuçları pek iç açıcı değil, cinebench için bir şey söylemem zira pek anlamam o programdan.
    22 çarpanı aklıma celeronları, 16 çarpanlı p4leri getirdi
    |
    |
    Yıllardır AMD kullanıyorum.

Ancak ilk kez nehalm ile birlikte intel kullanmak istiyorum. değiştireceğim sistemimi.

AMD uyusun halen.
    |
    |
    |
    |
    Nehalemdeki beni asıl ilgilendiren konu E7200 işlemci ile yola devam edip güncel oyunları oynamak içinde sürekli ekran kartı takviyesine giderek kaliteli bir şekilde ne kadar süre daha nehalemsiz kalabileceğim. Çünkü temmuzda öyle bir sistem alıyorum.. alır almaz çöp olması ihtimalide yüksek.. sanırım PSU muz bile uymuyor.

Bu konuda düşünceleriniz nedir? nehalem almadan ekran kartı değişikliği yapa yapa ne kadar idare edebiliriz?

Bu arada konuyu provake ettiğimi sakın sanmayın fakat daha önce başka bir sitede pi sonucu olarak 13.5 gibi bir derece görmüştüm ve fake çıkmıştı. Acaba burada durum nasıldır merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 23 Haziran 2008; 16:43:10 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1315 Mesaj
    SÜper pı testlerine aldanmayın. İntel bu konuda sürekli üstünde zaten. Ama fsb ye gelince, rekorlar kıran intel e ne oldu acaba.533 mhz zuhahaha. nerde o 2000 mhz ler. bide asal sayı testi koysalarmış zuahahahaa hiç gülesim yoktu.
    |
    |

fsb konusundaki eksikliklerini böyle kapatacaklar senin fsb niye amd den düşük diye sorunca ben başka bir teknoloji kullanıyom benim 533 üm onun 4000 ine bedel diyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gavuzla -- 24 Haziran 2008; 18:33:38 >
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ArkandayIM

Gayet güzeL görünüyor.

katılıyorum
    |
    |
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Sohbet
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.