Şimdi Ara

2-8 Arasında İndirme Yapma (Modem Üzerinden)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
2.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Herkes bu saatlerde ayakta olamıyor/olmak zorunda değil. Bu yüzden bilgisayar için bazı yazılımlar mevcut fakat PS4 için benim düşünebildiğim en mantıklı yol modem üzerinden ayarlamak oldu. Bu yöntemi bilgisayar, telefon ya da başka cihazlar için de kullanabilirsiniz. Kendi modemim olan Huawei HG630a için anlatacağım fakat diğer modemlerde de hemen hemen aynı yolu izleyebilirsiniz. Başka modemler için yardımcı olmak isteyenler lütfen konu altında paylaşsın.

Yazılı Anlatım

1. Modemin arayüzüne gidin. Adres genelde 192.168.1.1 olur. Modeminizin kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz.
    2. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın. Bu bilgileri bilmiyorsanız modeminizin kutusunda ya da altında varsayılan kullanıcı adı ve şifresini bulabilirsiniz.

Huawei HG630a için;
    3. Soldaki menüden Gelişmiş daha sonra Güvenlik Duvarı yolunu izleyin.
    4. Güvenlik Duvarı Seviyesi kısmından Özel seçeneğini seçin.
    5. Seviye ismini girin ve Gönder butonuna basın. (Örneğin: PS4 Download Mod)
    6. Güvenlik Duvarı Seviyesi kısmından oluşturduğunuz seçeneği seçin.
    7. MAC filtreleme kısmını seçip Yeni butonuna tıklayın.
    8.
    Kural Adı: Daha sonra görünce hatırlayacağınız bir isim.
    Kaynak MAC Adresi: PS4'ünüzün MAC adresi. (Ayarlar>Ağ>Bağlantı Durumunu Görüntüle kısmından görebilirsiniz.)
    MAC adresi hedef köprüsü: Modeminizin MAC adresi. (Modeminizin arayüzünde soldaki menüde Durum>Aygıt yolunu izleyerek öğrenebilirsiniz. Bkz. Fiziksel adres)
    Zaman Kontrolü: Seçili
    Başlangıç zamanı: 02:00 (Gelişmiş>SNTP yolunu izleyerek modeminizin o andaki saat ayarını bulabilirsiniz. Türkiye saatinden ileri ya da gerideyse ona göre ayarlayın. Örneğin: 1 saat geri ise 01:00)
    Bitiş zamanı: 08:00 (Başlangıç zamanı'ndaki olay bunun için de geçerli.)
    Geçerli gün: Size kalmış bir şey. Her günü seçebilirsiniz.
    Öncelik: 1
    Durum: Kabul Et

9. Bu bilgileri girdikten sonra Gönder butonuna tıklayın.
    10. Tekrar Yeni butonuna tıklayın.
    11.
    Kural Adı: Daha sonra görünce hatırlayacağınız bir isim.
    Kaynak MAC Adresi: PS4'ünüzün MAC adresi. (Ayarlar>Ağ>Bağlantı Durumunu Görüntüle kısmından görebilirsiniz.)
    MAC adresi hedef köprüsü: Modeminizin MAC adresi. (Modeminizin arayüzünde soldaki menüde Durum>Aygıt yolunu izleyerek öğrenebilirsiniz. Bkz. Fiziksel adres)
    Zaman Kontrolü: Seçili değil
    Öncelik: 2
    Durum: Reddet

12. Bu bilgileri girdikten sonra Gönder butonuna tıklayın.
    13. Güvenlik Duvarı Seviyesi kısmında İşlem: kısmından oluşturduğunuz seçenek seçiliyken Seviyeyi ayarla'yı seçip, Gönder butonuna basın.

Ayarları yapmış olduk. Bu ayarlar ile 02:00 ve 08:00 arası haricinde modeminiz PS4'e internet erişimini kapatacaktır.
    Kullanırken şöyle bir durum var; 02:00-08:00 haricinde kullanmak için Güvenlik Duvarı Seviyesi sizin oluşturduğunuz seçeneğe çevirmeden önce hangisindeyse onu seçip Seviyeyi ayarla demelisiniz. Yani normalde sizin oluşturduğunuz seçenek ayarlı olmasın. Diyelim ki saat 20:00 ve PS4 oynuyorsunuz. Güvenlik Duvarı Seviyesi ise Standart olarak seçili. Saat 23:00 oldu, PS4'ü kapatıp uyuyacaksınız. Modem arayüzüne girip Gelişmiş>Güvenlik Duvarı yolunu izleyip, oluşturduğunuz Güvenlik Duvarı Seviyesi'ni seçip, seviyeyi ayarla demelisiniz. Daha sonra kullanırken aynı şekilde modem arayüzüne girip, eski seçeneği seçip ayarla demelisiniz ki PS4'ünüz internete bağlanabilsin.

Not: Resimli anlatım en kısa zamanda eklenecek.
    Not 2: Diğer modemler için bu ayarları internette bulabilirsiniz ama yine de başka modemler için ayarlar geldikçe konuya eklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsberkelium -- 7 Mayıs 2017; 3:48:29 >

• Emek verip rehber hazırlamışsın bizede teşekkür etmek düşer :)
  • yigit355 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atladiginiz bir konu var. ps4 dinlenmeye alindigi sirada internete erisemezse, erisim acildiginda indirmeye kendi kendine baslamaz. Fanlari da kapatip tamamen uyuyacaktir ps4. Erisim geldiginde de uyanmaz, uykudayken psn uzerinden tetikleme gelmedigi surece (oyun update'i veya web store dan yeni bir icerik indirme talimati vermek gibi) indirmeye gecmez.

Soyle bir sey olabilir. Erisimi tamamen kapatmadan, saat 2'ye kadar max 10 kb/s indir, saat 2de full hiza gec, 8 de tamamen erisimi kapat gibi bir sey yapilirsa bu olur. Ps4 un uykuya gecmeden en azindan damla damla da olsa bir erisim gormesi gerek ki indirme modunu kapatmasin uyurken.

Boyle bir ayar modemde varsa boyle yapin. Eger yoksa sony zamanlamayla ilgili bir sistem guncellemesi yapmadigi surece pek sans yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 7 Mayıs 2017; 14:48:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps4 üzerinden makine boştayken şu kadar saat sonra makineyi kapat seçeneğini ya da işlem yapmazken şu kadar saat sonra kapat seçeneği seçilebilir. Bu daha mantıklı
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz konuyu denedim. Örneğin saat 01:50'de indirme başlattım. PS4 modeme bağlandı ama IP alamadığı için bir hata mesajı vermedi indirme. Dinlenme moduna aldım ve saat 02:05 olduğunda açtım. İndirme tamamlanmıştı. Tabi ayarlardan boşta iken ne zaman kapanacağını iyi ayarlamak gerekiyor.

Edit: Yanlış yazdım. IP alıyor ama internete erişemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsberkelium -- 7 Mayıs 2017; 15:58:29 >
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle en iyi yöntem bu olur, bir deneme yapayım, teşekkürler
  • Anlatım için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-8 arası sadece intirmet yetmiyor. birde modemi resetlemek gerekiyor diye biliyorum doğru mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.