Şimdi Ara

2-8 arası indirdiklere kotaya işlenenler mutlaka baksın /04.05 Güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
8.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla 2-8 arası indirilenlerin kotaya işlenmeyeceği konusunda yanlış bir algı söz konusu. İndirilen bütün veriler kullanıma(kotaya) mutlaka işlenir. İSS lerin indirilen bu verileri yok sayması gibi bi durum söz konusu değil. Yasal olarakta pek mantıklı görünmüyor.

Kendimden örnek vermek istiyorum. TTnet Roketi biliyorsunuz 24 saat boyunca 100 mbit hız verip AKN kotasına işlemiyor. Örneğin kullandığım pakette 75 gb AKN kotası olmasına rağmen ben ayın ilk günleri henüz 15 GB akn kotası kullanmışken roketi açıp 150-200 GB indirme yapıyordum. Bu veri miktarı her halükarda kotaya işleniyordu. Örneğin benim kotam 15 GB den 200 GB ye çıkıyordu. Buna rağmen hızım düşmüyordu. Hızım ben AKN kotasından kullanmadığım 60 GB yi kullandığım zaman yani toplamda 260 GB olduğu zaman düşüyordu. Büyük ihtimalle sistem 2-8 arasında yapılan toplam indirmeleri farklı bir yere işleyip toplam kotadan çıkarıp ona göre hız düşümü yapacak.(Toplam kullanılan kota - 2-8 arası kullanılan Kota) Bu işlem ne zaman akn kotasını geçti mi hız düşümü uygulanacak.

Tabiki olması gereken kota sayfasında toplam kullanım miktarının 2 ye ayrılıp gösterilmesidir. 2-8 arası ve diğer saatler şeklinde 2 farklı bilgilendirme ekranı olması ve AKN yi geçip geçmediğimizi bu diğer saatler kısmına bakarak görebilmemiz gerekir.

Asıl bununla ilgili tepkimizi dile getirmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Eminim benim gibi çoğu arkadaş dün geceden AKN kotasının yarısından fazlasını indirmiştir. Yarın sabah kotayı geçince hızın düşüp düşmediğini bizzat tekrar bu konuya yazarım. Şu an için en mantıklısı 1-2 gün daha sabretmek

2 Mayıs düzenlemesi:
    Arkadaşlar modemi resetledim ve kotama baktım 73 GB görünüyor. Kullandığım pakette AKN kotası 50 GB. Şu an herhangi bir hız düşümü yok.
    3 Mayıs düzenlemesi:
    Bu ayki kotam 109 GB a ulaşmış durumda. Herhangi bir hız düşümü yok.
    4 Mayıs düzenlemesi:
    Kota 150 GB oldu herhangi bir hız düşümü yok arkadaşlar. Ancak indirdiklerinizi mutlaka not alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hükümran -- 4 Mayıs 2017; 11:29:56 >

• deneyelim o zaman sadece geceleri indirerek 50 gb dolduracağım hızım düşmezse dediğin doğru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • söylediğin çok mantıklı. roket ile 24 saat sınırsız indirme yapıyorsun ve kotaya işliyor. neden buda işlemesin ki. yalnız söylediğin gibi kota sorgulama ekranında ayrı ayrı bilgilendirme olmalı. olmalı ki gece ne indirdiğimizi bilelim :)

• ttnete ulaşıp bu konu hakkında teyit alan oldu mu ben ulaşamıyorum
  • Bekliyoruz hadi bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: nietzsche55

ttnete ulaşıp bu konu hakkında teyit alan oldu mu ben ulaşamıyorum

Birisi ulaşmıştı gece 2-8 arası kullanım akkye sayılmayacakmış.

• quote:

2-8 arası indirdiklere kotaya işlenenler mutlaka baksın /04.05 Güncelleme

bir arkadaş ulaşmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @kif1905 -- 2 Mayıs 2017; 13:19:23 >
  • Çok mantıklı geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türknet kullanıyorum. Benim kullanım da işledi. Akk miktarını geçtiğim için hızım düşürüldü. Bakalım ne zaman düzelecek.
  • ErrorVerenHesapMakinası kullanıcısına yanıt
    Hmm ttnet roket gibi yani tesekkurler
  • Söylediklerinize katılamıyorum.

Ben türksat'ta uykuyok paketi kullanıyorum ve gece yaptığım indirmeleri kotada işlenmemiş görüyorum.

Veya işleniyor ben göremiyorum?

• uydunette uyku yok ve nitro paketlerini kullandıktan sonra indirilenler kotaya işlemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ore

Söylediklerinize katılamıyorum.

Ben türksat'ta uykuyok paketi kullanıyorum ve gece yaptığım indirmeleri kotada işlenmemiş görüyorum.

Veya işleniyor ben göremiyorum?

Onlar akk için kalan kotayı gösteriyor.Türk telekom ise toplam kullanımı gösteriyor.

• az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm. ben aradığımda beni bekletip üstlerinden bilgi aldı bu konuda ve bana şu bilgiyi iletti: şu an online işlemlerde gördüğünüz toplam kullanım miktarıymış. bizim şu an güncel sistemlerimizde zaten 02-08 arası kotaya işlemiyor dedi ve çok kısa bir sürede online işlemlerdeki gözüken bilgi de düzeltilecek dedi. inşallah çok uzatmadan, akılları bulandırmadan hallederler.
  • ay sonu mantığıyla çalışıyor olabilir. ay sonu nasıl saat 12den önce interneti kapatmazsanız bir sonraki aya kota yazıyor. bunda da saat 2 den önce kapatıp açmazsanız 2 den önce inenlerle beraber kotaya ekleniyor olabilir. bence en garanti interneti saat 2yi 10 geçe kapatıp açın öyle sömürün. 8den 10 dakka önce de kapatın neti.

• quote:

Orijinalden alıntı: thrashead

ay sonu mantığıyla çalışıyor olabilir. ay sonu nasıl saat 12den önce interneti kapatmazsanız bir sonraki aya kota yazıyor. bunda da saat 2 den önce kapatıp açmazsanız 2 den önce inenlerle beraber kotaya ekleniyor olabilir. bence en garanti interneti saat 2yi 10 geçe kapatıp açın öyle sömürün. 8den 10 dakka önce de kapatın neti.

02.00 da reset attım 2gb indirme yaptım tekrar reset attım ama işlemiş,,
  • thrashead kullanıcısına yanıt
    Modemi 02.01 de açtım 07.55 de kapattım ama yine de işledi. Büyük ihtimalle hesaplama kısmını daha yapmadılar. O yüzden böyle oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz yine 10ar dakikalık farklarla yapın saatleri. onların saatine uymazsa yine ekleyebiliyor olabilirler ama tabi anladığım kadarıyla onlarda 2-8 saatleri arası kısmı ayrı gösterecekler ileride. anladığım bu atılan mesajlardan. bakalım. dün benim 3mbitti 8mbit olmadı umarım kotam dolduğunda 8mbit olur bundan sonra. öyle olursa zaten gece gündüz farketmez.
  • Dediğin mantıklı ama ben Kablonet kullanıyorum bana işledi, bazı arkadaşlara işlemedi onu ne yapacağız?
  • Anladığım kadarıyla ISS ler kendini henüz yeni sisteme göre hazırlamamış ya da hazırlamak istemiyor. Biraz bekleyip görelim bakalım. En azından bu sorunun Mayıs ayı içerisinde çözülmesi gerek. Eğer çözülemiyorsa biz müşteriler olarak hep birlikte haklı olarak tepkimizi ortaya koymalıyız !
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.