Şimdi Ara

## 2.6GHz'de Çalışan Phenom 9950 Ufukta Göründü ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    oc ile=yanık psu yada 160w falan galiba
    bu nedir böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F5323DB8 -- 17 Haziran 2008; 21:48:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

AMD'nin az dilini yakmayan, çokça deneyim yapmasını sağlayan Phenom serisinin son ürünüdür...

AMD için en hayırlısını diliyorum ve istiyorum. Çünkü çok seviyorum. 45nm ile gelecek Deneb çekirdekli , 6MB L3 bellekli ,3.2 Ghz saat hızlarına yaklaşan AM3 yapısına sahip olacak, yani şu anki Phenom'ların abisi, babası durumunda olacak...

AMD'ye başarılar diliyorum. YOLUN AÇIK OLSUN AMD !

Eylül ya da Ekimde yeni Amd sistem kurmayı planlıyordum ama yeni işlemcileri beklesem mi demeye başladım. İnşallah AM3 soketle gelecek olan yeni işlemciler Phenom`dan iyi olur zira ciddi ciddi Amd-Ati sistem kurmak isterim. Uzun süre kullandığım ve memnun olduğum bir ikilidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hacı_17_17

umarım iyi işler başarır AMD

• uzun zamandır amd 45nm ye gecsin diye bekliyorum,bu bekleyis birazdaha uzicak anlasılan.

ben intel e gecmemek icin elimden geleni yaptım,ama amd ninde kıcını kaldırması gerekiyor artık,ati yi aldıktan sonra vga cephesinde yukselise gecti ama asıl isini unuttu gibi geliyor bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nehalem

AMD Phenom'lar OC. olamamaları ile ünlüdürler yani ümitlen me . Hiç bir donanım sitesinde ben daha şöle adam akıllı OC. denemesi yapılanını görmedim.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=344411

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=339861

kapak oldu ama olsun.

Nick'indeki işlemciyide görücez bakalım 4000 mhz oc olacakmı olmayacakmı.Intelcisin anladıkda mantıklı yorum yap nehalemdede imc olacak görecez bakalım ocyi nehalemde.

Buda 3.5 ghz phenom testi.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=183025

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 17 Haziran 2008; 22:40:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

quote:

quote:

140 wat tdp ile ebemde saat frekansını artdırır

Nehalem'in çektiği WATT değerine bakın, ebe,dede, nine gibi ailevi kavramları öyle ortaya atın !!!

TDP çekilen güç değil dir ısıl güç dür yani ısıya dönüşen enerjidir bu yüzden daha fazla ısınır işlemci AMD eğer önceki phenomlar gibi 125 wat TDP ile 2.6ghz e çıksaydı bu bi gelişme olurdu ama durum böyle değil hiç bi teknik iyileşme sözkonusu değil tamamen kaba kuvvet ile saat frekansını arttırmışlar

Bilip bilmeden atma be kardeşim q6600'ün var diye amdye çamur atmanın alemi yok nehalem diyorsunuz nehalem şu anki 45nmlik penryn'lerden daha fazla watt çekiyor git anandtech'in sitesine bak.

Ayrıca 140 watt diye kesin bir şekilde 140 watt çekecek anlamına gelmez 125 wattlık x2 6400 tam yükte 102 watt çekiyor prime95 ile.

Benim eski 89 wattlık x2 3800 bile tam yükte 60 watt çekiyor bi araştır internetten.

Ayrıcaaa bu tdp değerleri oem üreticiler içindir net çektiği wattı göstermez sadece oemler için gerekli psu'ları kullanmaları için verilen değerdir.

Ve tamamen kaba kuvvetle arttırılan bir olayda değil öyle olsaydı hemen piyasaya çıkardı bunun stabilite testi cartı curtu var bi b.k bilmeden atıp tutmayın ne biliyorsunuz siz be.Bilgisayarda internete girip oyun oynayıp bilgisayardan anladığınızımı sanıyorsunuz.Bi şeyden haberiniz yok daha.Öğreninde gelin.
  • bence soldaki 2.6 az bile sorun değl ama sağdaki gpu-z 800 shader diyoro nasıl oluyor la? bir sitede 40 aha bunda 800 hangisi doğru?
  • bu işlemci 10*266 olmayacakmıydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

quote:

quote:

140 wat tdp ile ebemde saat frekansını artdırır

Nehalem'in çektiği WATT değerine bakın, ebe,dede, nine gibi ailevi kavramları öyle ortaya atın !!!

TDP çekilen güç değil dir ısıl güç dür yani ısıya dönüşen enerjidir bu yüzden daha fazla ısınır işlemci AMD eğer önceki phenomlar gibi 125 wat TDP ile 2.6ghz e çıksaydı bu bi gelişme olurdu ama durum böyle değil hiç bi teknik iyileşme sözkonusu değil tamamen kaba kuvvet ile saat frekansını arttırmışlar

Bilip bilmeden atma be kardeşim q6600'ün var diye amdye çamur atmanın alemi yok nehalem diyorsunuz nehalem şu anki 45nmlik penryn'lerden daha fazla watt çekiyor git anandtech'in sitesine bak.

Ayrıca 140 watt diye kesin bir şekilde 140 watt çekecek anlamına gelmez 125 wattlık x2 6400 tam yükte 102 watt çekiyor prime95 ile.

Benim eski 89 wattlık x2 3800 bile tam yükte 60 watt çekiyor bi araştır internetten.

Ayrıcaaa bu tdp değerleri oem üreticiler içindir net çektiği wattı göstermez sadece oemler için gerekli psu'ları kullanmaları için verilen değerdir.

Ve tamamen kaba kuvvetle arttırılan bir olayda değil öyle olsaydı hemen piyasaya çıkardı bunun stabilite testi cartı curtu var bi b.k bilmeden atıp tutmayın ne biliyorsunuz siz be.Bilgisayarda internete girip oyun oynayıp bilgisayardan anladığınızımı sanıyorsunuz.Bi şeyden haberiniz yok daha.Öğreninde gelin.

keşke sanada nasıl insan olunur linki verebilsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: Nehalem

AMD Phenom'lar OC. olamamaları ile ünlüdürler yani ümitlen me . Hiç bir donanım sitesinde ben daha şöle adam akıllı OC. denemesi yapılanını görmedim.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=344411

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=339861

kapak oldu ama olsun.

Nick'indeki işlemciyide görücez bakalım 4000 mhz oc olacakmı olmayacakmı.Intelcisin anladıkda mantıklı yorum yap nehalemdede imc olacak görecez bakalım ocyi nehalemde.

Buda 3.5 ghz phenom testi.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=183025

Tamam saygıdeğer arkadaşım kapağını gördük de vermiş olduğun linkdeki CPU Q6600'u ne kadar zorlayabilir.Bi arkadaş Rampage Formula ile 3.9Ghz yapmış koy bakalım yan yana nolcak.Bunun Intel'cilik le alakası yok ben niye daha iyi performans sunanı varken düşüğünü alayımki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Division BeLL

Çarpan 13 mü ilginç acaba oc potansiyeli nasıl olur bunun...

Zaten 140 watt harcıyo birde oc olursa işler karışır!!!
  • AMD bırak artık bu rezil phenomu ya.

Yıllardır AMD kullanıyorum ama artık gıcık olmaya başladım. Ya adam gibi ne performans veren ne de sorunlardan kurtulabilen bir mimaride bir işlemcide ısrar etmek anca mevcut müşterilerini kaybettirir.

Üret adam gibi işlemci artık. Bırak hurdayı yep yeni bir şey yap.

Bıktık ya. Nedir bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

AMD bırak artık bu rezil phenomu ya.

Yıllardır AMD kullanıyorum ama artık gıcık olmaya başladım. Ya adam gibi ne performans veren ne de sorunlardan kurtulabilen bir mimaride bir işlemcide ısrar etmek anca mevcut müşterilerini kaybettirir.

Üret adam gibi işlemci artık. Bırak hurdayı yep yeni bir şey yap.

Bıktık ya. Nedir bu.

Hurda mı? Abartmayın isterseniz. Başarım olarak intel Q serisine yetişemiyor ama iyi fiyatlarla bence gayet iyi işlemciler olabilir. Mimari değiştirmekte o kadar kolay bir iş değil ayrıca. He deyince bugünden yarına değişmiyor malesef bazı şeyler. Ayrıca default hızlarda Q6600 kadar başarım gösteriyorki bu bence son derece yeterli şuan için. Tabiki daha iyi yapması iyi olur ama ofis ve çizim bürolarında bence gayet iyi iş yapar amd tabanlı anakartlar ile. Sadece watt değeri biraz yüksek olmuş ama bunun yerine 9750 (fiyatıda uygun olursa) çok iyi bir tercih olabilir.
  • GPU-Z'de bir yanlışlık var sanırım bellek GDDR5 ama saat hızı 900 MHz
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.