Şimdi Ara

2,5 yıldır Atina'da yaşıyorum, sorularınızı alayım? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
14
Favori
30.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben 4 gun polanyaya geldim (yer biraz farklı ama) burda bi kızla tanıştım ne hakkında konusabilirim bu yabancıların muhabnetleri biraz farklıda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rukaplan

Merhaba.

Piyasayı, fiyatları öğrenme adına yunanistanda burdaki gibi hepsiburada tarzı site var mı.

Skroutz
  • Emrekp E kullanıcısına yanıt
    daha önce hiç kızla tanışmadın mı? buradakilerle ne konuşuyosan onlarlada konuş..
    havadan sudan okul eğitim dans muzik eğlence güldürmelik şeyler filan.

leh kızları iyidir çok cins birine gelmediğin sürece..
    antalya ya kesin gelmiştir ya da gelen tanıdıkları vardır..
    oradan yürürsün olmadı..
  • Teşekkürler Mert
  • h_tunc kullanıcısına yanıt
    burada gençsen bir çok şey indirimli hemde öyle %15 falan değil %50.
    mesela feribotlarla adalara gitmek istersen öğrenci kimliğini göster kap %50 indirimi :)
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    public.gr > bizdeki teknosa, bimeks ve d&r karışımı bir yer. baya popülerdir.
    http://www.lidl-hellas.gr/el/index.htm > bizdeki migros gibi.
    http://www.brandsgalaxy.gr/ > bizdeki markafoni, trendyol gibi.

daha spesifik bişey arıyorsan, onu da bulurum :)
  • abi sakin olsana sen ya :D
    din konularına fazla bulaşma, onun dışında yardır, avrupalılar bizim kültüre hayrandırlar, sen ne anlatsan dinlerler.
    biz türkiye'de şöyle yaparız, böyle yaparız de geç :)
  • Bunca zamandır sormayı unutuyorum. Sen hangi üniversitede okuyorsun ve okuldan memnun musun? 2 yıl sonra ben de üniversite tercihi yapacağım, o yüzden soruyorum.
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    TEI of Athens'deydim ben. Okul bizim tarz bölümler için (sosyal bilimler) yeterli. University of Piraeus'ta fena değil ama merkeze uzak :)
  • Expungee kullanıcısına yanıt
    Anladım. Bizim komşunun kızı da orada okuyor. Atina bana çok uzak olduğu için (otobüsle 10 saat) Selanik'i düşünüyorum, Aristotle University of Thessaloniki'yi. Zaten istediğim bölüm de (elektrik ve bilgisayar mühendisliği) sizin okulda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 29 Nisan 2016; 15:12:01 >
  • tekrar merhaba arkadaşlar.

bu sıralarda bankamatiklerden 60 euro üzeri çekebiliyor muyuz turist olarak.

bir de halkbank veya ziraat bankamatik kartları için anlaşmalı banka var mı?. şubeye de sorcam da emin olmak adına.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expungee

burada gençsen bir çok şey indirimli hemde öyle %15 falan değil %50.
    mesela feribotlarla adalara gitmek istersen öğrenci kimliğini göster kap %50 indirimi :)

TR üni kimliği ile indirim kazanabiliyor muyuz ? hangi adalara sabah gidilip akşam üstü dönülebilir ?
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı. Bana Selanik hep 3. kalite bir şehir gibi geliyor eğitimde.
    Bizim buradaki bir çok profesör Girit'te yapmış yüksek lisansını, doktorasını.
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    rüka senin sorularını çok seviyorum, çok halktan soruyorsun :D
    60 euro limiti kalktı, ama görünmez limit olabilir tek seferde 500'ü falan deneme :)
    ziraat, her bankada çalışıyor.
    halkbank sadece national bank of greece'de çalışıyor. denendi. %100 çalışıyor :d
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Çok dandik bir üniversite değilse (istanbul, ankara, izmir, bursa dışındakiler) sıkıntı olabiliyor. Ben bunun öğrenci kimliğine inanmıyorum falan diyorlar. Adam gelmişti Kırşehir Üniversitesi'nden üzerinde ingilizce tek kalem yazı yok, kadın inanmamıştı mesela.
    TR kimliğiyle ancak %5-10 alırsın, çok fazla talep olduğundan artık eskisi gibi olmuyor.
    En mantıklı Kos adası var, şu sıralar biraz Suriyeli, Afgan falan kaynıyor, Kos iyidir ama şu aralar güvensiz yer.
    Rodos ve Kaliymnos şimdilerde yıkılıyordur. 35 euroydu en son Bodrumdan. İzmir'den 60 Euro. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expungee -- 20 Ağustos 2015; 20:39:23 >
  • Dostum merhaba

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, geçen hafta Atina'dan iş teklifi aldım. Çağrı merkezi. Aylık 950 euro net maaş öneriyorlar. Yıl içinde bazı extraları da var. Vize, çalışma izni, otel masrafları yol parası gibi şeyleri de ödeyecekler. Sormak istediğim bu para ilk etapta geçinmek için yeterli midir? Kira-yol-yemek vb temel şeyleri karşılamaya yeter mi? Birkaç yerden daha araştırıyorum eğer olumlu sonuçlar alırsam haftaya atlayıp gideceğim Atina'ya.

Teşekkürler

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • hala orda mısın
  • Mükemmel bi' konu olmuş. Kolay gelsin
  • Hocam hala Atinadamısın.
    Bir kaç sorum olacaktı.
    Yılbaşında Atina Nasıl olur.tavsiye Edermisin.
    Otel olarak hangi bölgeleri önerirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklegend -- 7 Kasım 2015; 13:48:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Ocak Sonu Şubat başı gibi düşüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.