Şimdi Ara

2.5” SSD yerine PCI disk tavsiye eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bi sistem yapıyorum, 2.5” lik SSD ler yerine PCI disk kullanmak istiyorum, transfer değerleri inanılmaz yüksek görünüyor. Fiyat performans olarak Intel 660p NVMe PCIe M.2 1TB ürününü buldum. Dikkat etmem gereken bir şey var mı? İlk defa kullanıcam.

Tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• NVMe disklerin performansları sanıldığı gibi değil. O hızlar büyük boyutlu tek dosyalar için geçerli, farklı boyuttaki dosyalardaki performansları ise SATA SSD'lerden çok farklı değil. NVMe alacaksanız anakartın hangi tür M.2 key'i (B, M, B+M) desteklediğinden emin olun.
  • Standart multimedya ve oyun PC kullanıcısı için hissedilir bir fark yok. Sürekli dosya aktarımı yapanlar için faydası var, birde bazı render uygulamalarında biraz daha hız avantajı oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Msi B450 tomahawk M2 desteği sunuyormuş baktım şimdi,
    Seçtiğim kart ise adata xpg sx6000 pro

adobe premier pro ile Video da işliyorum, iyi bir kombinasyon oldu mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 4 Haziran 2020; 17:26:33 >
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    NVMe ile Premiere'de en fazla seeking yaparken görüntü biraz daha akıcı olabilir, çok videolu/track'li projeler biraz daha hızlı açılabilir o kadar. NVMe kullandığım halde bazı projeler (çok sayıda track,efekt) ağırlaştığından RAM drive kullandım yani videoları RAM'den yükletmeme rağmen Premiere'de bir şey değişmedi. Premiere'i hızlandıracak şey CUDA destekli Nvidia GPU'lardır bu da sadece CUDA kullanan efektler için geçerli.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Özetle Fazladan +200 civarı fark verip pci almaya gerek yok mu diyorsunuz

• Intel 660p iyi bir nvme ssd değil.

Bütçe çok sorun değilse 970 evo modelini inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 5 Haziran 2020; 20:1:7 >
  • Sürekli yüksek boyutlu dosya transferi yapmayacaksanız tamamen gereksiz masraf olarak görüyorum. Tek avantajı kablo derdinden kurtarması ve yüksek boyutlu dosya aktarımında fayda sağlaması.

• Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    Videoyu gönderdiğiniz iyi oldu, zaten piyasada kalmamış intel şuan.

Maalesef o kadar bütçe ayıramıyorum 970 için Adata XPG S6000 Pro buldum, uygun fiyatlı. Onu da biraz inceleyeceğim.

Fakat üstteki arkadaşın da bahsettiği aralarında kayda değer bir fark olmaması durumu beni yeniden klasik 2.5"lik SSDlere itecek gibi görünüyor.

Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.
  • relling R kullanıcısına yanıt
    Alternatif SSD öneriniz var mıdır bana bu ayarlarda 2.5" klasik olanlardan?
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    Samsung 860 eve serisi iyidir. Bunun dışında yazma ömrü dışında çok farkederek bir şey yok. Adata su650 serisinde sıkıntı vardı ben 128gb versiyonunu 1 senedir kullanıyorum ama sıkıntı yaşamadım.Adata bunun yerine su630 serisini çıkardı. Sandisk ve kingstonda iyidir. Tavsiyem fiyatlara vs bakıp bütçenize göre seçiminizi yapın. İnternetten sorun yaşamış kişiler varsa yorumlarına dikkat edin yeterli bence.

• relling R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorumlarınız için. kıyaslama benchmark f/p hepsini analiz ettikten sonra şu ürüne karar verdim, kargoda: Adata XPG SX8200 Pro 512 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 10 Haziran 2020; 21:23:1 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.