Şimdi Ara

2.5 AYDIR ŞEKER TÜKETMİYORUM (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
43
Favori
65.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tebrikler hocam protein tozunu zehir görüp çayına 4-5 şeker atan ülkemizin sizin gibi insanlara ihtiyaç var. Katılıyorum şeker=zehir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle katılıyorum. şeker fakirin kokainidir

canan karatay hocanın kitaplarını okuyun.

ve buğday göbeği kitabını okuyun.

Buğday/Gluten . ve Şekeri bırakınca insan o kadar rahatlıyor ki....
  • şekeri bırakalı 6 yılı geçti sanırım. tam bırakmak denir mi bilmiyorum. şöyle bir karar almıştım, çaya şeker yok(günde ortalama 25 ince belli bardak 2 şekerli içerdim.), şekerli içeçeklerin tamamı yasak(kola,meyve suyu-taze sıkılmışlar dahil), ekmeği normal günlük tüketimimin 1/3' üne düşürdüm(günlük çeyreğin yarısı kadar şimdi), prinç pilavını da denk geldikçe 1-2 kaşıkla sınırladım.
    bunların dışında kalan her şeyi yiyorum(abartmadan,şeker=zehir bilinciyle).
    Rahatım...
  • Açtığın konuyu hatırlıyorum çok güzel yapmışsın.Bende birakabildigim kadar bıraktım.Su pasta tatlı onlarida ara da bir yiyorum tam bıraksam süper olacak.Ekmegi bırakırsam sağlıksız şeyleri bırakmış sayılırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • R.Karaeski kullanıcısına yanıt
  • bazen çaya şeker atmayı unutuyorum o kadar koyuyorki anlatamam yani
  • Üzerinize afiyet az önce Torku'ya kaşıkla daldım. Yarıya yakınını lüplettim. Bu olaydan 2 saat kadar önce de 4 adet baklava yemiştim. Tatlı olmazsa ben yaşayamam.

• Siz yemeyin biz yeriz.

• Şekeri normalde sevmem çok nadir ama özelikle arada kahvenin yanında bitter çikolata seviyorum özellikle %80 kakao alırım.

• Şeker vücudun ihtiyacı diyenler neyin kafasını yaşıyorsunuz? İnsanlar için hayati olan makrolar protein ve yağlardır sadece. Karbonhidrat alınmadan gayet sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Ha ama yinede karbonhidrat almak mantıklıdır günlük hayatımız açısından. Ama karbonhidratı kompleks karbonhidrat kaynaklardan almalıyız. Aslında şeker ve karbonhidrat vücut için aynı şey diyebiliriz ama şeker glisemik indeksi yüksek olduğu için insülini bir anda yükseltiyor, buda arkadaşların dediği gibi uzun vadede diyabetin tetikleyicisi tabi genetik yatkınlığınız varsa.

Sonuç olarak şekeri öyle hiç yememeliyim gibi bir şart koşmak gereksiz arada canınız isteyince yiyin fazla abartmamak koşuluyla.

• Eskiden şekerin zararsız çünkü doğal bir ürün olduğunu düşünürdüm. çünkü kamıştan pancardan çıkıyor, gayet doğal gelirdi bu.

Ama biz tatlı içindeki şekerle günde 2-3 tane meyve tüketerek almamız gereken şekerin 10 mislinden fazlasını almış oluyoruz.

Böyle düşününce de hiç zararsız doğal bir şey olmadığı anlaşılıyor. gayet net.

Meyve tüketin ama aşırıya gerek yok. Şeker zararlıdır.
  • Bizim kayın peder emekli günde tek başına 3 demlik çay içiyor su bardağında ve içine 3 şeker atıyor her demlikte yaklaşık 5 bardak çıksa 15 küp şeker günde 45 küp şeker şaka gibi fotosu olsa da göndersem yüzündeki bütün kılcal damarlar gözüküyor kıpkırmızı olmuş artık yüzü bi de sarma sigara içiyor en az 2 paket, evlenmeden önce eşime dedim bu adam içiyor dedim bak haberiniz olsun alkolik kırmızısı dedim o surat fazla yaşamaz dedim , yok dedi alkol ağzına sürmüyor 3 yıl geçti kayın peder şeker hastasıymış damarlar tıkanmış kaç kere kriz yaşadı bi biz biliyoruz doktor diyor attığın her küp şeker için ömründen 1 gün gidiyor haberin olsun dedi.. Sonuç hala şeker atıyor çaya .
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeacefulBoy

Kardeşim kahvaltıda her sabah;

-En az 2 yumurta( tavsiyem 3) (haşlanmış)

-En az 10 zeytin

-4 kibrit kutusu kadar peynir

-4 dilim ekmek

-1 adet dilimlenmiş domates ve salatalık

-Sucuk

-Sosis, salam( tavsiye etmem ama Şekerli ürünlerden 1000 kat sağlıklı)

-genellikle 400 ml süt veya çay( herhangi bir çeşit)

-yarım kibrit kutusu tereyağ

-Pekmez

-Yeşillikler( maydonoz, roka vb.)

Hocam anlayacağınız rafine şeker içermeyen herşeyi yerim.

Ekmek rafine sekerin kralini icerir. O ekmeklerin yapildigi un ve hamur islenmis bugdaydir ya da cavdar olsun fark etmez. Dilim Ekmekteki seker orani cay sekerinden yuksek istersen arastir.

Ekmek simit bunlardan kacin.

Daha da kilo verirsin miden kuculmeye basladimi aclikta hissetmezsin zamanla.

• ice tea ,gazoz , kola ,fanta, gibi şeyleri bıraktım.daha doğrusu ayda 1 kutu kolaya düşürdüm. çayada şeker atmıyorum.

Etkisini görebilmek mümkün. Bunun gibi başka çok az tüketilmesi gereken besin-içecekler varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeacefulBoy

quote:

Orijinalden alıntı: CulvertonSmith

Hocam iyi guzel de
    Balcilar kisin arilari birakmiyorlar ki Onlara Glikoz Surubu yedirtiyorlar (Karadenizli Balci agzindan kacirdi satarken )

Aynen öyle; arıların önüne toz şeker serpiyorlar arılar şeker topluyor. Bu yüzden bal önermem. Pekmezi eksik etmeyin sofranızdan ama.

Hocam hangi pekmez markasını tavsiye edersin Bim dekini tüketiyorum ben

• Sütlaç ta mı yemeyelim ? 😄

• Bu sekeri biraktiran filmin adi nedir acep ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arel Ira

Bu sekeri biraktiran filmin adi nedir acep ?

Belgesel hocam

İsmi the sugar

• Cok tesekkur ederim hocam

• Ekmek de yemiyorsun yani?
    Ekmek de yemiyorsan bu etkinin sebebi sırf ekmek yememen bile olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.