Şimdi Ara

2.300 TL asgari ücret in olduğu ülkede 17.000 TL taksitle Mercedes satılıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mesela cls400 1.9 m TL.400 kusurune kredi veriyorlar 36 ay onun bile aylık taksidi 17 bin TL.

Asgari ücret en az bir Mercedes taksidi kadar olmalı.Avrupa da Asgari ücret Mercedes taksidinden 2 misli daha fazla.Madem ÖTV alıp fiyatları katılıyorlar.

O halde her vatandaşa minumum 20 bin TL maaş sağlamalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 16 Eylül 2020; 10:46:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.5 sene iş gereği afrika'da yaşadım. Ülkenin hali içler acısı. 5-10 sene gerimizden gelen afrika bile türkiyeyi geçmiş durumda. Bir şey bilsende konuşmus olsan eyw diyeceğimde yok. Dolu 1 kelime konuşmamıssın.

Bu ülkede koyunlar olduğu sürece. Yapılanlar ve yaşanılan herşey millete müstehak.  

• Adamlar asgari ücretli mercedes alsın diye araba üretmiyor.

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt

Öyle bir kanun mu var sen fabrika sahibimisin yoksa akedemik kariyeri dahi olmayan işsiz güçsüz biri mi

• Asgari ücret 17 bin liramı olsun

Hep örnek olarak almanya kanada amerikayı veriyosunuz. Bizden kat kat kötü ülkeler var. Örnek afrika. Adamlar su bulamıyo su. Siz araba derdindesiniz. Herkes araba alacak diye bi olay yok. Herkes arabaya binerse toplu taşımaya kim binecek. Herkes memur olsa cafelerde bim lerde kim çalışacak. mantık lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 16 Eylül 2020; 11:2:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Adamlar asgari ücretli mercedes alsın diye araba üretmiyor.

vasıfsız garson 1 maaşla 2 jetta alır

https://www.usedcarscanada.com/en/inventory/used/2009-volkswagen-city-jetta-st-constant-quebec/17980382

pardon o da asgari ücretliler için üretilmemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

vasıfsız garson 1 maaşla 2 jetta alır

https://www.usedcarscanada.com/en/inventory/used/2009-volkswagen-city-jetta-st-constant-quebec/17980382

pardon o da asgari ücretliler için üretilmemişti.

Alıntıları Göster

Örnek verdiğiniz yer Canada :) ben Türkiye şartlarından bahsetmiştim ama sanırım yorumumu anlamadınız.

• quote:

Adamlar asgari ücretli mercedes alsın diye araba üretmiyor.

Sen bos konuşuyon.Mercedes i işçiler bile alabilir.Bentley den bahsetmiyoruz burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Sen bos konuşuyon.Mercedes i işçiler bile alabilir.Bentley den bahsetmiyoruz burada.

Alıntıları Göster

Türkiye şartlarında asgari ücretli bir insan mercedes alsın bakalım? Senin konun kadar boş değil benim söylediklerim. Ne bekliyorsun aylık 17 bin taksit değilde 3 bin lira taksit mi bekliyorsun? Ötv yüzde bilmem kaç olmuş :)

• quote:

Türkiye şartlarında asgari ücretli bir insan mercedes alsın bakalım? Senin konun kadar boş değil benim söylediklerim. Ne bekliyorsun aylık 17 bin taksit değilde 3 bin lira taksit mi bekliyorsun? Ötv yüzde bilmem kaç olmuş :)

Alıntıları Göster

Türkiye şartlarını ben mi oluşturdum? ÖTV yi ben mu alıyorum serbest gümrüğü ben mi kapattım?

Öyle şartlar oluşturduysalar aşırı vergi alıyorlarsa ona görede gelir sağlamalılar halka

• Ara sıra kafatası içindekini havalandır hava alsın.Böyle bir örnekle ülke şartlarını kıyaslamak normal değil.Ciddi sıkıntı var.

• Türkiyede bu asgari ücret çok bile. Asgari ücret bence kalkmalıda illa olacaksa 100-200 tl gibi sembolik bi rakam olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • testis geciyolar bizle..belki o 17 binide belki 12 ye bolerler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • :(

• Dark Territory kullanıcısına yanıt

Almanya bizi kıskanıyordan aşağısı afrika haline şükrete döndük. Şu an afrika değilsek Atatürkün zamanında yaptığı yatırımlar sayesinde zaten.Bu arada afrikadakiler senden fazla et tüketiyordur emin ol.

• bu neden böyle biliyor musunuz?

vakti zamanında sizin yaşınızdaki gençler (bunlardan biri de benim) okuyup çalışarak ülkeye katma değer kazandırmaktansa okulu bırakarak serserilik peşinde gezdiler, yaptıkları her işe hile hurda katmaya kalktılar. İşçi patronu kazıkladı, patron müşteriyi. Halk böyle kötü olunca tabi ki yönetimler de kötü oldu, sonuçta hiçbirini amerigadan getirmedik ülkeye; bu topraktan çıktılar.

dediğim gibi işçi patronu kazıkladı, patron müşteriyi. Memuru amiri boş durur mu? onlar da devleti soymaya kalktılar, yolsuzluk rüşvet gırla gidiyordu.

yani beyler, kısaca şunu diyorum;

siz de böyle hiçbir iş yapmaz sadece hayıflanırsanız; siz de çocuklarınıza böyle bir dünya bırakacaksınız. bu düzen hiçbir zaman değişmeyecek.

boş yere o parti bu parti vs diye yönetenlere kızmayın. bütün bunların sorumlusu halktır halk.

• asgari ücret alan birinin mercedes neyine?

• Dark Territory kullanıcısına yanıt

1.5 sene iş gereği afrika'da yaşadım. Ülkenin hali içler acısı. 5-10 sene gerimizden gelen afrika bile türkiyeyi geçmiş durumda. Bir şey bilsende konuşmus olsan eyw diyeceğimde yok. Dolu 1 kelime konuşmamıssın.

Bu ülkede koyunlar olduğu sürece. Yapılanlar ve yaşanılan herşey millete müstehak.  

• Vatandaşın ne işi var BMW ile, Mercedes ile?

• Sana tek bir şey diyeceğim.

Yazık kafana , yazık kafana

Yazık kafana : yazık kafana

Yazık kafana = yazık kafana

Yazık kafana ! yazık kafana

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.