Şimdi Ara

2+1 Ses Sisteminin Doğuşu - by taka8604

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
31
Cevap
1
Favori
5.201
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> 2+1 Ses Sisteminin Doğuşu - by taka8604
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1145 Mesaj
    Sistem içeriği ;

Trafo: 2X12 V 6 Watt
    Trafo: 2X32 V 500 Watt
    Besleme: 35 A metal kılıf köprü diyot , 2X10,000uF/80 V kondansatör + 4 X 100 nF kondansatör + Bobin Filtre
    Ton kontrol : PİC16F877 + LM 1036 + 2X16 LCD Ekranlı + PIC16F84 Uzaktan kumanda ile kontrol imkanı
    Aktif Subwoofer Filtresi (60 HZ)
    STK 4050 (nominal gücü 200 W) Sub. Amfisi
    LM 3886 (nominal gücü 68 W kanal başı) Stereo Amfi
    Her kanal başına 3 SN. gecikme

Soğutucuya bağlanacak iki adet thermo switch ile 60 derece de otomatik fan ve 85 derece de tüm sistemi kapatma özelliği

Hoparlör takımı;

JBL GT-4 12" (30 cm) 250 W RMS ORJ. kabinli portlu Subwoofer (STK 4050 sürecek)

2 X Pioneer TSA 6901 250 Max. 40 W nominal (LM 3886 çifti sürecek)

Tasarım aşamasından bir resim

KUTU

KUTU

Soğutucu

Pioneer TSA-6901

JBL SUB.

TRAFO

Baskı Devre

devamı gelecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taka8604 -- 4 Nisan 2008; 12:54:46 >

|
    |

• Yarbay
    3242 Mesaj
    Projen hakkında başarılar diliyorum

bide trafoyu nekadara sardırdın 500w lık olanı
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: ASİL01

Projen hakkında başarılar diliyorum

bide trafoyu nekadara sardırdın 500w lık olanı

|
    |
    bu stk 50 w değilmi ..
    |
    |
    pt2258 i dene 6 kanal pot var. i2c ile yönetiliyor. yada 6 tane dijital pot kullan. bass tiz mid master balans 10 kanal bişey lazım sana .

16 f 877 ve 2 tane pt 2258 ile birde mavi ekran lcd koydunmuydu tam müzik sistemi.

bende pc arayüzlü smps beslemeli 6 kanal sinema sistemi üzerinde ugraşıyorum. epey bi zamana ihtiyacım var ama şu sıralar baya yogunum.

3886 seçimin güzel ve pratik. tda 7294 kullanman mute ve stand by özelliği yönünden iyi olabilirdi. üstelik 40 watt güçte kullandıgında ses kalitesi degerleri 3886 ya yaklaşır. hem daha az ısınır.

dahada geliştirebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edi_büdü -- 4 Nisan 2008; 23:06:36 >
    |
    |

• Binbaşı
    1145 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: why_living

pt2258 i dene 6 kanal pot var. i2c ile yönetiliyor. yada 6 tane dijital pot kullan. bass tiz mid master balans 10 kanal bişey lazım sana .

16 f 877 ve 2 tane pt 2258 ile birde mavi ekran lcd koydunmuydu tam müzik sistemi.

bende pc arayüzlü smps beslemeli 6 kanal sinema sistemi üzerinde ugraşıyorum. epey bi zamana ihtiyacım var ama şu sıralar baya yogunum.

3886 seçimin güzel ve pratik. tda 7294 kullanman mute ve stand by özelliği yönünden iyi olabilirdi. üstelik 40 watt güçte kullandıgında ses kalitesi degerleri 3886 ya yaklaşır. hem daha az ısınır.

dahada geliştirebilirsin

7294 çalışmamdan sonra 3886 yı denedim sesi tatminkar ettiği için 3886 yı kullanma kararı aldım. bunun yanında 7294 de stand by ve mute özelliği var 3886 da da mute özelliği var fakat bugüne kadar hiç ben bu özelliklerini kullanmadım gereği yok bana göre
    |
    |

• Yüzbaşı
    553 Mesaj
    Tasarım gerçektende güzel.Başarılar devamı bekliyorum..
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: why_living

birde fan takmakta gercekten karar lı mısın ?

evet kararlıyım ne olur ne olmaz. zaten belirli sıcaklığa gelince fan devreye gircek
    |
    |

devamı gelecek...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    hacı plaket çok iyiymiş. bursada böyle plaket bulunmuyor. bi plaket var afedersin rengi mok gibi
    |
    |

bu arada güzel olmuş eline sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerkıran -- 7 Nisan 2008; 17:05:29 >
    |
    |
    İyi forumlar...
    |
    |

Eline sağlık İbrahim.. Belki ton kontrolü için digital birşeyler kullanabilirdin. TDA serisi entegreler var, kullanımı da kolay sayılır I2C protokolü ile haberleşiyorlar. Müzik seti ve oto teyplerde kullanılıyor. İleride bu yönde geliştirebilirsin
    |
    |

Orjinalden alıntı: ASİL01

Plaket çok güzel olmuş kusursuz eline sağlık. Peki lehim maskesi falan olucakmı ? bakır zamanla korozyona uğramazmı acaba

sadece yüksek akım geçen yollara lehim banyosu yapacam
    |
    |

Orjinalden alıntı: Hazar

Lehim maskesini kim kaybetti de İbrahim evde bulacak :) Evde olacak iş değil onlar, gerçi yurtdışında satılan çözümler var ama o kadar çok uğraşıyorsunuz ki yapmaya..

Eline sağlık İbrahim.. Belki ton kontrolü için digital birşeyler kullanabilirdin. TDA serisi entegreler var, kullanımı da kolay sayılır I2C protokolü ile haberleşiyorlar. Müzik seti ve oto teyplerde kullanılıyor. İleride bu yönde geliştirebilirsin

hazar msn e gelmiyorsun okul falan yoğun herhal bir ara gelde şu konu hakkında bi konuşalım
    takaya karşılık benimde yeni bir planım var daha plan aşamasında.

ama en güzel yanı dijital kontrol ve 220v smps olacak smps si için trafo sarma derdi olmayacak.

ayrıntılı bilgi nicaleusta ondan öğrenebilirsiniz
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    hacı sen bi msne gel de hele...
    |
    |
    |
    |
    Hakikaten acayip derecede yoğunum, Internete pek giremiyorum bu yüzden alıcınızın ayarlarıyla oynamayın vay Hazar beni engellemiş demeyin ben kendimi engelledim Geleceğim yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 9 Nisan 2008; 22:09:38 >
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,546
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.