Şimdi Ara

2+1 Ses Sistemini LCD TV'ye Bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ses sistemimi pcye bağladığım yeşil uçlu çıkış ile LCD'nin hoperlör çıkışına bağlayınca sesi 100'e getirsem dahi çok az ses çıkıyor. O yüzden tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum. TV'ye bağlamak istememin sebebi ise Bilgisayarı, PS3'ü, D-Smart HD TV'Ye bağlı. Hepsinin sesini ses sisteminden almak istiyorum.
    Nasıl yapacağım hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Ses sistemin ;
    http://www.jwin.com.tr/u-jwin_a_100_21_anfIlI_ses_sIstemI-21109.html
    Bu da 42 inç LCD;
    http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LD750

Arkadaki çıkışlar ise şöyle ;

http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=100218&pid=2312
    http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=100218&pid=2321

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolidge -- 11 Aralık 2012; 21:22:59 >

• Yok mu yardım edebilecek kimse ?
  • aynı durumdayım ben de, üstelik 5+1 takmak niyetindeyim. Bildiğiniz gibi 3 giriş var PC'ler için olan 5.1 ses sistemlerinde. 3girişi dişi yuvalarla teke düşüren 3,5mm lik jak ile kulaklık girişinden takmayı düşünüyorum. Sizde zaten tek jak varsa resimlerde göremedim ama kulaklık girişi varsa ordan takmayı deneyin. Varsa daha iyi bir fikir ikimiz için de ben de yorumları bekliyorum.
  • Orta resimdeki foto başka tv ye ait sanırım diğerinden farklı ...

Tv nin kulaklık soketinden bağlarsanız tv gönderdiğiniz her türlü görüntünün sesini alırsınız ve de tv kumandasından sesi kısıp açabilirsiniz.Ben bu şekil kullanıyorum sorun yaşamıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: smallhunter

Orta resimdeki foto başka tv ye ait sanırım diğerinden farklı ...

Tv nin kulaklık soketinden bağlarsanız tv gönderdiğiniz her türlü görüntünün sesini alırsınız ve de tv kumandasından sesi kısıp açabilirsiniz.Ben bu şekil kullanıyorum sorun yaşamıyorum....

Evet farklı. Çünkü internetten buldum fakat resimdeki girişlerin hepsi bende mevcut.
    HOperlöre takınca çok az ses geliyor. Kumandadan 100 yapsam bile yeterli ses alamıyorum.
    Bağlamam gereken kabloyu önerirseniz daha iyi olur.
  • Kulalık soketler standartır zaten pc ve laptop kulaklık soketlerle aynı...Yanlız sizin ses sistemindeki anfinin arkadaki girişi bilemiyorum ama nasıl oluyrsa olsun ara soket temin edebilirsiniz....Ben 2+1 ses sisteminin sesini sona aldım sesi tv kumandasından açıp kapıyorum... bendeki sistem 30 rms olmasına rağmen 100 birimden 30 lara gelemiyorum bile ortalık inliyor ki sizin sistem daha güçlü...

Pc ye bağlamış gibi düşünün anfiden sesi sona ayarlayıp pc den sesi açıp kapatıyormuş gibi...

Pc ye bağlayınca durum nasıl o sistemii...
  • quote:

Kulalık soketler standartır zaten pc ve laptop kulaklık soketlerle aynı...Yanlız sizin ses sistemindeki anfinin arkadaki girişi bilemiyorum ama nasıl oluyrsa olsun ara soket temin edebilirsiniz....Ben 2+1 ses sisteminin sesini sona aldım sesi tv kumandasından açıp kapıyorum... bendeki sistem 30 rms olmasına rağmen 100 birimden 30 lara gelemiyorum bile ortalık inliyor ki sizin sistem daha güçlü...

Pc ye bağlamış gibi düşünün anfiden sesi sona ayarlayıp pc den sesi açıp kapatıyormuş gibi...

Pc ye bağlayınca durum nasıl o sistemii...

http://www.google.com.tr/imgres?um=1&hl=tr&tbo=d&biw=1280&bih=631&tbm=isch&tbnid=cwPbbBwYpgITdM:&imgrefurl=http://www.necipbilgisayar.com.tr/alturunler.asp%3Falt_kategori%3DSes%2520ve%2520G%25F6r%25FCnt%25FC%2520Kablolar%25FD&docid=bM5qZfszP1TDzM&imgurl=http://www.necipbilgisayar.com.tr/images/STEREO%252520-%252520LALE.jpg&w=375&h=225&ei=NHfHUPruDY-2hAfyu4DACQ&zoom=1&iact=rc&dur=1&sig=118236123760965927390&page=1&tbnh=174&tbnw=288&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:2,s:0,i:84&tx=731&ty=225

PC'ye bağladım kablo bundan.
    Fakat aynı kabloyu LCD'nin hoperlör çıkışına takınca çok az ses geliyor. Ses sisteminden sona getiriyorum daha sonra TV'den 100 yapıyorum aldığım ses çok az.

• Syn boolidge sanırım siz aynı kabloyu tv de kullanıyorsunuz....Resimde siyah uçlu kısmı tv in kulaklık çıkışınamı takıyorsunuz?Lcd dini hoparlör çıkışından kastınız nedir? Kulaklık soketimi...
  • Youtube den bulduğum bir videoda ld 750 nin kulaklık çıkışı yanda görünüyor sizin en alttaki resimde o çıkış yok sizin tv de yanda H/P kulaklık işareti olan bir çıkış varmı...
  • quote:

Youtube den bulduğum bir videoda ld 750 nin kulaklık çıkışı yanda görünüyor sizin en alttaki resimde o çıkış yok sizin tv de yanda H/P kulaklık işareti olan bir çıkış varmı...

H/P çıkışı var fakat dediğim gibi oraya takınca tüm sesleri 100'e getirsem daha çok az ses geliyor.
    TV'nin ses ayalarına girince ise Hoperlör modunda ses ayarı yapılamaz diyor.
    Ben 2+1'i nasıl TV'ye bağlayabilirim hangi çıkış kablosunu alacağım onu soruyorum.
  • quote:

Syn boolidge sanırım siz aynı kabloyu tv de kullanıyorsunuz....Resimde siyah uçlu kısmı tv in kulaklık çıkışınamı takıyorsunuz?Lcd dini hoparlör çıkışından kastınız nedir? Kulaklık soketimi...

H/P 'ye takınca ses az geliyor. Başka ne şekilde bağlarsam Ses sisteminden tam performans alarak tüm cihazlar ile sorunsuzca kullanabilirim bunu öğrenmek istiyorum.
  • Yeni fotoğrafları ekledim. Ekledğim fotoğraflar benim tv modeli ve aynısı.
  • Durum bana çok ilginç geldi...Kullandığınız ara kablo ile pc deki bağlantıya yakın ses almanız lazım... Sizdeki tv nin arayüzüne baktığım zaman lg sitesinden ayrı ses çıkışı göremedim...Optik çıkış var ama sizdeki ses sisteminde sanırım optik giriş yok sanırım...Şu şekil bir bağlantı yapabilirsiniz ama bu bağlantıda tv kumandandan kontrol edemezsiniz...Tv nin arkasındaki scart girişe hem in hem out olan aparatlardan alıp anahtarını out yaparak ; kullandığınız kablonunda her iki ucu kırmızı beyaz olan kablodan bağlayarak ses alabilirsiniz bu şekil deneyebilirsiniz..Bu bağlantıda scart standart çıkış verdiği için bas tiz ayarları sinema oyun film gibi ses efectleri kullanamazsınız ve kumandadan kontrol edemezsiniz...

Bu bağlantıyı yapmadan birde tv menüsünden yandaki veya arkadai kırmızı beyaz giriş olan soketleri out yapan bir secenek var ise dediğim aparatı almadan bağlantı yapabilirsiniz...
  • quote:

Durum bana çok ilginç geldi...Kullandığınız ara kablo ile pc deki bağlantıya yakın ses almanız lazım... Sizdeki tv nin arayüzüne baktığım zaman lg sitesinden ayrı ses çıkışı göremedim...Optik çıkış var ama sizdeki ses sisteminde sanırım optik giriş yok sanırım...Şu şekil bir bağlantı yapabilirsiniz ama bu bağlantıda tv kumandandan kontrol edemezsiniz...Tv nin arkasındaki scart girişe hem in hem out olan aparatlardan alıp anahtarını out yaparak ; kullandığınız kablonunda her iki ucu kırmızı beyaz olan kablodan bağlayarak ses alabilirsiniz bu şekil deneyebilirsiniz..Bu bağlantıda scart standart çıkış verdiği için bas tiz ayarları sinema oyun film gibi ses efectleri kullanamazsınız ve kumandadan kontrol edemezsiniz...

Bu bağlantıyı yapmadan birde tv menüsünden yandaki veya arkadai kırmızı beyaz giriş olan soketleri out yapan bir secenek var ise dediğim aparatı almadan bağlantı yapabilirsiniz...

Dediğiniz bağlantıyı denemiştim fakat gene ses alamadım.
    H/P bağlantısından aldığım ses gerçekten çok az.
    PC'de sesi 100'e getirince camlar patlayacak kadar güçlü ses veriyor ve odada durmak imkansız. 100 metre öteden ses duyuluyor. Hoperlör gerçekten çok kuvvetli fakat H/P'den neden çok az ses geliyor anlam veremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boolidge

quote:

Durum bana çok ilginç geldi...Kullandığınız ara kablo ile pc deki bağlantıya yakın ses almanız lazım... Sizdeki tv nin arayüzüne baktığım zaman lg sitesinden ayrı ses çıkışı göremedim...Optik çıkış var ama sizdeki ses sisteminde sanırım optik giriş yok sanırım...Şu şekil bir bağlantı yapabilirsiniz ama bu bağlantıda tv kumandandan kontrol edemezsiniz...Tv nin arkasındaki scart girişe hem in hem out olan aparatlardan alıp anahtarını out yaparak ; kullandığınız kablonunda her iki ucu kırmızı beyaz olan kablodan bağlayarak ses alabilirsiniz bu şekil deneyebilirsiniz..Bu bağlantıda scart standart çıkış verdiği için bas tiz ayarları sinema oyun film gibi ses efectleri kullanamazsınız ve kumandadan kontrol edemezsiniz...

PC'de sesi 100'e getirince camlar patlayacak kadar güçlü ses veriyor ve odada durmak imkansız. 100 metre öteden ses duyuluyor. Hoperlör gerçekten çok kuvvetli fakat H/P'den neden çok az ses geliyor anlam veremedim.

Alıntıları Göster

Şuan tüm çıkışları çıkartıp tekrar taktım ve ardından H/P'ye taktım ve yeterli bir ses aldım fakat yetersiz. TV'den ses ayarı yapamıyorum. Kulaklık modunda ses ayarı yapılamaz hatası veriyor. Bu durumda bass-tizz vs ayarlayamıyorum. Bu konu hakkında yapabileceğim birşey var mı ?

Birde bu yeşil uçlu jakı TV'nin Audio In(RGB/DVI) yerine takıyorum tam oturuyor ama hiç ses gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolidge -- 11 Aralık 2012; 21:39:04 >

• Pekala; tv yi hiç normal sesi yüksetme yapmayan standart kulaklıkla denediniz mi? Kulaklık soketinde ses az geliyorsa normak kulaklıkla siz sesi çok son seste çok az duymanız lazım...Ses azsa ya ayar konusu var ortada yada kulaklık çıkış bozuk.....

Evet kulaklığa jack takıldığı zaman ayar kısmı pasif olur aynı durum bendede var... Diğer dediğiniz dvı rgb in component in , zaten giriştir çıkış değil ses alamassınız...Bekli tv den çıkış olarak ayar varsa alabilirsiniz...

Dediğim gibi kulaklık çıkışını kulaklık ile test edebilirmisiniz....Ses pc dekine göre nasıl.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smallhunter -- 11 Aralık 2012; 21:50:04 >
  • quote:

Pekala; tv yi hiç normal sesi yüksetme yapmayan standart kulaklıkla denediniz mi? Kulaklık soketinde ses az geliyorsa normak kulaklıkla siz sesi çok son seste çok az duymanız lazım...Ses azsa ya ayar konusu var ortada yada kulaklık çıkış bozuk.....

Evet kulaklığa jack takıldığı zaman ayar kısmı pasif olur aynı durum bendede var... Diğer dediğiniz dvı rgb in component in , zaten giriştir çıkış değil ses alamassınız...Bekli tv den çıkış olarak ayar varsa alabilirsiniz...

Dediğim gibi kulaklık çıkışını kulaklık ile test edebilirmisiniz....Ses pc dekine göre nasıl.....

Kulaklık ile denedim ses gayet güzel. Şuan ses sistemini H/P'den bağladım ve arkadaki çıkışları çıkartıp tekrar takıp TV'yi kapattım ve açtığımda ses gayet güzel fakat PC'deki kadar güçlü değil. Buna çözüm bulabilir miyiz ? Yoksa bu şekilde kullanmak zorunda mıyım ?
    Bir de yeni bir ses sistemi alsam 2+1 veya 5+1 neye dikkat edeyim TV'deki çıkışlara göre ne ses sisteminde ne özelliği olması lazım ?

• Arkadaşlar benimde aynı sorunum var bende 4+1 ses sistemimi lg ld750 marka lcd ye bağlamak istiyorum aslında bendeki temel sorun bilgisyararımı hdmı kablosu ile televevizyona bağladım tabi görüntü ile birlikte seste televizyona aktarılıyor.Ses sistemimi bağlarayarak ordan ses almak istedim ama olmadı bende televizyona bağlayarak ses alıyım dedim ama H\P girişine takınca ses kalitesi çok düşüyor yani tamam sesi 100 e getirince yüksek ses geliyo ama sesi çok yükseltiğim için ses kalitesi bozuluyo. Acaba bana önerebiliceğiniz bir yöntem varmı ???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.