Şimdi Ara

▂ ▃ ▅ ▆ █ 2 + 1 SES SİSTEMİ TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR █ ▆ ▅ ▃ ▂

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet dostlar başlıkta belirttiğim gibi normal boyutlardaki odada bilgisayara bağlayabileceğim ağırlıklı müzik (genelde pop) azda olsa film izlemek için sizlerin önerilerini bekliyorum tizi ve bassı kaliteli ve tok çıksın istiyorum geçenlerde vatana gittim logitech z333 ve 533 sanırım ikisini dinleme fırsatım oldu 333 sanki biraz daha bass konusunda iyi gibi tizlerde çok altda kalmıyordu.

z333 almayı düşünürken nette Trust 19755 Gxt 638 Dijital Oyun Hoparlörü 2.1 ilanını gördüm 299 TL optik girişli bir ürün ,açıkcası kafam karıştı , tercihimi hangisinden yana yapmalıyım? (Ses Kartım yok ama anakartta optik çıkış mevcut Asus M5A97 R2.0) optik girişle analog arasında hissedilecek derecede baya fark varmı ?
    Aşağıdaki ürünleri kullananlar yorum yaparlarsa çok memnun olacağım.

▂ ▃ ▅ ▆ █  2 + 1 SES SİSTEMİ TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR █ ▆ ▅ ▃ ▂ Logitech Z333

▂ ▃ ▅ ▆ █  2 + 1 SES SİSTEMİ TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR █ ▆ ▅ ▃ ▂ Trust 19755 Gxt638

.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Trust un RMS değerleri Logitech e göre daha yüksek. Ama logitech in çıkış gücü Trust a göre daha yüksek. Rms değeri yüksek olan bir hoparlörden daha kaliteli ses çıkar. Ama bass konusunda logitech daha iyidir derim ben. Gene de karar senin iyi araştır öyle al.
  • Bu ikisinden de kaliteli ses bekleme ayrıntısız , boğuk ve ruhsuz bir ses istiyorsan onu bilemem tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkesterone

Trust un RMS değerleri Logitech e göre daha yüksek. Ama logitech in çıkış gücü Trust a göre daha yüksek. Rms değeri yüksek olan bir hoparlörden daha kaliteli ses çıkar. Ama bass konusunda logitech daha iyidir derim ben. Gene de karar senin iyi araştır öyle al.

Yorumun için teşekkür ederim.

Trust ı deneme fırsatım olmadı henüz teknoloji mağazalarında göremedim (kullananlar varsa bu modeli lütfen yazsınlar)ama z333 bası z533 e göre beni daha çok tatmin etti (logitech oyun ve film seslerinde bir çok kişiden duyduğuma göre daha iyi diye) trust daki optik mevzusu ve rms değerleri kafamı karıştıran nokta. youtube videolarında trust la ilgili inceleme göremedim hep yabancı.

• logitechin hoparlörleri bilgisayar için gayet iyi diğer markayı bilmiyorum açıkçası, ben olsam ufak detaylara takılmam hiç
  • bence trust'a bir şans ver. fiyat fena değil. yakından inceleme şansım olsaydı ne olduğunu anlardım ama göremedik maalesef. bütçen varsa (400~600) bir kablosuz soundbar incele derim.
  • Bugün tüm Adanayı gezdim 2+1 Ses sistemi olarak hepsini bir arada bir tek mediamarkt de buldum;

Trust 19755 Gxt 638 - logitech z333 'e ve z533 e göre daha yüksek tizz ve bass gücü vardı ses kalitesi olarak da birbirlerine yakındı (yüksek sesde bozulma olayı yok gibiydi) yarın siparişini vermeyi düşünüyorum trustın, ekstradan da bir teşhir ürünü olan Thx sertifikalı olan Logitech z623 denedim fiyatı baya tuzluydu ama resmen düğün salonu gibi bir ses verdi ses kalitesi 10 numara bass zaten yanındayken insanın karnını gıdıklıyor aşık oldum ürüne Bir yanım 400 liraya sahibinden garantisiz logitech z623 al diyor (hoş apartmanda o sistemin hakkını biraz zor verrim millet kapıya dayanır( bir yanımda ... yeme sıfır 3 yıl garantili trustı al diyor bakalım yarın net bir kararla siparişi vericez artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kings Never Die -- 10 Ocak 2017; 20:33:20 >

• Bir kaç aydır Logitech z333 kullanıyorum,sizede tavsiye ederim.z5500 den geçiş yaptım,açık söylemek gerekirse z5500 e göre daha kaliteli sesi.Eski serilerle alakası yok,z333 ün sesi bambaşka.Hemen hemen çoğunu dinledim logitech sistemlerin,özelliklede z serilerini.Ama z333 gerçekten yeni üretim olmasından kaynaklı muhtemelen sesi çok farklı.Yani eskiden olduğu gibi boğuk ve basstan ibaret bir ses yok.Dengeli ve temiz bir ses var.Siz gerçi karar vermişsiniz anladığım kadarıyla,ama bende tavsiyede bulunmak ve düşüncelerimi söylemek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyana_

Bir kaç aydır Logitech z333 kullanıyorum,sizede tavsiye ederim.z5500 den geçiş yaptım,açık söylemek gerekirse z5500 e göre daha kaliteli sesi.Eski serilerle alakası yok,z333 ün sesi bambaşka.Hemen hemen çoğunu dinledim logitech sistemlerin,özelliklede z serilerini.Ama z333 gerçekten yeni üretim olmasından kaynaklı muhtemelen sesi çok farklı.Yani eskiden olduğu gibi boğuk ve basstan ibaret bir ses yok.Dengeli ve temiz bir ses var.Siz gerçi karar vermişsiniz anladığım kadarıyla,ama bende tavsiyede bulunmak ve düşüncelerimi söylemek istedim.

Teşekkür ederim değerli yorumun için söylediklerine aynen katılıyorum gerçekten çok berrak ve dengeli bir sesi var açıkcası trust onun kadar değil ama ona yakın diye, ve rms olarakda biraz daha güçlü diye onu seçtim siparişi verdik bakalım hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extrem Gamer

quote:

Orijinalden alıntı: Nyana_

Bir kaç aydır Logitech z333 kullanıyorum,sizede tavsiye ederim.z5500 den geçiş yaptım,açık söylemek gerekirse z5500 e göre daha kaliteli sesi.Eski serilerle alakası yok,z333 ün sesi bambaşka.Hemen hemen çoğunu dinledim logitech sistemlerin,özelliklede z serilerini.Ama z333 gerçekten yeni üretim olmasından kaynaklı muhtemelen sesi çok farklı.Yani eskiden olduğu gibi boğuk ve basstan ibaret bir ses yok.Dengeli ve temiz bir ses var.Siz gerçi karar vermişsiniz anladığım kadarıyla,ama bende tavsiyede bulunmak ve düşüncelerimi söylemek istedim.

Teşekkür ederim değerli yorumun için söylediklerine aynen katılıyorum gerçekten çok berrak ve dengeli bir sesi var açıkcası trust onun kadar değil ama ona yakın diye, ve rms olarakda biraz daha güçlü diye onu seçtim siparişi verdik bakalım hayırlısı.

Hayırlı olsun şimdiden,güle güle kullanın.

• Trust elime ulaştı lakin kumandası çalışmadığı için geri gönderdim (bass ayarı sadece kumandadan yapılıyor).

Şuan yaza kadar geçiçi olarak creative 5.1 Ses sistemini bağladım bilgisayara. Fakat ondada tüm ayarları düzgün yapmama rağmen windows altında 5.1 ses alabiliyorum demo müziklerdede sıkıntı yok sadece google chrome youtube 'da 2+1 çalışıyor 5+1 çalıştıramadım, internet explorer reis de sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor 5+1, google chrome için bir çözüm bulamadım (internette anlatılan chrome kısa yol simgesine sağ tıklayıp hedef yoluna bazı komutlar ekledim banamısın demiyor , driver güncelledim falan fistan ... gene 2+1 çalışıyor)

Aynı problemi yaşayan yada çözüm bulabilen varmıdır ? (iexplorerda a.d.b.l..o.ck. tam olarak çalışmadığından müzik arası reklamlar canımı sıkıyor açıkcası)

Edit: Bağlantı şeklini resim olarak ekliyorum acaba yanlış mı bağlıyorum ?

▂ ▃ ▅ ▆ █  2 + 1 SES SİSTEMİ TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR █ ▆ ▅ ▃ ▂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kings Never Die -- 17 Ocak 2017; 13:26:47 >

• quote:

Trust elime ulaştı lakin kumandası çalışmadığı için geri gönderdim (bass ayarı sadece kumandadan yapılıyor).

Şuan yaza kadar geçiçi olarak creative 5.1 Ses sistemini bağladım bilgisayara. Fakat ondada tüm ayarları düzgün yapmama rağmen windows altında 5.1 ses alabiliyorum demo müziklerdede sıkıntı yok sadece google chrome youtube 'da 2+1 çalışıyor 5+1 çalıştıramadım, internet explorer reis de sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor 5+1, google chrome için bir çözüm bulamadım (internette anlatılan chrome kısa yol simgesine sağ tıklayıp hedef yoluna bazı komutlar ekledim banamısın demiyor , driver güncelledim falan fistan ... gene 2+1 çalışıyor)

Aynı problemi yaşayan yada çözüm bulabilen varmıdır ? (iexplorerda a.d.b.l..o.ck. tam olarak çalışmadığından müzik arası reklamlar canımı sıkıyor açıkcası)

Edit: Bağlantı şeklini resim olarak ekliyorum acaba yanlış mı bağlıyorum ?

▂ ▃ ▅ ▆ █  2 + 1 SES SİSTEMİ TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR █ ▆ ▅ ▃ ▂

Nereden aliyorsunuz hocam çalışmıyor kumandasi merak ettim

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    gittigidiyor'dan 299 'a veren bir firma var(zaten bir firma o fiyattan satıyor) oradan almıştım 25 tl de indirim kuponu vardı bu aya özel 275 'e gelmişti ama maalesef söylediğim gibi kumanda çalışmadı (aslında kumanda çalışıyordu cep telefonu kamerasını kumanda optiğine tuttuğumda tuşa bastığımda ışık veriyordu sorun sanırım subwofer içindeki kumanda kontrolcüsünde.
  • quote:

gittigidiyor'dan 299 'a veren bir firma var(zaten bir firma o fiyattan satıyor) oradan almıştım 25 tl de indirim kuponu vardı bu aya özel 275 'e gelmişti ama maalesef söylediğim gibi kumanda çalışmadı (aslında kumanda çalışıyordu cep telefonu kamerasını kumanda optiğine tuttuğumda tuşa bastığımda ışık veriyordu sorun sanırım subwofer içindeki kumanda kontrolcüsünde.

Turt gtx 638 ps3 te optikten bağlamak için bende n11 de kuponla 258 tl aldım.Benimkisinde de kumandası çalışmıyordu. Pilini değiştirdim rc 2025 3voltluk pil elimde yoktu rc 2032 3voltluk(bios pili 😃)pili taktım canavar gibi çalışıyor.

Daha uygun fiyatlı optik girişli bir model bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

quote:

Turt gtx 638 ps3 te optikten bağlamak için bende n11 de kuponla 258 tl aldım.Benimkisinde de kumandası çalışmıyordu. Pilini değiştirdim rc 2025 3voltluk pil elimde yoktu rc 2032 3voltluk(bios pili 😃)pili taktım canavar gibi çalışıyor.

Daha uygun fiyatlı optik girişli bir model bulamadım.

bios pili hiç aklıma gelmemişti iyi düşünmüşsün , dediğine katılıyorum evet o zamanlarda ararken bende 2+1 optik girişli uygun fiyatlı başka alternatif bulamamıştım.

• Ben çok memnunum bu ses sisteminden. Optikten pc ye bağlı iken full ses açsamda hiç dip gürültüsü, çazırtı, patırtı, ses kirliliği oluşmuyor.Sesi çok berak veriyor. Daha önce cambridge soundworks yapımı 4+1 cretive kullandım. Malesef jak kısımları oksitlendi ve kabloları kırıldı.Creative o modelinde ses açıklkolonlarkolonundan ve uydu kolomlarından bir miktar dip sesi ve parazitlenme geliyordu.Bu ssistemdeki sıfır gürültü çok hoşuma gitti.

Ürünü almadan önce araştırdım sizin yorumunuzu okudum. Umarım kumandası bozuk çıkmaz dedim. İlk denediğimde kumandan pil plastiğini çekince çalışmayımca çok üzüldüm. Sonra pili bitiktir diyip bios pilini takıp denedim çalışınca rahatladım. Belki birileri alırda pilinin pitikliğine bakmaz diye yazayım dedim. Sistemi n 11 de kuponla 258 tl ye aldım, kargo bedava bu fiyata daha iyi optik girişli bir sistem , altarnetif yok.

• okidoki64 kullanıcısına yanıt
    Aynen yazdığın iyi olmuş demekki bu pil muhabbeti kronik gibi birşey alan olursa pili değiştirip sorunu çözebilir.

Bu arada flac albüm dinlemediysen tavsiye ederim çok daha kaliteli sesler alıyorsun.
  • Flac dinledim harika gerçekten, ps3 te bluray filmde süper oluyor.Ps3 analog stereo çıkışı ile optik çıkışı arasında dağlar kadar fark var bu kadarını geklemiyordum.

Tam kalite için kaynakta iyi olmalı.Winamp üzerine izotope ozone 3 programını kurup denedim. İzotope ozone 3 ile sesi tane tane birbirinden ayrı çok net şekilde geliyor. Üzerindeki hazır equalizer modları ile harika farklı tonda ses alabiliyorum daha önce hep analog bağlantı kullandım

Böyle net sonuç alamadım.Şu bass ayarı keşke kolon üzerinde olsaydı. Kumanda bozulursa ne yaparım bilemiyorum.

• okidoki64 kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan dostum umarım uzun vadede memnun kalırsın
  • Teşekkürler dostum, seneye bu konuya gene yazarım. 1 yıllık deneyimimi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.