DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
2+1 bilgisayarın hoparlörünü arabaya nasıl bağlarım?
72
Cevap
1
Favori
28.860
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> 2+1 bilgisayarın hoparlörünü arabaya nasıl bağlarım?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      131 Mesaj
      05 Kasım 2005 12:43:37 Konu Sahibi
      arkadaşlar 2+1 güzel bir hoparlörüm var. Bilgisayarda kullandığım bu hoparlörü arabada nasıl çalıştırırım yardımcı olrsanız sevinirim.

|
      |

....
    • Yarbay
      2570 Mesaj
      05 Kasım 2005 12:47:30
      bi fikrim yok ama niye koydun onu merak ettim durupdururken
      |
      |

Ford Focus HB TDCi Collection 2011
    • Yarbay
      3651 Mesaj
      05 Kasım 2005 12:59:30
      Biraz zor ama imkansız değil. Bir kere onlar 220 voltta çalışmak üzere yapılmaştır, o zaman aküye bağlanan bir voltaj yükseltici almalısın (100-150 YTL arası), eğer yeypdeki müziği dinleyeceksen ve teybin üstünde çıkış yoksa bir de kabloları kesip bağlama derdi var, vazgeç bence.
      İşte kullanacağın ürün bu:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252871&productid=otm661105
      |
      |

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

• Yarbay
      2157 Mesaj
      05 Kasım 2005 13:03:42
      quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Biraz zor ama imkansız değil. Bir kere onlar 220 voltta çalışmak üzere yapılmaştır, o zaman aküye bağlanan bir voltaj yükseltici almalısın (100-150 YTL arası), eğer yeypdeki müziği dinleyeceksen ve teybin üstünde çıkış yoksa bir de kabloları kesip bağlama derdi var, vazgeç bence.
      İşte kullanacağın ürün bu:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252871&productid=otm661105

bende de 5+1 wardı bi ara düşünmüştüm
      ama en azından kendi hoparlorlerim için dediğin gibi yükselticiye ihtiyac olduğunu sanmıyorum
      çünkü 220 volta taktığın hoparlorler adaptor ile 12 v a iniyo zaten...

ama nasıl yapılır diosan bilemiyorum ://
      |
      |

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Bmw 3.20d M Performance
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      09 Kasım 2005 14:19:38
      Ben ce sen bir doktora görün...Ben de debriyaj balatasını nasıl bilgisayarıma takarım diye düşünüyodum..İyi oldu üstüne geldi..

• Teğmen
      153 Mesaj
      09 Kasım 2005 14:21:06
      takamazsın
      |
      |

• Binbaşı
      1845 Mesaj
      09 Kasım 2005 15:22:18
      quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

bi fikrim yok ama niye koydun onu merak ettim durupdururken

|
      |

• Binbaşı
      1845 Mesaj
      09 Kasım 2005 15:24:37
      quote:

Orjinalden alıntı: Claymore

Ben ce sen bir doktora görün...Ben de debriyaj balatasını nasıl bilgisayarıma takarım diye düşünüyodum..İyi oldu üstüne geldi..

ya gerjekten takamasmi. bence zorlarsa takar (2+1 i otosuna). çakmak ten elektirik alir line in girislerinden jack lardan teyp le 2+1 i balar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıcestar -- 9 Kasım 2005, 15:25:10 >
      |
      |

• Yarbay
      3269 Mesaj
      09 Kasım 2005 16:03:25
      Bugün bunu yapan yarın kulaklık takar arabada
      |
      |

• Yarbay
      2054 Mesaj
      09 Kasım 2005 16:08:16
      Fantezi bölümüyok mu DH de?
      |
      |

• Yüzbaşı
      430 Mesaj
      09 Kasım 2005 16:53:56
      "19'crt ekranımı nası takabilirim?" desen olurdu belki ama 2+1 imkansız
      |
      |

A64 3200+ | MSI K8N Neo2 Pl. | 2*512 Vitesta 600[2-2-2-5] | MSI NX6800@[12x1,6vp] | 160GB Samsung SATA | Audigy Ls
      Megaworks 550 | 957Mb | C.m. Centurion5 | Tagan 380W | U.S. Robotics 9105
    • Yarbay
      2157 Mesaj
      09 Kasım 2005 18:20:50
      abartıyosunuz

bunda bu kadar dalga geççek ne war ??
      millet size anca sizin istediğiniz gibi sorular mı sorcak

size gereksiz geliyosa msg atmayın

sizin sorduğunuz sorular çoook mantıklıdır dimi ??
      siz sorarsınız bilgi almak istersiniz.. başka birisi aynı şeyi yaparsa alay edersiniz ?
      bu mudur forum kültürü ??
      |
      |

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Bmw 3.20d M Performance
    • Yüzbaşı
      640 Mesaj
      09 Kasım 2005 21:33:24
      hakkaten çok iyi
      quote:

Orjinalden alıntı: Claymore

|
      |

anestezist: Bir insanı uyutmak için uykusundan uyandırılan, ancak onu uyandırınca uyuyabilen insandır.
      (YAŞATMAK SANATTIR..!)
    • Binbaşı
      1657 Mesaj
      09 Kasım 2005 23:20:53
      bende z2300 war 200 rms.hoparlor ztn 12v ıle calısıyo.sanayıye gotur ıyı kalıte kablo ıle taktır sıstemı.max 50 mılyon masrafı cıkar.hoparlor ztn kendınden amfılı.fıstık gıbı de ses werıor.yerı gogu ınletıor.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      843 Mesaj
      10 Kasım 2005 00:34:02
      hakkaten fanteziler bölümü gibi oldu..

derdim dala geçmek değil ama niye yaw?

başka hiç mi alternatifin kalmadı.

walla torpido gözüne ufak bilgisayar yerleştiren duydum da seninki özellikle 2+1 hiç duymamıştım..
      |
      |

Hayat Alışveriş Gibidir. Önemli olan ne kadar verip neler alabildiğinizdir.
    • Yüzbaşı
      666 Mesaj
      10 Kasım 2005 02:31:15
      adam tesisat işini beleşe getiriyor işte. Bende de 5+1 war 70 rms, onu takim arabaya, hoperlorleri vidalarım tutamaçların oraya , wooferini da atarım bagaja, ohhh , bi Disco Ball umuz eksik. Onu da çaktım mı tepe lambasının oraya, of of of çılgınnn...
      |
      |

İmzam kural dışıymış...
    • Binbaşı
      1761 Mesaj
      10 Kasım 2005 13:05:19
      quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

Bugün bunu yapan yarın kulaklık takar arabada

ben bazen takıyorum ne var bunda. dışarıdan gelen sesi engellemeyen kulaklıklar var.
      |
      |

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
      Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.
    • Yüzbaşı
      525 Mesaj
      10 Kasım 2005 21:04:01
      2+1 veya 5+1 sistemler arabaya takılamaz diyen arkadaşlar, elektronik veya elektrikten ne kadar anladığınızı çok merak ettim doğrusu.nasıl imkansız der, geçer gidersiniz anlamıyorum.

imkansız değil.yapılabilir.biraz teknik bilgi gerekiyor.2+1 veya 5+1 sistemler; biz onları 220V AC gerilime (şehir şebekesi) bağlasak bile, sonuçta kendi amplifikatörü içinde bulunanan besleme devresi vasıtasıyla daha düşük gerilim değerlerine düşürülürler.genelde 12,24,30,48V gibi.

arabada bu sistemleri çalıştırmak için devrenin beslemesini sağlamak gerekiyor. aküden alınanan 12 V DC gerilimin 2+1 sistemin beslemesi için uygun hale getirecek devre yapmak gerekiyor.bu işlemden sonrası zaten hoparlörlerin teyp çıkışına bağlanması.başka da birşey yok....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzy16 -- 10 Kasım 2005, 21:05:57 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      10 Kasım 2005 21:20:41

quote:

Orjinalden alıntı: nsx

adam tesisat işini beleşe getiriyor işte. Bende de 5+1 war 70 rms, onu takim arabaya, hoperlorleri vidalarım tutamaçların oraya , wooferini da atarım bagaja, ohhh , bi Disco Ball umuz eksik. Onu da çaktım mı tepe lambasının oraya, of of of çılgınnn...

|
      |

Hayat Alışveriş Gibidir. Önemli olan ne kadar verip neler alabildiğinizdir.
    • Yarbay
      2056 Mesaj
      11 Kasım 2005 12:05:56
      quote:

Orjinalden alıntı: muzy16

2+1 veya 5+1 sistemler arabaya takılamaz diyen arkadaşlar, elektronik veya elektrikten ne kadar anladığınızı çok merak ettim doğrusu.nasıl imkansız der, geçer gidersiniz anlamıyorum.

imkansız değil.yapılabilir.biraz teknik bilgi gerekiyor.2+1 veya 5+1 sistemler; biz onları 220V AC gerilime (şehir şebekesi) bağlasak bile, sonuçta kendi amplifikatörü içinde bulunanan besleme devresi vasıtasıyla daha düşük gerilim değerlerine düşürülürler.genelde 12,24,30,48V gibi.

arabada bu sistemleri çalıştırmak için devrenin beslemesini sağlamak gerekiyor. aküden alınanan 12 V DC gerilimin 2+1 sistemin beslemesi için uygun hale getirecek devre yapmak gerekiyor.bu işlemden sonrası zaten hoparlörlerin teyp çıkışına bağlanması.başka da birşey yok....

hatta bazılarının adaptörleri dışarıda oluyor, hoparlörlere sadece 9 volt veya 12 volt gerilim gidiyor, az bir uğraşma ile 2+1 hatta 4+1, 5+1 sistemler radyoya bağlanabilir. ama değer mi bilmem. Çünkü araç hoparlörlerinin çapı ve güçleri daha yüksek
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.112

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.