Şimdi Ara

2.000 TL BÜTÇELİ SES SİSTEMİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sıfırdan bir ses sistemi kurmak istiyorum.Sistemden pek anlamam. Bütçem 2.000 TL.Bütçem beklentilerimi karşılar mı bilemiyorum.Değerli bilgileriniz benim için önemli. Beklentim; hoparlörlerden temiz ses,tizler iyi olmalı. Bass da kaliteli olmalı.Ayrıyetten bagaja yalıtım yapmak için bütçem yeterli midir ? Araç sedan. Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahaha_Abicim_Ahaha -- 12 Nisan 2017; 11:3:35 >

• elinizde teybiniz var mı yok mu? ürünlerin hepsi mutlaka sıfır mı olmalı? 2. el temiz tercih ederseniz hangi ildesiniz? ön kapı hoparlörleri kaç cm aracın marka modelini de yazın. bu bilgilere göre tavsiyede bulunacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Teyp var ama değişmesi gerekli. Ürünler sıfır olursa kafam rahat olur diye düşünüyorum. Ön hoparlörler 16 cm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahaha_Abicim_Ahaha

Teyp var ama değişmesi gerekli. Ürünler sıfır olursa kafam rahat olur diye düşünüyorum. Ön hoparlörler 16 cm

Pioneer deh x2850uı teyp 2rca çıkışlı 270tl y kablo ile 3 rca çıkışı yapılacak. y kablo istemezseniz teybin ön çıkışına 50tl ye deck dönüştürücü takılacak.

ön kapılara infinity ref 6500cx 269tl sahibindende sıfırı

arkaya oval infinity 9633i 299tl

anfi 5 kanal xetec 172.5 699tl

subwoofer sert bass isterse 30cm soundmagus 12s kabin dahil 259tl

daha yumuşak bass ses isterseniz 30cm jbl 1000w kabin dahil 250tl

cadence kablo seti ve rca kablolar 100tl

işçilik ile 2000tl böyle bir sistem olur

ağzımın suyu aktı

İnfinity sizce pioneer veya kenwood'a göre kaliteli midir ?
    Amfiyi 2 tane mi tercih etmeliyim ? Mono ayrı stereo ayrı
    Son olarak bagaja yalıtım tarzı bir şeyler yaptırmalı mıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahaha_Abicim_Ahaha -- 12 Nisan 2017; 15:21:48 >
  • quote:

ağzımın suyu aktı

İnfinity sizce pioneer veya kenwood'a göre kaliteli midir ?
    Amfiyi 2 tane mi tercih etmeliyim ? Mono ayrı stereo ayrı
    Son olarak bagaja yalıtım tarzı bir şeyler yaptırmalı mıyım ?

infinity harman kardon tarafından üretilen bir markadır. o marka iyidir, bu marka kötüdür şeklinde genelleme yapmak doğru olmaz. modeller üzerinden gidersek infinity 9633i, pioneer 6996s ten fiyat performans olarak daha iyidir diyebiliriz. pioneerın 2000tl lik high end hoparlörleri mevcuttur. kenwood için de aynı şekilde daha kaliteli ürünleri mutlaka vardır. ama 300tl fiyat bandında oval kolon olarak infinity 9633i 1. sırada geliyor şuan için.

çift anfili sistemde bütçeyi arttırman gerekli. sadece iş yapacak mono anfilerin fiyatları 700tl şuan. birde 4 kanal anfi 500tl desek, senin bütçenin artması gerekecek haliyle. 5 kanal tek anfi ile işi bitirmeye çalışıyorum ben şuan için.

aracın marka modeli nedir, bagaj yalıtımından ziyade ön kapı yalıtımını öneririm öncelikle. bagaj yalıtımı 2. sırada gelir. yalıtımla ilgili googleda konular mevcut.

Araç Tofaş hocam kuş serisi. İlk önce belirtmek istemedim şimdi burda 5 liralık arabaya 2 liralık sistem mi yapılır diyenler olacak diye

Amfi kafama takıldı biraz. Bütün bunları hep amfiye mi gireceğiz yoksa arkalar teybe bağlı , önlerle sub amfiye mi bağlı olacak hocam. Biraz yoruyorum sizi kusuruma bakmayın
  • quote:

Araç Tofaş hocam kuş serisi. İlk önce belirtmek istemedim şimdi burda 5 liralık arabaya 2 liralık sistem mi yapılır diyenler olacak diye

Amfi kafama takıldı biraz. Bütün bunları hep amfiye mi gireceğiz yoksa arkalar teybe bağlı , önlerle sub amfiye mi bağlı olacak hocam. Biraz yoruyorum sizi kusuruma bakmayın

bütün hepsi anfiye girilecek.
    tamamdır. Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim Hakkınızı helal edin
  • quote:

tamamdır. Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim Hakkınızı helal edin

bişey değil hocam helal olsun

yine aklıma gelmişken infinity ref 6500cx ile ilgili ses kalitesi hakkında yorum vemesi için videoyu izlemeni öneririm. canlı dinlemek çok daha farklıdır bu arada.
    https://youtu.be/xS6arfebV0U
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.