Şimdi Ara

2.0 tdi motor-common rail mi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gacara_53 (8 mesaj) O.B.K (4 mesaj) tthecurly (4 mesaj) kickboxmuaythai (2 mesaj) tayfun35 (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> 2.0 tdi motor-common rail mi???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    136 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar bazı internet sitelerinde vw nin 2.0 tdi lik motorunun yeni teknolojili common rail motor olduğu yazılıyor. (örneğinhttp://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=5007´de), hatta bu sitede bile bir arkadaş 2.0 tdi nin 170 beygirlik olanını common rail olduğunu söylemişti,
    Şimdi sorum şu, 2.0 tdi motorlar common rail motorlardan mı, eğer öyle ise nie hala traktör gibi aşırı gürültülü çalışıyor, eğer sadece 170 beygirlik olan common rail motor kabul edilirse, niye peki 140 beygirlikten 30 beygir dışında bir fark yok (140 ile 170 beygirlik tdi lerde sesi aynı, motor hacmi, ağırlığı, ebatları.... aynı)

|
    |
  • Binbaşı
    1731 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: tthecurly

Arkadaşlar bazı internet sitelerinde vw nin 2.0 tdi lik motorunun yeni teknolojili common rail motor olduğu yazılıyor. (örneğinhttp://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=5007´de), hatta bu sitede bile bir arkadaş 2.0 tdi nin 170 beygirlik olanını common rail olduğunu söylemişti,
    Şimdi sorum şu, 2.0 tdi motorlar common rail motorlardan mı, eğer öyle ise nie hala traktör gibi aşırı gürültülü çalışıyor, eğer sadece 170 beygirlik olan common rail motor kabul edilirse, niye peki 140 beygirlikten 30 beygir dışında bir fark yok (140 ile 170 beygirlik tdi lerde sesi aynı, motor hacmi, ağırlığı, ebatları.... aynı)

ustaya sordum common rail imiş. ortak kanal
    |
    |

• Yarbay
    3548 Mesaj
    quote:

Passatta kullanılan 2.0 tdi motorlar pompa meme teknolojisine sahiptir. Yani common-rail değildir. Bahsettiğiniz gürültülü çalışma da bundan kaynaklanır...

common-rail sistem, mevcut passatlarda kullanılmamaktadır.

140hplik motor ile 170hplik motor arasında yazılım farkları vardır. zaten sizin de belirttiğiniz gibi iki motor arasında yapı olarak hiçbir farklılık yoktur...

kolay gelsin...
    |
    |

• Yarbay
    3548 Mesaj
    quote:

Nasıl Yani...Var mısın yok musun.

quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

vw motorunu bilen yok. varmısın yokmusun gibi arabalar çıkaracak

arkadaş vw nin motorlarını beğenmiyor da... motor çeşitliliği ona göre vw nin düzgün bir motor üretememesinden kaynaklanıyor ve karmaşaya yol açıyor.

bunları alıntı yaptığın arkadaşın honda başlığındaki mesajlarından okudum... nerden çıkardın şimdi demeyin yani...

http://resim.donanimhaber.com/m_21503521/tm.htm

quote:

bu aralar çok duyuyorum bu vw arızalarını. 50çeşit motor yapacağına sorunsuz bişey yap. fsi tsi tfsi sdi tdi son zamanlar da beygir seçeneklerinde bi kanatlanma var. karınca kanatlanınca mevti yakınmış (ölümü). 100hp 102hp 105hp 115hp 122hp 140hp 170hp 200hp 78hp 130hp 70hp 80hp 130hp 140hp 170hp 109hp 174hp yahu bunlarla uğraşana kadar uzun ömürlü mutevazı bir motor ve hp yapsan olmazmı? ustalarda işin içinden çıkamiyor bu hangi motor kaç hp benzinli 1.6 125hp turbosuz. dizel 2.0 160hp. birde dizel 1.6 125hp bukadar.1.9tdi nerdeyse benzinliye yakın yakıt ve yüksek vergi. diğer benzinlilerin hepsi filgibi yakıt ve yolta isyan bayrakları bende işkillendim
    |
    |

• Yüzbaşı
    547 Mesaj
    SANKİ 1.9 TDI MOTORLARIN BEYGİR GÜCÜ DÜŞÜK GİBİ GELDİ. SİZCE ????
    quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

quote:

quote:

arkadaş vw nin motorlarını beğenmiyor da... motor çeşitliliği ona göre vw nin düzgün bir motor üretememesinden kaynaklanıyor ve karmaşaya yol açıyor.

bunları alıntı yaptığın arkadaşın honda başlığındaki mesajlarından okudum... nerden çıkardın şimdi demeyin yani...

quote:

bu aralar çok duyuyorum bu vw arızalarını. 50çeşit motor yapacağına sorunsuz bişey yap. fsi tsi tfsi sdi tdi son zamanlar da beygir seçeneklerinde bi kanatlanma var. karınca kanatlanınca mevti yakınmış (ölümü). 100hp 102hp 105hp 115hp 122hp 140hp 170hp 200hp 78hp 130hp 70hp 80hp 130hp 140hp 170hp 109hp 174hp yahu bunlarla uğraşana kadar uzun ömürlü mutevazı bir motor ve hp yapsan olmazmı? ustalarda işin içinden çıkamiyor bu hangi motor kaç hp benzinli 1.6 125hp turbosuz. dizel 2.0 160hp. birde dizel 1.6 125hp bukadar.1.9tdi nerdeyse benzinliye yakın yakıt ve yüksek vergi. diğer benzinlilerin hepsi filgibi yakıt ve yolta isyan bayrakları bende işkillendim

|
    |

• Binbaşı
    1731 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

quote:

quote:

quote:

ay nen doğrudur dedektif. benim kadar vw kullanmamıssın eminim. 1997 yılından beri vw kullanırız bizde en az 3 vw marka araba bulunur. yeni cadyy abim aldı geçen yıl 2007 model yolda arıza verdi. turboda bir parça değişti ben hondayla çok rahat gittim o saatli bomba gibi gitti
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.