DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
2.0 dan gerçekçi 5.1 ses almak mümkünmüdür ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
119
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> 2.0 dan gerçekçi 5.1 ses almak mümkünmüdür ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      385 Mesaj
      28 Mart 2017 11:52:49 Konu Sahibi
      İyi günler.vestel 49ub8300 4k almak üzereyim. hoparlör sistemi 2.0 ,ses video çözücüler
      Dolby Digital
      Dolby Digital Plus
      H.265/HEVC (4K/60p) Uydu
      4K/60p HDMI
      ve ses özellikleri ise DTS Trusurround. Tv ses çıkışı (dijital) optiktir ayrıca kulaklık çıkışı mevcut. AVr,ve + ses sistemlerini düzmeden önce geçici olarak uygun fiyatlı 5+1 almayı düşünüyorum.
      -logitech z506
      -creative creative inspire t6300
      -mikado md-813 muhtemelen bu 3 üründen biri olacak.Ben şimdi tv nin optik çıkışından kablo yardımıyla,ses sistemi ses girişine bağlantı yaparsam, gerçekçi 5+1 ses alabilirmiyim yoksa alacağım ses sadece sanal 5+1 den mi ibaret olur yoksa decoder vb ürünler mi almalıyım.Genelde film izleyeceğim,istediğim durum adam soldan geliyorsa ayak seside soldan gelsin vb gibi.Stereo mu surround mu durumuna girmek istemiyorum,tek derdim soldan gelmesi gereken seslerin soldan,arkadan gelmesi gereken seslerin arkadan gelmesi.
      -Bu tv ve ucuz fiyatlı ses sistemi ile bunu azda olsa başarabilirmiyim
      -Bu 3 ses sisteminde hangisi daha makul görünüyor.
      cevaplar için teşekkür ederim

|
      |

• Teğmen
      116 Mesaj
      28 Mart 2017 17:18:16
      Bu konu tamamen televizyona bağlı bir durum ve bu durumda da televizyonların açıkladıkları ses özelliklerine pek güven olmuyor. Lisan ücreti nedeniyle, çoğu televizyon yayından gelen sesi çözer USB ile bağladığınız diskten gelen sesi çözmez, veya çözer ama 2.0 sese indirger v.b. Teknik servislerine sorduğunuzda alacağınız olumlu cevaplara da güvenilmez.

• Yüzbaşı
      385 Mesaj
      28 Mart 2017 17:19:32 Konu Sahibi

kimseye güvenemiyorsak o zaman ne yapacağız.ne çıkarsa bahtımıza mı olacak
      |
      |
      JUNE8O kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1131 Mesaj
      28 Mart 2017 21:06:12
      Ac3 ve dts çözebilen bir 5+1 bir ile sinema formatlarında yani bu formatlarda 5.1 ses alırsın ama normal pcm yani stereoda olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hi-End System AMFİ: Gryphon Antelion Signature / PRE: Gryphon Sonata / CD: Reimyo CDT-777 / DAC: Reimyo DAP-777 / SPEAKERS: Sonus Faber Stradivari Homage
    • Yüzbaşı
      385 Mesaj
      28 Mart 2017 21:23:45 Konu Sahibi

bilgi için teşekkür ederim
      |
      |
      Apache Air Fighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5973 Mesaj
      29 Mart 2017 18:41:29
      Şuanki tv lerin optik çıkışları ne durumda bilmiyorum,, hadi 5.1 dts filmi usb den okuttu diyelim, 5.1 olarak dijital çıkıştan sesi verebilecekmi ? en büyük sorun bu,, hadi verdi diyelim, tv optik çıkışına bağladığınız sessistemi, 5.1 dts sesi çözecekmi ?

bence bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için, zaten sessistemi alacaksınız,, usb-CD oynatıcılı ve optik girişi olan paket sistem alınız.. görüntüyü tv den alırsınız, istediğiniz sesleride paket sinema sisteminden.

• Yüzbaşı
      385 Mesaj
      29 Mart 2017 18:46:11 Konu Sahibi

Şuan ev küçük ve kira olduğu için fazla meblağ vermek istemiyorum ki yeni taşınacağım ev için almış yada alacak olduğum ses sistemi dizaynı ne durumda olur bilemiyorum.O yüzden düşük meblağ ile geçici bir heves atma olayından sonra ses sitemini yeni eve göre dizeceğim.Bilgi ve öneri için teşekkür ediyorum
      |
      |
      Emin-Firtina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
SEO
Opel Chevrolet yedek parça / Opelgm.com
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.